MegaCryptoPolis3D – recenze

6 min read

V sektoru, kde se všichni dožadují vybudování další inovativní finanční technologie, málokdo zapomněl na to, co blockchain může nabídnout stávajícím technologiím. MegaCryptoPolis je projekt, který zůstal ve svém vlastním pruhu, který mu pomáhá vyniknout z moře projektů, které se navzájem neustále kopírují.

Mnoho hráčů už roky snilo o tom, jak by mohla být do her zavedena technologie blockchain. Většina hráčů doufala, že by to mohlo začít s peněženkami ve hře, které by mohly obchodovat s předměty během hraní. Existuje však projekt, který koncept „Blockchain Gaming“ dotáhl do extrému. Tento projekt se jmenuje MegaCryptoPolis3D.

Co je MegaCryptoPolis?

MegaCryptoPolis3D - recenze

MegaCryptoPolis je plně vybavená decentralizovaná strategická hra pro stavitele měst, která byla spuštěna počátkem roku 2018 a lze ji hrát na blockchainech Ethereum i Tron. Zpočátku to byla jen 2-D hra, ale vývojáři od té doby upgradovali platformu, aby se stala zcela podrobným 3-D vesmírem!

Platforma posunula blockchainové hraní na další úroveň, protože ke každé akci v této hře dochází prostřednictvím transakce podepsané hráčem, která je spravována prostřednictvím chytré smlouvy. Kromě toho je každé aktivum v MegaCryptoPolis tokenem ERC-721, který je uložen v peněženkách hráče. To znamená, že každé aktivum ve světě MCP je naprosto jedinečné a lze s ním obchodovat na volném trhu.

Tato hra je strategická hra pro budování města, která vám umožňuje dělat věci, jako je pronájem budov, výroba materiálu požadovaného jinými budovami, vytváření nových občanů, nabízení různých služeb jednotlivcům ve hře, umisťování reklam na vaši budovu a dokonce i řízení automobilů!

Jak začít

Chcete-li vstoupit do hry, jednoduše přejděte na https://play.mcp3d.com/, připojte svou peněženku a načtěte ji. Funguje v prohlížečích velmi dobře a je díky své infrastruktuře extrémně plynulý.

Po načtení mají uživatelé možnost nakupovat bloky půdy na mapě pomocí ETH. Po zakoupení pozemku může uživatel poté na pozemku postavit řadu budov – podle toho, čeho se ve hře snaží dosáhnout. Například obytné budovy jsou navrženy tak, aby generovaly nové občany pro váš svět.

MegaCryptoPolis3D - recenze

Existuje řada výrobních budov, které umožňují výrobu skla, cihel, oceli a betonu. Tyto zdroje jsou vyžadovány i ostatními uživateli k budování vlastních budov, aby generovaly příjmy.

MegaCryptoPolis3D - recenze

Zajímavostí na dvou samostatných blockchainech je, že existují zdroje, které nejsou k dispozici pro výrobu na obou. Například můžete beton vyrábět, pouze pokud hrajete v síti TRON. Chcete-li něco dostat konkrétně na mapu Ethereum ETH, museli byste si to koupit a odeslat přes letiště – a majitel letiště vygeneruje poplatek za akci!

Tady lze zaznamenat, jak tato hra vytvořila zcela novou vlastní ekonomiku s hráči obchodujícími se zdroji, aby vyhověli jejich potřebám.

Existují také energetické budovy, které vyrábějí elektřinu a vodu a které vyžadují všechny ostatní budovy.

MegaCryptoPolis3D - recenze

Máte dokonce k dispozici širokoou škálu domácích mazlíčků, které mohou občané ve hře vlastnit;

MegaCryptoPolis3D - recenze

Ekosystém ve světě je velmi rozsáhlý – mají dokonce daně, které hráči musí platit. MegaCryptoPolis uděluje každých 24 hodin malé množství cen ETH na základě vlivu každého hráče. Vyšší částky se přidělují každých 90 až 365 dní na základě algoritmu ekonomické rovnováhy. Stejně jako v každé hře je nejlepším způsobem, jak porozumět tomuto složitému prostředí, hrát hru.

DeFi token MEGA

Vývojáři MegaCryptoPolis spustili svůj token na blockchainech Ethereum a Tronu s pevnou zásobou 2 miliony, která byla rozdělena rovnoměrně mezi oba řetězce. Toto bude konečný počet tokenů $ MEGA kvůli skutečnosti, že ve smart kontraktu nejsou žádné funkce Mint () nebo Burn () – takže MEGA nelze vytvořit ani zničit. Většina nabídky byla přidělena do herního trezoru a dalších 10% směřovalo k poskytování odměn pro likvidátory.

Token MEGA funguje na principech samotného DeFi. Aby uživatelé mohli vydělávat MEGA, musí uzamknout zdroje do trezoru a jako odměnu budou dostávat MEGA. Existuje celá ekonomika toho, kolik MEGA obdržíte za uzamčení zdrojů do trezoru.

Kromě toho můžete použít tradiční cestu a přidat MEGA do různých poolů likvidity na Uniswap a Balancer, abyste zde vydělali z obchodních poplatků.

Transakční poplatky

Jedna věc, která vás možná napadla, je…transakční poplatky pro uživatele, kteří si chtějí hru zahrát. Pro hráče v síti Tron jsou transakční poplatky docela zanedbatelné. U uživatelů Etherea je situace mírně odlišná.

My všichni víme, že poplatky za transakce v posledních několika měsících rostou – zejména díky boomu DeFi, který způsobuje větší tlak na blockchain Ethereum.

Pokud máte obavy, nemáte se čeho bát, protože vývojáři MegaCryptoPolis implementovali protokol škálovatelnosti Matic Network do jejich světa Ethereum, aby zcela odstranila veškeré transakční poplatky. Dnes jsou poplatky za transakce vyžadovány pouze pči nákupu nových pozemků – vše je zcela bez poplatků!

Závěr

MegaCryptoPolis začala jako jednoduchá 2-D experimentální hra, ale od té doby se z ní vyvinul plnohodnotný 3D interaktivní zážitek. Úroveň podrobností, kterou vývojáři do této hry vložili, je zcela mimořádná a může snadno konkurovat některým z nejlepších her o budování města.

S celým ekosystémem a ekonomikou zabudovanou do hry, v kombinaci se skutečností, že můžete vydělat MEGA uzamykáním zdrojů, poskytuje docela zajímavý návrh, jak si užít čas budováním a zároveň vydělat nějaké peníze navíc.

Roman

Napsat komentář