Alien Worlds recenze a návod 2024 – Hrajte a vydělávejte bez počáteční investice

9 min read

Alien Worlds je P2E hra vytvořená na blockchainu WAX. Představuje vesmír šesti světů, každý s 500 pozemky. Každý pozemek je vlastněn hráčem a reprezentován NFT. Hráči mohou získat ve hře Trilium, vložit je do Binance Smart Chainu a získat další Trilium prostřednictvím systému stakingu. V tomto průvodci poskytneme některé podrobnosti o hře, obecný přehled jejích funkcí a vysvětlíme, jak začít s prozkoumáváním metaverza Alien Worlds!

alien worlds recenze

Alien Worlds recenze

Základní hratelnost Alien Worlds je poměrně jednoduchá. Skládá se z těžby na pozemcích vaší lopatou nebo jinými NFT souvisejícími s těžbou. Na oplátku těžaři obdrží určité množství tokenů Trilium. Zároveň hráči při každé těžbě získávají NFT body, které lze použít k nákupu dalších NFT.

Každý pozemek v Alien Worlds je ve vlastnictví hráče. Tento hráč obdrží procento Trilia vytěženého na jeho pozemku. Kromě toho všeho existují Syndikáty, hráči řízené, planetární vlády, které mohou předkládat a hlasovat o návrzích v rámci ekosystému Alien Worlds na své planetě

Alien Worlds obsahuje řadu NFT včetně Land Plots, Tools, Minions, Avatars a Weapons. Všechny herní NFT jsou vytvořeny na blockchainu WAX.

Alien Worlds je jedna ze starší generace her WAX. Poprvé byla oznámena v červenci 2020 a navázali několika prodeji NFT v říjnu a jejich prvním a jediným prodejem pozemků v prosinci téhož roku. Těžba na pozemcích se otevřela nedlouho po prodeji pozemků a tým od té doby pomalu a neustále vylepšuje své webové stránky a přidává nové funkce. Alien Worlds je členem Blockchain Games Alliance a v současné době se může pochlubit zdaleka nejvyšším počtem aktivních hráčů ze všech P2E her.

Mechanika hry Alien Worlds

Existují tři způsoby, jak získat Trilium v ​​Alien Worlds. Prvním je těžba na pozemcích pomocí nástrojů, druhým je pasivní příjem z vlastnictví pozemků a třetím je herně upravený stakingový systém na Binance Smart Chain.

alien worlds recenze
Virtuální pozemky Alien Worlds

Počáteční investice

Začít s Alien Worlds můžete zcela zdarma. Každý nový hráč dostane lopatu, kterou může použít k okamžitému zahájení těžby. Výplata je však velmi nízká.

Chcete-li s Alien Worlds vydělávat, měli byste s hrou zacházet jako s finančním systémem. A k tomu si budete muset koupit tokeny Trilia. A v tu chvíli, čím více investujete, tím více vydéláváte.

Alien Worlds recenze a návod [current_date format=Y] - Hrajte a vydělávejte bez počáteční investice

 

Systém odměn Alien World

Základní odměny v Alien Worlds přicházejí ve formě tokenů Trilium a hráči získávají body NFT při těžbě.

Alien Worlds recenze a návod [current_date format=Y] - Hrajte a vydělávejte bez počáteční investice
Nástroje pro těžbu Trilia

Těžba a vlastnictví pozemků

Každý hráč s účtem WAX může koupit nástroje (Tools) a začít těžit tokeny TLM. Každý nástroj a pozemek má faktory, které ovlivňují výsledek. Ale ty hlavní, na kterých záleží, jsou multiplikátor těžby TLM a doba nabíjeníMultiplikátor ovlivňuje množství vytěženého TLM a doba nabíjení ovlivňuje, jak často můžete s tímto nástrojem na daném pozemku těžit. Existuje řada pozemků, které nabízejí bonusy nebo odměny ve formě NFT, ale ty bude nutné individuálně najít.

Hráči získávají při těžbě také body NFT. Ty lze vyměnit za NFT z Alien Worlds

Vlastníci půdy získávají příjem Trilium dvěma způsoby. Za prvé, kdykoli těží na jejich pozemku, vlastník půdy obdrží část vytěženého Trilia. Výchozí poplatek je 20 %, ale majitelé pozemků to mohou kdykoli změnit a většina nabízí mnohem nižší sazby. Za druhé, vlastníci půdy dostávají jednorázovou částku Trilia denně. Vlastníci půdy musí platit náklady na údržbu pomocí tokenů TLM, jinak se jejich denní výplaty časem sníží. To dává více Trilia do rukou aktivních vlastníků pozemků a povzbuzuje je, aby svou půdu využívali než ji pouze drželi.

Mise Binance

Majitelé Trilia navíc mohou stakovat své tokeny v rámci Binance Missions a získat další Trilium a speciální NFT jako odměny. Držitelé tokenů mohou převádět své tokeny TLM mezi sítěmi WAX, Ethereum a Binance pomocí teleportu Alien Worlds, který funguje jako cross-chain bridge.

alien worlds návod

Existuje osm různých typů misí ve čtyřech raritách. Vzácnost mise určuje dobu blokování (1, 2, 4 nebo 12 týdnů), množství trilia potřebného k účasti a úroveň vzácnosti potenciálních NFT obdržených na konci mise.

Pro každou misi si hráči kupují lodě. Každá loď stojí určité množství Trilia na základě rarity mise. Hráči si mohou pro každou misi zakoupit tolik lodí, kolik chtějí. Nemůžete získat přístup k tokenům Trilium, pokud jsou uzamčeny v misi. Když mise skončí, hráči obdrží zpět své uzamčené Trilium plus veškeré získané úroky. Je zde také šance najít speciální NFT odměny.

Výnosy ze stakingových misí Binance se liší podle počtu účastníků v každé misi. Nejkratší mise mají nejnižší návratnost, obecně kolem 1 nebo 2 %. Zatímco delší mise mohou někdy poskytnout 10% návratnost nebo více!

Alien Worlds recenze a návod [current_date format=Y] - Hrajte a vydělávejte bez počáteční investice

 

Syndikáty

Syndikáty jsou vlády založené na DAO, které řídí hráči. Pro každou ze šesti planet je jedna. Volby do zastupitelstva se konají každý týden. Každý, kdo stakuje Trilium na planetě, se stává občanem této planety a získal hlasovací práva. Hlasovací síla každého hráče je založena na množství tokenů TLM, které vsadil. Zájemci o místo v Radě musí stakovat alespoň 5000 tokenů TLM na konkrétní planetu.

Členové Rady za každý syndikát pak diskutují a hlasují o návrzích.

Token Alien Worlds

Alien Worlds recenze a návod [current_date format=Y] - Hrajte a vydělávejte bez počáteční investiceTrilium, neboli TLM, je oficiální token Alien Worlds. Je možné ho získat z těžby, jako odměny za staking a jako pravidelné výplaty vlastníkům půdy. Trilium má celkovou maximální zásobu 5 miliard. Dodávka Trilium existuje současně na blockchainech WAX, ETH a BSC. Tým Alien Worlds vytvořil most pro přesun tokenů Trilia mezi těmito třemi blockchainy. Kdykoli je jakýkoli TLM převeden do jiného řetězce, odpovídající množství tokenů je uzamčeno na přenášejícím řetězci a odemčeno na přijímajícím řetězci.

Trilium se také používá k upgradu NFT. Sloučení několika NFT dohromady a zaplacení poplatku v TLM, se z něj stane karta kvality Gold, Stardust nebo Antimatter. Trilium lze také stakovat na planetě na blockchainu WAX. Stakování tokenů TLM umožňuje držiteli hlasovat v planetárních volbách.

Alien Worlds návod

Základní hru Alien Worlds lze hrát zdarma. Jediné, co potřebujete, je WAX ​​peněženka. S WAX peněženkou si můžete vytvořit účet na Alien Worlds a začít těžit ihned s lopatou zdarma. Pokud se chcete zapojit do systému stakingu/misí na Binance Smart Chain, budete muset investovat do několika tokenů Trilium.

Chcete-li začít těžit, přejděte na web Alien Worlds, vyberte si své nástroje, planetu a pozemek a klikněte na Mine! Mezi procesy těžbx je cooldown na základě použitých nástrojů a pozemku. Tyto údaje se zobrazí v horní části obrazovky.

alien worlds recenze

Tipy pro hraní Alien Worlds

O herní strategii toho moc není. Těžaři mohou zvýšit své výdělky TLM pomocí vylepšených nástrojů a výběrem správných pozemků. Pokud těžíte, pak byste se rozhodně měli pokusit najít pozemek, který nabízí vedlejší bonusy. Mnoho vlastníků nabízí své vlastní NFT nebo speciální odměny za těžbu na svých pozemcích. Podívejte se na  chat Land Promotion na jejich oficiálním serveru Discord nebo na oficiální stránce komunity, kde najdete speciální příležitosti.

Pokud jde o staking, každá mise, ke které se připojíte, vyžaduje dvě transakce. A i když jsou mise na Binance Smart Chain, kde jsou poplatky obecně levné, budete chtít při výběru misí zohlednit tyto náklady. Stručně řečeno, je lepší vložit velké množství TLM do jedné mise, než je rozložit do několika misí. Delší mise také poskytují vzácnější NFT, přičemž legendární NFT jsou k dispozici pouze od 12týdenních misí výše.

Alien Worlds závěr

Alien Worlds recenze a návod [current_date format=Y] - Hrajte a vydělávejte bez počáteční investiceZákladní těžařská hra Alien Worlds není nijak zvlášť vzrušující. Pokud se ale zapojíte do komunity, můžete najít různé projekty, které těžařům nabízejí vlastní hry a odměny.

Metaverzum, které se tým Alien Worlds snažil vybudovat, se dostává do formy. Jejich grantový program Galactic Hubs a implementace systému hráč-DAO-Syndicate jsou obrovskými kroky k podpoře vnějšího rozvoje ekosystému Alien Worlds.

Takže i když těžba není pro většinu hráčů pravděpodobně příliš vzrušující, je zde více hratelnosti. A i když procentuální výnosy z misí nejsou šílené částky, také to není něco, co byste měli úplně ignorovat, pokud chcete vydělat pasivní příjem ze stakingu.

CryptoTanks, hra Play-to-Earn – recenze

Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *