Axie Infinity recenze a průvodce hrou 2024

Axie Infinity recenze a průvodce hrou 2023

Axie Infinity je herní vesmír plný fascinujících tvorů, Axies, které mohou hráči sbírat jako domácí mazlíčky. Hráči se snaží bojovat, množit, sbírat, vychovávat a budovat království pro své Axies. S více než 3,6 miliardami dolarů směněnými na jejich tržišti je Axie Infinity třetí nejhranější hrou v ekosystému Play To Earn.

Tato Axie Infinity recenze a průvodce hrou bude obsahuje vše, co potřebujete vědět, abyste mohli začít.

Axie Infinity recenze

Axies jsou malá stvoření, která můžete použít k prozkoumání světa Lunacia a interakci s jeho účastníky. V tuto chvíli je hlavní hratelností karetní bitva, ale metverzum je stále ve vývoji a tým neustále pracuje na dalších upgradech hry.

axie infinity recenze

Každý Axie má jiné vlastnosti

 • Třída A (šelma, vodní, rostlina, brouk, pták, plaz, mech, svítání, soumrak)
 • Bitevní statistiky (zdraví, rychlost, dovednost, morálka)
 • Šest částí těla
 • Čtyři schopnosti
 • Atribut vzácnosti (např. mystik, japonec)
 • Úroveň čistoty (od 0 do 6 a od 0 do 100 %)
 • Počet plemen (od 0 do 7)

Každá bitva je 3vs3 a minimum, které ke hře potřebujete, je jeden tým. Tři axies se rovnají celkem 12 schopnostem, každý 4.

Boje se mohou odehrávat v PvE (režim adventura) nebo PvP (režim arény). PvE je vícefázový lineární bojový systém, zatímco PvP je tahový bojový systém.

V režimu adventura bojujete s řadou monster a čelíte bossům, zatímco v PvP se soustředíte na nákup těch nejlepších Axies, abyste zvítězili nad svými protivníky a získali herní tokeny SLP.

Ačkoli vám oba režimy přinášejí výhody a odměňují vás za vaši snahu, PvP je nyní rozhodně nejdůležitějším herním režimem a měli byste se na něj zaměřit. Hra je jednoduchá a připomíná mechaniku Pokémonů.

O Axie Infinity

Axie Infinity byla nejdůležitější hrou vyvinutou na blockchainu v roce 2017. Na svém vrcholu trh vydělávala miliony každý den a Axies se prodávali za tisíce dolarů každý.

axie infinity recenze

Hra se zaměřuje na chov a sbírání roztomilých tvorů, pojmenovaných Axies, a jejich použití k prozkoumání světa Lunacia. Cílem hry není být karetní bitevní hrou, ale vytvořit metaverzum, kde Axies mohou ovládnout Lunaciu.

Sky Mavis, týmustojícím za Axie Infinity, dokázal shromáždit komunitu milionů hráčů po celém světě se zaměřením na země třetího světa, které doslova využívaly Axie Infinity k tomu, aby se dostaly z chudoby, díky investorům, kteří za ně kupují týmy a sponzorují  jejich bitvy.

Tým získal podporu a sponzorství od obrovských a seriózních společností, jako je Ubisoft a Samsung, a podařilo se mu vyvinout sidechain s názvem Ronin, aby se vyhnul šíleným transakčním poplatkům na blockchainu Ethereum.

Ronin umožnil uživatelům vyměňovat a prodávat herní aktiva bez jakýchkoli poplatků, což usnadnilo oběh hodnoty na trhu.

Axie Infinity šla příkladem a za poslední rok se hodně rozrostla a oznámila nové způsoby, jak spalovat Axies za účelem získání herních předmětů. Rozrostla se také komunita, která umožňuje více lidem hrát vytvářením stipendií.

Axie Infinity Play-to-Earn mechanika

Hráči v Axie Infinity mohou vydělávat sbíráním denních odměn, dobrodružstvím v PvE nebo vyhráváním her v Aréně. Jediný coin, který mohou hráči získat ve hře, se nazývá SLP (Small Love Potion) a nelze jej použít jako ridící token. Nejlepší PvP hráči mohou získat AXS umístěním v top 50.

Token řízení, AXS, lze zakoupit a vyměnit na nejoblíbenějších burzách a lze jej stakovat na Binance. Axie Infinity bude brzy obsahovat vlastní stakovací mechanismus.

V budoucnu budou hráči moci vydělávat SLP pořádáním akcí na svých pozemcích, hraním různých her v Lunacia se svými Axies a obecně zábavou v tomto kreativním prostředí.

Pokud jde o peníze v reálném světě, všechna aktiva ve hře jsou NFT a lze s nimi obchodovat na otevřeném trhu, který je jedním z nejlepších a nejúplnějších trhů NFT na světě. S více než 3,6 miliardami transakcí si můžete představit, že tam odvedli docela dobrou práci.

K datům z tržiště lze přistupovat pomocí rozhraní API a vedou k řadě nástrojů a externích zdrojů, jako je Axie Zone.

Axie Infinity recenze a průvodce hrou [current_date format=Y]

Počáteční investice

Počáteční investice do Axie Infinity se velmi liší v závislosti na vašich cílech. Před rokem vás začátek mohl stát až 1 500 USD, ale nyní je mnohem levnější – do 200 USD.

Nejprve byste se měli zaměřit na vybudování týmu, který dokáže bojovat prostřednictvím PvE a vyhrát 5 her v Aréně denně, protože to je minimální požadavek pro vaši každodenní misi:

 • 10 adventure her
 • Denní přihlášení
 • 5 výher v aréně

Abyste vytvořili dobrý tým, budete potřebovat tank, a middle-laner and a back-laner. Nejlepším zdrojem pro výběr správných Axies k nákupu je seznam karet Axie. V seznamu karet uvidíte nejdůležitější karty podle tříd. Poté přejděte na Marketplace a vyhledejte Axies s těmito kartami. Uvidíte všechny, kteří odpovídají kritériím.

Dalším dobrým způsobem, jak začít, je podívat se na žebříček  a kliknout na nejlepších 10-15 hráčů. Axie Zone vám ukáže jejich nejpoužívanější tým. Proklikejte se jejich Axies a vyhledejte nějaké podobné kombinace na Marketplace.

Dobrý Axie může v tuto chvíli stát kdekoli od 40 do 100 dolarů. Doporučujeme, abyste začali dříve, než se land play stane realitou, protože to pravděpodobně vystřelí ceny Axies na sever.

Pro snazší pochopení odkazujeme na ceny v dolarech, ale všechny transakce probíhají ve wETH.

Systém odměn Axie Inifinity

Hladký lektvar láskyExistují tři způsoby, jak získat SLP v Axie Infinity:

 • Dokončete denní misi (+25 SLP za den);
 • Dokončete mise v Adventure (+0-50 SLP za den). Nespotřebovává energii k získání SLP, ale spotřebovává energii k získání EXP;
 • Vyhrajte hry v aréně (+0-21 SLP za výhru). Spotřebovává energii k získání SLP.

Kolik energie máte, závisí na tom, kolik Axies máte na svém účtě.

 • 3-9 Axies vám dodá 20 energie s obnovou 5 každých 6 hodin;
 • 10-19 Axies vám dodá 40 energie, s obnovou 5 každé 3 hodiny;
 • Z 20 Axies přijmete 60 energie, s obnovou 5 každé 2 hodiny.

Vaše denní odměny a odměny za aktivitu se mění podle vaší úrovně a zkušeností. V PvE získáte různý počet SLP v závislosti na úrovni, které čelíte:

Lvl. 1-4 1 SLP za výhru
Lvl. 5-9 2 SLP za výhru
Lvl. 10-14 4 SLP za výhru
Lvl. 15-16 6 SLP za výhru
Lvl. 17-20 5-10 SLP za výhru
Lvl. 21-36 10-20 SLP za výhru

Také získáte jednorázový bonus bojující se speciálními úrovněmi v Adventure Mode:

Ruin 21 200 SLP
Ruin 36 300 SLP

V PvP budete získávat SLP na základě vašeho umístění v žebříčku. Vaše hodnocení má hodnotu zvanou MMR. V závislosti na vašem MMR to budou vaše odměny za každou výhru.

MMR SLP
0-800 0 SLP za výhru
800-999 1 SLP za výhru
1000-1099 3 SLP za výhru
1100-1299 6 SLP za výhru
1300-1499 9 SLP za výhru
1500-1799 12 SLP za výhru
1800-1999 15 SLP za výhru
2000-2199 18 SLP za výhru
2200+ 21 SLP za výhru

Počet SLP, které můžete získat bez vítězství v Aréně, je omezen, konkrétně 25 z Daily Mission + 50 z režimu PvE, celkem tedy 75 SLP za den.

Se 75 SLP se však daleko nedostanete. Pokud si chcete hraním Axie Infinity vydělat větší peníze, musíte zvládnout arénu. Představte si, že se dostanete na 2000 MMR, což je velmi dobré, ale stále to není 10 nejlepších hráčů. Pokud máte 20 nebo více Axies, získáte 60 energií za den.

S 80% výherním poměrem byste získali 48 vítězství za den, celkem 864SLP z areny + 75SLP z Adventure a Daily Mission. I bez ohledu na energetické vyrovnávání +5, které byste získali každé 2 hodiny, by vaše celkové SLP za den byly 939.

Pokud se dostanete do top 50 aktuální sezóny, můžete také získat odměnu v AXS – mnohem cennější token řízení.

Stručně řečeno, zaměřte se na PvE, když začínáte, ale rozhodně přejděte k PvP, když budete pokračovat.

V minulosti bylo jedním z nejlepších způsobů, jak vydělat peníze hraním, chovat Axies, protože dva Axie mohou být rodiči a rozmnožovat se. Chov však v dnešní době nedoporučujeme, protože stojí AXS, což bude pravděpodobně dražší než hodnota potomstva.

Tokeny Axie Infinity

Tokenomika v Axie Infinity je vlastně docela jednoduchá. Existují pouze dva tokeny: SLP a AXS.

SLP se používá pouze ve hře a lze jej vyměnit za fiat peníze nebo jinou kryptoměnu na známých burzách, jako je Pancake Swap, a dokonce i na Binance.

Od nynějška se SLP většinou používá jako mechanismus odměn a nemá žádnou skutečnou in-game užitečnost kromě chovu. Šlechtění je však pro průměrného hráče příliš nákladné na to, aby dosáhlo zisku, a to je jeden z hlavních důvodů, proč SLP ztratil hodnotu.

Pokud však máte zájem investovat do budoucnosti hry a předkládat návrhy, budete potřebovat AXS – token řízení. Axie Infinity Shards jsou tokenem řízení ERC 20 pro vesmír Axie. Držitelé budou utvářet budoucnost Axie Infinity tím, že budou dávat najevo svou podporu upgradům ekosystému a směrovat používání komunitní pokladny.

AXS je akceptován jako měna na NFT trhu. AXS lze také použít k určení způsobilosti pro účast v určitých prodejích/aukcích vedených týmem Axie.

axie infinity návod

Držitelé AXS navíc dostávají výnosy generované Axie Infinity a také část odměn za staking.

Stručně řečeno, SLP se používá pouze uvnitř hry a je to mince, kterou můžete vydělat hraním Axie Infinity. AXS lze zakoupit mimo hru nebo vydělat, pokud se dostanete do top 50.

Hodnota SLP je právě teď poměrně nízká a velmi závisí na aktuální bilanci hry. Sky Mavis musela zasahovat poměrně často, aby se vyhnula náhlému zvýšení nebo poklesu ceny.

Hodnota AXS je poměrně stabilní a rostla pouze v minulém roce, protože právě ona určuje budoucnost Axie Infinity a je řízena spíše investory než hráči.

Axie Infinity návod

Krok 1 – Stáhněte peněženku

Abyste mohli začít v Axie Infinity, potřebujete pouze Ronin Wallet a 3 Axies. Peněženka Ronin je vaše palubní vstupenka do nového digitálního národa. Toto rozšíření prohlížeče umožňuje uživatelům hrát Axie Infinity a další decentralizované aplikace běžící na Roninu, sidechainu Etherea vytvořeném speciálně pro blockchainové hry.

Peněženku můžete používat stejně jako peněženku Metamask, včetně vytváření více účtů. Pamatujte však, že Axie Infinity zakazuje hráče s více účty, takže jediný případ použití pro více účtů je, pokud za vás hrají přátelé a potřebujete spravovat jejich Axies na tržišti.

Krok 2 – Kupte wETH

Chcete-li koupit 3 Axies, musíte vstoupit na tržiště a mít dostatek wETH pro nákup. wETH je forma zabaleného Etherea a požadované množství si můžete zakoupit přímo v Ronin Wallet.

Pamatujte, že při této transakci budete platit transakčí poplatky Ethereum. Počínaje vašimi dalšími transakcemi, jako je nákup Axies, nebudete platit nic, protože budete používat sidechain a již budete provádět transakce ve wETH.

Můžete si koupit wETH také prostřednictvím jiných kanálů a/nebo přesunout stávající wETH, které držíte, na svůj účet Ronin.

Pokud jste nikdy nehráli hry P2E a nevíte nic o technologii blockchain, nebojte se! Ronin umožňuje nákup wETH prostřednictvím kreditních karet ve většině zemí.

Krok 3 – Sestavte tým a hrajte

Jakmile budete mít dostatek WETH na nákup 3 Axies ve své peněžence Ronin, přihlaste se do tržiště a podle výše uvedených pokynů vyberte svůj první tým.

Až budete chvíli hrát, možná budete chtít uplatnit SLP ve hře. Můžete je uplatnit a převádět do své peněženky Ronin stejně jako vaše wETH – běží na stejném blockchainu. SLP získané ze hry můžete uplatnit pouze každé 2 týdny.

axie infinity návod

Tipy pro dobrý začátek v Axie Infinity

Axie Infinity má silnou uživatelskou základnu a může být občas docela konkurenceschopná. Chcete-li nastartovat svůj úspěch ve hře, doporučujeme vám věnovat dostatek času prostudování tohoto průvodce a zdrojů dostupných na Axie Zone .

Hra má také aktivní subreddit, kde uživatelé sdílejí svá nejlepší komba, strategie pro budování týmu a postřehy o hře.

Hraní Axie Infinity není žádná velká věda, ale trochu více prozkoumat, než investujete do týmu, vám může pomoci ušetřit peníze a stres v budoucnu. Nezapomeňte se před nákupem vždy podívat na žebříček a na to, co nejlepší hráči používají ve svých týmech, a ujistěte se, že kupované Axies mají karty nejvyšší úrovně.

Neužitečné karty vás mohou v bitvě poškodit a také značně znesnadňují prodej Axie, pokud se v budoucnu rozhodnete změnit tým.

Když už mluvíme o vylepšeních týmu, sledujte trendy na trhu a nakupujte brzy nové kombinace Axies, ušetří vám to spoustu peněz v dlouhodobém horizontu.

Jakmile váš tým přestane fungovat tak, jak by měl, pokuste se najít nejlepší načasování prodat a koupit nový tým. Za prodej a nákup Axies na tržišti vám nebudou účtovány žádné poplatky. To je jedna z hlavních výhod sidechainu Ronin.

Axie Infinity Závěr

Průvodce hrou AxieAxie Infinity má komplexní mechaniku, skvělou hratelnost, zábavné metaverzum a rostoucí tým a komunitu.

I když by Axie Infinity mohla být dobrou investicí, ujistěte se, že jasně rozumíte rizikům. Tým slíbil nové mechaniky pro zvýšení hodnoty SLP, ale žádná z nich zatím nebyla vydána.

Lidé, kteří byli kdysi schopni vydělávat desítky tisíc dolarů měsíčně prodejem Axies, se vzdali chovu a aktivní hráči v Aréně jsou jediní, kdo dokáže získat zásadní odměny. Stručně řečeno, neexistuje žádná záruka, že se vaše investice vrátí, a návratnost investic může chvíli trva.

Pokud neplánujete hrát v Aréně a chcete pouze rychlé zisky, Axie Infinity není hra pro vás.

Pokud si však hru skutečně užíváte, vstup do ekosystému vám z dlouhodobého hlediska prospěje, protože Axies a doplňky jsou nyní velmi levné a pravděpodobně takto dlouho nezůstanou.