Nejlepší blockchainové hry: Přehled 2024

17 min read

Adopce je slovo, které uslyšíte téměř v krypto prostoru denně. Pro různé lidi to však může znamenat různé věci. Pro některé je to jen o tom, jak přimět více lidí ke koupi kryptoměny, a tím tlačit ceny nahoru. Adopce pro ně neznamená nic jiného než vyšší zisky.

Pro ty z nás, kteří se nezaměřují pouze na šíření, je to širší pojem. Chceme, aby kryptoměny z tradičního finančního systému i nadále dostávaly větší a větší kusy. Chceme vidět, jak se uvolňuje sevření fiat měn a bank v našem každodenním životě. Kryptoměna pro nás není jen třída aktiv: je to prostředek směny, který můžeme použít podle vlastních podmínek.

Stále více obchodů a společností nyní přijímá platby za zboží a služby v BTC a jiných kryptoměnách, což nám umožňuje větší finanční svobodu než kdykoli předtím. Ale veškerý humbuk kolem možnosti koupit si vaše ranní lattéčko pomocí kryptoměny skryl další důležitou oblast adopce.

Mnoho z nás tráví část času také hraním her online a právě zde si přijetí kryptoměny našlo další hranice. Blockchainové hry vzrůstají v popularitě. Transakce prováděné v rámci těchto her budou hrát stále důležitější roli při prosazování adopce kryptoměn v úplně jiném směru. Proto jsme pro vás setavili žebříček nejlepších bolchainových her s mechanikou Play-to-Earn.

Nejlepší blockchainové hry 2024

 • The Sanbox – Nejlepší Metaverse
 • The Six Dragons – Fantasy RPG
 • Axie Infinity – nejoblíbenější P2E hra
 • Sorare Fantasy Football – Fantasy fotbalová P2E hra
 • MegaCryptoPolis 3D – Nejlepší budovatelská P2E hra
 • Neon District – Dytopická P2E hra
 • 9Lives Arena – Nejlepší PvP bojovka
 • Decentraland – Nejlepší Metaverse nabízející mnoho možností výdělku
 • Infinite Fleet – Vesmírná MMO hra
 • Splinterlands – Nejlepší karetní bojová hra pto prohlížeče
 • Illuvium – Nejočekávanější hra

Co je blockchainová hra?

Blockchainové hry mají dvě hlavní funkce. První z nichi: integraci kryptoměny pro platby ve hře a / nebo použití nezaměnitelných tokenů (NFT) v samotných hrách. NFT umožňují hráčům vlastnit jedinečná aktiva v rámci her, s nimiž lze obchodovat s jinými hráči nebo je přenášet napříč platformami. Dobrým příkladem by byla ve Fortnite vzácná zbraň.

Future Gaming

Pak je tu povaha samotného blockchainu: neporušitelná databáze, která může ukládat informace o tom, kdo které položky vlastní a jaké jsou jejich hodnoty. To by jim umožnilo bezpečně obchodovat, přičemž kupující mají jistotu, že jejich zboží je pravé, a prodejci mají záznam o dokončení prodeje. Inteligentní smlouvy lze použít k tomu, aby byl celý proces plynulý a zcela transparentní.

Existují také důsledky pro herní data. Použitím blockchainu lze sledovat vývoj hráčů a podvádění znemožňovat. Dny hráčů hackujících další dovednosti nebo odemykajících vyšší úrovně jsou spočteny.

Blockchain otevírá hráčům zcela nový svět možností. Nejen, že jim to umožňuje ještě více se ponořit do her, které hrají, ale také to dává mnohým příležitost monetizovat svůj koníček. Skvělí hráči mohou za své dovednosti získat hmatatelné odměny, zatímco ti, kteří mají umělecké sklony, mohou navrhovat a prodávat žádoucí sběratelské předměty ve hře. Potenciál je obrovský a herní vývojáři teprve začínají.

