Krypto burzy s nejnižšími poplatky 2024

7 min read

Máte rádi kryptoměny? Nesnášíte drahé transakční poplatky? My také! Zde jsou tedy nejlepší krypto burzy s nejnižšími poplatky.

Pokud chcete koupit nebo prodat jakoukoli kryptoměnu, burzy jsou neocenitelné platformy, které poskytují klíčové statistiky kryptoměn, obchodní páry, možnosti úložiště a mnoho dalšího. Zatímco kryptoměny můžete nakupovat nebo prodávat prostřednictvím softwarové peněženky, mít účet u renomované burzy vám může otevřít spoustu dveří, pokud jde o budování vašeho portfolia. Ale použití burzy může být nákladné, takže nalezení nejdostupnějších, ale renomovaných možností je zásadní. Které krypto burzy tedy nabízejí nejnižší poplatky za nákup a prodej?

Zde je seznam kryptoměnových burz s nejnižšími poplatky

  • Poloniex
  • Kraken
  • Binance
  • eToro
  • Bybit
  • Cex.io
  • KuCoin

Krypto burzy s nejnižšími poplatky

Model maker/taker je způsob, jak rozlišit poplatky mezi obchodními příkazy, které poskytují likviditu („Maker – tvůrce trhu“) a odebírají likviditu („Taker – příjemce“). Za obchodní příkazy tvůrce a příjemce jsou účtovány různé poplatky.

Poloniex

Krypto burzy s nejnižšími poplatky - top 10

Poloniex, založená v roce 2014 Tristanem D’Agostou, je americká burza, která se propracovala mezi dvacet nejoblíbenějších krypto burz na světě.

Na Poloniexu je spousta skvělých věcí. Její rozmanitost podporovaných coinů, možností stakingu a centra odměn doprovází jeden z nejlepších atributů platformy: nízké poplatky. V současné době si Poloniex účtuje pouze 0,125% poplatek pro tvůrce nebo příjemce a neúčtuje si vklady. To znamená, že můžete nakupovat a prodávat kryptoměny na platformě, aniž byste přišli o velkou část svých zisků nebo platili značné poplatky za nákupy.

Kraken

Krypto burzy s nejnižšími poplatky - top 10

Kraken, který se umístil na čtvrtém místě v objemu obchodů na celém světě, začal jako americká burza Bitcoinu a Litecoinu (a také platforma pro obchody v eurech). Dnes podporuje obrovský seznam různých kryptoměn, od Etherea po Aave. Na Krakenu je k dispozici spousta obchodních párů, mincí pro staking, možností financování a poplatky za nákup a prodej z něj dělají burzu nejlepší volby.

V současné době si Kraken účtuje pouze 0,16% poplatek za tvůrce a 0,26% poplatek za příjemce. Jka jsem uvedli výše, poplatky za příjemce jsou často vyšší než poplatky tvůrcům, vzhledem k tomu, že příjemce odebere z burzy likviditu, což je opak toho, co chce burza dosáhnout zisku. Tento poplatek na Krakenu je však ve srovnání s jinými obchodními platformami stále přiměřený.

Binance

nižší poplatky

Binance, zřejmě nejpopulárnější burza na světě, je oblíbená u milionů kupujících a prodávajících kryptoměny, a to z dobrého důvodu. Nejen, že je Binance dostupná ve více než 180 zemích světa, ale její poplatky jsou více než přátelské.

S poplatkem za tvůrce a příjemce ve výši pouhých 0,1 % činí Binance nákup a prodej kryptoměn dostupným pro každého. Kromě toho si Binance neúčtuje žádné poplatky za staking a neúčtuje si vklady ani výběry! Celkově je to solidní volba pro všechny a nemusíte řešit frustrující poplatky za vaše zisky nebo odměny.

eToro

nižší polatky

eToro, založená v roce 2007, je izraelská makléřská společnost poskytující mimo jiné rozmanitou a důvěryhodnou kryptoburzu. eToro umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat řadu kryptoměn. Má také několik skvělých možností stakingu pro ty, kteří chtějí vydělat nějaký pasivní příjem pomocí svých kryptoměn.

Jak tedy eToro vypadá z hlediska poplatků? Pokud jde o poplatky za tvůrce a příjemce, eToro neúčtuje žádné. To však neznamená, že obchodování na eToro je zcela zdarma. Platforma si účtuje poplatek za spread ve výši 0,75 %, což je v podstatě další způsob, jak mohou burzy účtovat transakce. eToro si navíc neúčtuje žádné poplatky za vklad ani výběr, díky čemuž je přesun vašich peněz na platformu nebo z ní mnohem příjemnější.

Poplatky za spread – namísto účtování samostatného obchodního poplatku za to, když obchodníci zadají objednávku, jsou náklady místo toho započítány do kupní a prodejní ceny.

ByBit

nižší poplatky

Bybit, kterou v březnu 2018 založil Ben Zhou, je singapurská kryptoburza, která se stala jedním z nejrychleji rostoucích globálních trhů. Během pouhých čtyř let se Bybit stal velmi populární platformou, na které se denně obchodují obrovské objemy kryptoměn. Co tedy dělá Bybit skvělou volbou z hlediska poplatků?

Bez poplatku za tvůrce a poplatku za příjemce ve výši pouhých 0,075 % zajišťuje Bybit, že se vyhnete všem druhům nepříjemných poplatků bez ohledu na to, zda kryptoměny kupujete nebo prodáváte. A co víc, výběry a vklady jsou na Bybit zdarma. Pokud tedy hledáte kryptoburzu se super nízkými poplatky, Bybit je pro vás ta pravá.

Cex.io

Krypto burzy s nejnižšími poplatky [current_date format=Y]

CEX.io je další široce používaná platforma pro směnu kryptoměn s řadou úžasných funkcí, včetně obchodování s marží, stakingu a vlastní oficiální debetní karty. K této burze mají přístup uživatelé ve většině zemí světa a v současnosti má více než čtyři miliony uživatelů. Odpovídají však poplatky burze její dostupnosti a dalším užitečným funkcím?

Naštěstí ano! CEX.io si účtuje poplatek 0,16 % pro tvůrce a 0,25 % pro příjemce. Kromě toho si platforma účtuje poplatek 2,99 % za vklady z účtů VISA nebo Mastercard a účtuje variabilní poplatek za výběry v závislosti na tom, kam peníze směřují.

KuCoin

krypto burzy s nejnižšími poplatky

KuCoin je v současnosti pátou nejoblíbenější krypto burzou na světě s denním objemem obchodů přes 4,2 miliardy dolarů a seznamem více než 500 podporovaných coinů. Kromě toho nabízí KuCoin různé funkce, které můžete použít k posílení svého krypto portfolia, jako je staking, obchodování s marží, půjčování a další. A ke všemu jsou poplatky za KuCoin také docela nízké.

V současnosti jsou poplatky za tvůrce a příjemce KuCoinu stejné, a to na pěkných 0,1 %. Kromě toho KuCoin neúčtuje žádné vklady, ale účtuje výběry. Poplatek, který zaplatíte za výběr prostředků, se liší v závislosti na tom, jaký druh kryptoměny přesouváte. Například výběr Bitcoinu vás bude stát 0,0005 BTC, zatímco výběr Polkadot vás bude stát 0,1 DOT.

Závěr

Při nákupu, prodeji, převodu nebo provádění jakéhokoli jiného druhu akce na kryptoburzách mohou neočekávané poplatky někdy celý proces frustrovat. Pokud tedy chcete při používání kryptoburzy udržet své poplatky na minimu, vyzkoušejte některou z výše uvedených platforem, abyste je udrželi na uzdě.

Staking: jednoduchý, ale ne triviální koncept

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *