Web3 hraní v roce 2023

4 min read

Rok 2023 skončil, byl to docela dobrý rok pro Web3 hry a kryptoměny obecně! Bitcoin Ordinals způsobily rozruch, NFT a herní platformy také nezahálely, SEC vznesla několik obvinění proti krypto společnostem a generálním ředitelům a uprostřed toho všeho herní scéna web3 nadále rostla a přizpůsobovala se.

Spousta Web3 her v roce 2023 selhala nebo úplně zmizela. Ale spousta dalších přežila a prosperují, budují a rostou, dokonce i během medvědího trhu.

Žánr TCG zůstal silný. Gods UnchainedSplinterlands a Skyweaver navázaly na svůj předchozí úspěch, zatímco Parallel, relativní nováček, upoutal pozornost herní komunity a získal nejvyšší ocenění. FPS se nepodařilo udělat tolik pokroku. I když máme řadu uchazečů, jako je My Pet Hooligan, Citizen Conflict a Boss Fighters. Nesmíme zapomenout velmi očekávané tituly jako Shrapnel a Deadrop.

Ve světě Web3 MMO se v současnosti zdá, že největší pozornost má Big Time. I když mnoho dalších konkurentů, jako je Moonfrost, Mirandus Cradles, rychle směřují ke svému plnému spuštění.

Tradiční Web3 jsou stále silné. Axie již přidala do svého ekosystému několik nových vrstev hraní a pokračuje ve vytváření dalšího obsahu a případů použití pro své NFT. Alien Worlds neustále staví na svém planetárním systému DAO. A protože vývojáři lépe propracovaly, jak řídit svou samosprávu, začali jsme vidět širší škálu projektů a komunitních interakcí.

Web3 hraní v roce 2023

Mobilní hry, sidechainy a distribuční platformy

Mobilní hry zaznamenaly v tomto roce obrovský pokrok, protože řada aplikací využívá NFT nebo umožňuje jejich uživatelům vyplácet odměny jako blockchainové tokeny. Kromě toho máme rostoucí počet mobilních aplikací, které od začátku využívají web3, jako je Rogue Nation, Fableborne a Heroes of Mavia.

Vzestup sidechainů specifických pro hry byl letos dalším velkým příběhem. Immutable X stále roste a s pokračující integrací jejich nového Immutable Passpport je připraven v nadcházejících letech ještě dále expandovat! Gala Games také udělaly velké kroky a oficiálně migrovaly do svého Gala Chain pro většinu svých aplikací a NFT. Sidechain Axie Infinity, Ronin, rostl mnohem pomaleji. Ale kromě různých aplikací souvisejících s Axie mají na Roninu základ The Machines Arena a Pixels. Topia by měla být v příštím roce konečně vydána na mainnetu a přinese jejich 10 000 světů ve stylu Minecraft online a dostupných pro přizpůsobení vlastníkům.

Do akce se zapojují i ​​distribuční platformy Epic Games a Elixir Games.

Web3 hraní v roce 2023

Web2 hry, seznamte se s Web3

V průběhu roku 2023 jsme byli také svědky nárůstu zájmu ze strany mainstreamových herních společností. Ve stejném duchu jsme zaznamenali, že řada Web3 startupů pracuje na vytvoření verzí své hry, které by se líbily tradičním hráčům a vůbec nevyžadovaly použití NFT nebo blockchainu!

Máme také Microsoft, který umožňuje integraci web3 s Minecraftem, a dokonce Roblox naznačuje, že by v budoucnu mohl umožnit integraci NFT! Rok 2023 byl pro web3 hraní velkým rokem, ale rok 2024 bude ještě větší!

Marketa Tesarkova

Napsat komentář