Nejlepší blockchainové hry, ve kterých můžete vydělat

Jak si dokážete představit, blockchainový herní prostor rychle roste a nové tituly vycházejí neustále s rostoucí poptávkou. Stejně jako u běžného hraní existují ​​dobré, špatné a nic moc blockchainové hry, které uspokojí všechny možné chutě. Ale ty nás nezajímají. Záleží nám na titulech, které určují tempo pro zbytek sektoru a dávají si brzy nárok na klasický stav.

Sandbox

Tato platforma virtuálního světa existuje od roku 2012 jako běžná hra pro iOS, Android a Windows, ale při akvizici společností Animoca Brands v roce 2018 se otočila směrem k blockchainu. Hra je především o kreativitě svých uživatelů a obsah, který generují, přispívá k stále se rozšiřující multiverza Sandbox.

Sandbox je podobná hrám jako Minecraft a Roblox, ale snaží se soustředit moc a vlastnictví do rukou svých uživatelů, nikoli vývojářů. Využívá NFT, aby umožnil uživatelům vlastnit své výtvory a odměňovat je za budování a udržování herního ekosystému.

Uživatelé mohou vytvářet herní objekty prostřednictvím funkce VoxEdit a poté je prodávat na online tržišti Sandbox. Tato hra využívá tři samostatné tokeny. SAND je token ERC-20 a hlavní měna ve hře, která funguje jako „základ pro všechny transakce a interakce ekosystému“.

LAND se skládá z NFT představujících digitální nemovitosti, které lze zakoupit a rozvíjet podle výběru hráče. Pokud je pozemek úspěšně vyvinut, může být pronajat nebo prodán se ziskem.

Sandbox Game

Dále existují ASSETS: jedná se o tokeny ERC-1155 vytvořené hráčem, s nimiž lze obchodovat také na tržišti a reprezentovat obsah generovaný uživateli. Pokud si chcete koupit LAND, musíte si nejprve koupit SAND a zakoupit prostřednictvím jednoho z předprodejů, které se odehrávají na samotné herní platformě. SAND lze zakoupit i na Binance.

The Six Dragons

Platforma Enjin se rychle stává centrem vývojářů blockchainových her, protože buduje „ekosystém, který pomůže lidstvu vytvářet pokročilé virtuální ekonomiky pomocí síly blockchainové technologie.“ Nabízí platformu, na které lze stavět blockchainové hry a vytvářet tokeny a zároveň nabízí také služby peněženek a tržišť. Její nativní Enjin Coin (ENJ) je token ERC-20, který podporuje herní aktiva vydaná hrami na platformě, což hráčům umožňuje volně obchodovat.

Enjin Coin Overview

Jednou z nejzajímavějších her na platformě Enjin je The Six Dragons, fantasy RPG s otevřeným světem, ve kterém mohou hráči ‚prozkoumávat nekonečné země, vydělávat, pěstovat a získávat cenné materiály, vytvářet více než 300 jedinečných předmětů, obchodovat s jinými hráči a vylepšovat svůj arzenál pomocí mocných kouzel.“

Stejně jako v případě sandboxu je zde důraz kladen na uživatele. Tato hra se pyšní tím, že ji formují a provozují její hráči a je tedy skutečně decentralizovaná v nejlepší tradici blockchainu. Žánr fantasy je v tradičním i blockchainovém hraní docela častý, ale The Six Dragons vypadá úžasně a dává hráčům dostatek prostoru pro prozkoumání světa hry při získávání a obchodování nejrůznějších předmětů.

Musí být získána schopnost navrhovat a vyrábět předměty, které pak lze použít nebo prodat, a tak odměnit hráče, kteří se hry účastní a pomáhají rozšiřovat její ekosystém. Pro uživatele, kteří si chtějí koupit Enjin Coin pro použití ve hře, je Binance tou nejlepší volbou, i když jiné burzy ho také podporují.

Axie Infinity

Hra Axie Infinity převzala vedení po Pokémonech a Crypto Kitties. Zde si hráči kupují a chovají roztomilá stvoření zvaná Axies, zatímco bojují s ostatními hráči v režimu PvP nebo s AI hry v PvE.

Axies In The Sky

Hráči si musí pro začátek koupit minimálně tři Axies, přičemž nejlevnější začínají od 0,0421 ETH. To znamená docela velkou počáteční investici, ale čas a úsilí vynaložené na hru vám mohou přinést návratnost, protože vítěznými bitvami získáte Small Love Potions (SLP). Jedná se o herní tokeny, které lze použít k rozmnožování více Axies, které pak mohou být prodány dalším hráčům. Čím vyšší je počet druhů Axie, tím dražší je.

SLP lze obchodovat na Uniswap, což umožňuje oddaným hráčům vydělávat na jejich snahách. Axie Infinity má také token správy v podobě Axie Infinity Shards (AXS). Lze je stakovat, použít k nákupu NFT na herním trhu a dát držitelům slovo v tom, jak je síť provozována. AXS lze obchodovat také na Uniswap a samozřejmě na Binance.

Grafika a hratelnost hry Axie Infinity nejsou pro každého, ale někteří hráči se dokonce hraním mohou uživit. Skvělý příklad fungujícího blockchainu.

Sorare Fantasy Football

Sbírání fotbalových karet krátce pohltilo můj život, když jsem byl dítě, a znám spoustu lidí, kteří přiznávají, že tráví příliš mnoho času hraním fantasy fotbalu jako dospělí. Sorare to spojil pro blockchainovou generaci a některé ze sběratelských digitálních karet již změnily majitele za lákavé sumy peněz.

Football Cards Sorare

Hráči sestavují tým pěti hráčů nákupem karet v aukci na tržišti Sorare nebo jejich obchodováním s jinými uživateli. Karty jsou oceňovány podle hráčů na nich a podle vyprodukovaných čísel. Každý hráč má za sezónu vyrobenou pouze jednu jedinečnou kartu. Unikátní karta aktuální sezóny pro Kyliana Mbappeho z Paris Saint-Germain byla zakoupena za více než 55 000 EUR, což by vám mělo poskytnout představu o úrovni zapojení některých hráčů.

Váš fantasy tým pěti hráčů poté získá body v závislosti na výkonu těchto hráčů v reálných hrách. Hráči mohou vyhrát více karet nebo výplaty v ETH, pokud se jejich týmu daří. ETH funguje jako měna ve hře, i když hráči mohou své účty financovat také fiatem.

Stejně jako v každé blockchainové hře existuje potenciál, jak si hraním vydělat, a to buď výběrem týmu, který vše dobývá, nebo tím, že vychytrale nakupujtete a prodáváte tyto karty, když se zvýší hodnota.

Blockchain také zajišťuje, že hráči mohou se svou kartou obchodovat s důvěrou, protože vědí, že nekupují padělky a mají přístup k celé historii každé karty na tržišti. Můžete tak vidět, za kolik se karta, na kterou se díváte, dříve prodala, což vám pomůže rozhodnout se, zda investovat či nikoli. Zatímco některé karty mohou změnit majitele za několikaměsíční mzdu, pro ty, kteří chtějí začít v malém, existuje spousta levnějších možností.

MegaCryptoPolis 3D

Pokud jste v minulosti byli fanouškem SimCity, pak je MegaCryptoPolis3D odpovědí na blockchainu. Jedná se o MMO dApp budující město postavený na Ethereu a umožňuje vám nakupovat, rozvíjet a monetizovat pozemek v rámci decentralizované herní mapy.

MegaCryptoPolis Game

Chcete-li začít hrát, musíte připojit svou peněženku Web3 (např. MetaMask) ke svému hernímu účtu, což vám umožní začít kupovat pozemky a rozvíjet je. Stejně jako u ostatních her na tomto seznamu platí, že čím více jste ochotni investovat, tím více budete moci vydělat. Poskytování služeb, prodej reklamního prostoru a výběr daní z pozemků, které vlastníte, jsou jen některé ze způsobů, jak si můžete hraním hry vydělat.

V loňském roce také došlo ke spuštění MeFiCryptoPolis3D DeFi, kdy byl spuštěn token $ MEGA. Tím se hráčům otevírá zcela nová sada možností a zahrnuje výnosy, těžbu likvidity a obchodování na jakémkoli DEX. Tato hra běží na platformách Ethereum i TRON a je k dispozici pro počítače i mobilní zařízení.

Neon District

Sci-fi dystopie jsou dalším opakujícím se tématem blockchainových her a Neon District je jednou z nejlepších. Toto RPG má cyberpunkové téma a hráči bojují s nepřáteli v Unity City. Hra je plná zločineckých syndikátů, věštců, genetických modů, spiknutí, morálně sporných postav a mnoho dalšího“.

Neon District Game

Hráči se probojovávají přes Unity City, získávají nové dovednosti a jedinečné kousky stavebnice, to vše představují staré dobré NFT. Ty pak mohou být obchodovány na herním trhu, kde je ETH opět hlavní měnou, zatímco některé mění majitele na webech třetích stran, jako je Rarible.

Tato hra je přepychově navržena vývojáři z Blockade games, týmem za nyní již zaniklými Plasma Bears. Zahrnuje nepřátele k boji, hádanky k řešení atd., abyste zvládli své úkoly v uličkách ohromného města. Její první sezóna je zaměřena na režim pro jednoho hráče, zatímco nadcházející sezóna 2 rozšíří rozsah hry o kooperativní funkci, která hráčům umožní bojovat vedle sebe.

9Lives Arena

Dalším titulem Enjin je fantasy PvP 9Lives Arena, která obsahuje různé třídy bojovníků bojujících v „konkurenční aréně postavené na praxi, přípravě a permadeath“. Každý válečník má devět životů a vy ztratíte život, kdykoli prohrajete bitvu. Jakmile váš bojovník prohraje svou devátou bitvu, zůstanou jen jeho statistiky, připomínané na soše. Mezitím se budeš muset pustit do tréninku a výchovy nového šampiona.

9 Lives Arena

Jakmile si vyberete svého válečníka z řad Vikingů, Gladiátorů, Samurajů a dalších, můžete si je přizpůsobit podle sebe. Lze sbírat zbraně, skiny, dovednosti a další, zatímco vyhrané bitvy odemknou ještě více odměn. Když trénujete svého válečníka uprostřed ruin starověké Atlantidy, pomůže vám společník s názvem Ooogy a úspěšní válečníci mohou dostat šanci vyrobit své vlastní zbraně, které pak mohou být prodány nebo vyměněny.

Decentraland

Virtuální světy jsou ve blockchainovém světě velkým byznysem a spolu se svým konkurentem The Sandbox je Decentraland jednou z dominantních platforem. Funguje podobně jako jeho velký rival, uživatelé kupují pozemky, aby je mohli rozvíjet a zpeněžit, jak uznají za vhodné. Metavesmír je rozdělena na omezený počet LAND parcel, z nichž každá představuje vlastní ERC-721 NFT. Ve hře lze použít i MANA, token ERC-20, který lze použít k nákupu LAND a jeho přizpůsobení.

Decentraland

Celý Decentraland metavesmír se skládá z 90 601 jednotlivých pozemků LAND, z nichž každý má 100 metrů čtverečních. Uživatelé si je mohou rozvíjet, jak chtějí. Protože Decentraland je decentralizovaná autonomní organizace (DAO), mají držitelé tokenů MANA slovo v řízení projektu a způsobu, jakým je metaversum provozováno. Token MANA lze získat ve hře nebo koupit na řadě burz, i když nejlepší likviditu samozřejmě najdete na Binance. Herní tržiště obsahuje celou řadu věcí, za které je můžete utratit.

Součástí geniality Decentralandu je to, jak napodobuje skutečný život a zároveň dává svým hráčům mnohem větší kontrolu. Držitelé LAND mohou prodávat reklamní prostor, pronajímat své digitální nemovitosti jiným nebo je využívat k hostování placených zážitků.

Infinite Fleet

Poslední na našem seznamu je Infinite Fleet, další vesmírná MMO. Hráči převezmou velení nad vesmírnou lodí United Sol Federation a bojují s mimozemšťany Atrox. Váš arzenál lodí a dalších zbraní lze upgradovat a režim spolupráce vám umožní spojit se s přáteli a bojovat společně.

Infinite Fleet

Měnou ve hře je INF. Tento projekt má významnou podporu, přičemž investice pocházejí od tvůrce Litecoinu Charliho Lee a generálního ředitele Blockstream Adama Backa. Samotný Blockstream se také významně podílí na vytváření INF, který jej vydává na vlastní Liquid Network. Nabídka INF je pevná, stejně jako Bitcoiny a bude vydávána hráčům prostřednictvím modelu „Proof-of-Participation“.

Splinterlands

Splinterlands je sběratelská karetní hra s možností výdělku, která se hraje v prohlížeči. Začalo to na blockchainu Steem jako Steemmonsters, ale nakonec přešlo na blockchain Hive. Díky cross-chain funkčnosti lze karty a tokeny obchodovat také na blochchainu  Ethereum blockchainu a na Waxu. Splinterlands má nyní token řízení nazvaný SPS.

splinterlands

Splinterlands je kříženec mezi hrou na budování balíčků a automatickou bitvou. Hráči používají své karty k vytvoření bojové sestavy na základě pravidel zápasu. Poté, jakmile obě strany předloží své týmy, karty bojují, dokud nezůstane pouze jeden tým. Hráči získávají krystaly temné energie, když vyhrávají zápasy, a mohou také získat další karty a další odměny prostřednictvím denních úkolů a opakující se dvoutýdenní soutěže v žebříčku.

Hráči kombinují karty a vylepšují je pro lepší statistiky a další schopnosti. Karty se dodávají v běžných verzích i vzácnějších verzích. Splinterlands má sveje vlastní herní tržiště a umožňuje nákup, prodej a dokonce i pronájem karet!

Illuvium

Illuvium je ve skutečnosti sada her odehrávajících se ve stejném vesmíru. Illuvium Arena je PvE, auto-bitevní, soutěž o přežití s ​​žebříčky, Illuvium Zero nabízí budování základny a NFT crafting pro Illuvium Zero, hlavní hru. Ve hře Illuvium Zero hráči putují po zemi a hledají Illuvialy, které by mohli zajmout. Všechny tři hry jsou aktuálně ve fázi alfa testování.

Nejlepší blockchainové hry: Přehled [current_date format=Y]

Hlavní hra, Illuvium Overworld, představuje hráče, kteří prozkoumávají 3D svět a narážejí na portály, kde mohou vstoupit do bitvy a pokusit se zajmout Illuvialy. Illuvium také obsahuje dvě vedlejší hry, Illuvium Zero a Illuvium Arena.

Všechny tři hry jsou v současné době ve fázi alfa testování a jsou otevřeny různým veřejným skupinám. Illuvium vytvořilo za poslední rok spoustu humbuku a vypadá, že je připraveno tento humbuk dodat nejen jednou, ale hned třemi kvalitními hrami!

Rozšiřující se vesmír

Jak se vývojáři a hráči probouzí s příslibem blockchainu, očekávejte, že se v příštích měsících a letech objeví ještě více titulů. Kombinace blockchainu a hraní her by měla být přínosem jak pro hráče, tak pro vývojáře, přičemž hráči by měli mít větší vliv na to, jak jsou jejich oblíbené blockchainové hry provozovány a udržovány, stejně jako větší kontrola nad jejich aktivy a šance vydělat peníze z jejich úsilí .

I vývojáři mohou těžit z této nové herní hranice. Financování bude snazší získávat prostřednictvím herních komunit a prodej tokenů a aukcí lze využít k podpoře humbuku kolem vznikajících projektů. Budoucnost je jasná, budoucnost je blockchain.

 

Roman

Napsat komentář