Gods Unchained: recenze hry, návod a tipy

5 min read

Recenze pro jednu z graficky nejlépe zpracovaných her, i když má určitá omezení, Gods Unchained, spadá do kategorie karetních her PvP (Player versus Player).

Tato hra byla vyvinuta ve stylu Magic the Gathering a loni se bývalý ředitel Magic the Gathering, Chris Clay, připojil k týmu Gods Unchained a přinesl všechny své zkušenosti ve hře, která do značné míry závisí na zkušenosti uživatele.

ChainClash: recenze hry

Gods Unchained – recenze

Jedná se o hru free-to-play, takže potřebujete pouze počítač, protože tato hra je navržena pro hraní na stolních zařízeních.

Na začátku hry dostane hráč sadu 140 karet, které budou použity k vytvoření balíčku. Alternativně bude možné k interakci a vyzkoušení funkcí této hry použít ty, které jsou již ve hře přítomny.

Gods Unchained nemá pouze režim PvP, ať už single nebo soutěž, ale také umožňuje hrát proti přátelům a dokonce s AI. Jedná se o hru, která využívá blockchain Ethereum, i když je tato role omezena pouze na karty určité hodnoty: ve skutečnosti karty v základní sadě nelze prodat a pouze když vyhrajeme hry a otevřeme virtuální bagy budeme schopni sloučit karty a získat tak vzácnější a výkonnější.

Gods Unchained vytvořil až 6 milionů karet. Jedna z těchto karet NFT (Nezaměnitelný Token) byla prodána za 62 000 USD.

Návod

V tomto návodu se budeme této hře věnovat hlouběji, nebudeme vysvětlovat různá pravidla, která tuto hru charakterizují, nicméně vás můžeme odkázat na řadu videí a průvodců vytvořených samotným týmem.

Jelikož je tato hra k dispozici pro PC, najdeme verzi pro Windows i Mac.

Prvním krokem k hraní hry bude stažení aplikace přímo z oficiálních webových stránek a instalace hry na výkonném počítači. Vyžaduje minimální procesor i3, nejméně 4 GB RAM a vyhrazenou grafickou kartu 2 GB nebo vyšší.

Po spuštění hry si budeme muset vytvořit účet nebo se přihlásit pomocí stejných údajů, jaké jsme použili pro přístup na web.

Dashboard je celkem přehlený. Aktualizace lze provádět zde, když je na něm uvedeno „Update“. Nahoře najdete různá menu, zatímco níže najdete souhrn naší úrovně s vítězstvími a vlastněnými kartami.

Dále uvidíme sekci vyzvat přítele pomocí možnosti „Direct Challenge“ následovaná záložkou „Ranked“ pro výzvy PVP.

god unchained

Kdokoli hru zahájí poprvé, musí otevřít první balíčky karet, aby si vytvořil vlastní balíček nebo použil standardní balíček. K tomu je nutné v horní nabídce přejít do sekce „Open Packs“ a pak fyzicky přetáhnout balíček na jakýsi oltář a začne krásná animace, ve které uvidíme, jak se karty objevují (na každý balíček je 6 karet).

Abychom vytvořili balíček, budeme muset jít do nabídky „Workshop“ a v závislosti na kartách, které máme, budeme moci sestavit náš balíček 30 karet. Cílem hry je samozřejmě postupovat v úrovních, protože na každé úrovni budeme dostávat odměny a takzvaný Flux, což nám umožní vylepšit naše karty a prodat je na trhu.

Mluvíme o velmi dlouhé hře, která vyžaduje neustálé úsilí k pochopení dynamiky a pokroku na úrovních, takže zpočátku to může být frustrující, ale z dlouhodobého hlediska to může být zajímavé. Účast na turnajích je navíc hodně zábavná.

Tipy pro nejlepší hraní Gods Unchained

  • Vyberte si karty s nízkou cenou: takže 1, 2 nebo 3 a jen několik výkonných karet;
  • Vložte karty, které vám umožní zranit obludy, abyste se mohli snadno zbavit příliš mocných tvorů;
  • Hrajte a otestujte svůj balíček proti sobě i ostatním balíčkům, abyste zjistili, zda karty, které jste si vybrali, fungují, a pokud je to nutné, nahraďte je jinými;
  • Jakmile se naučíte dynamiku hry, zaměřte se na turnaje a režim PVP, abyste se pokusili získat alespoň 6 FLUX.

Závěr

Hra: velmi zajímavá a rozmanitá, protože balíček a karty umožňují mnoho kombinací, 8/10
Náklady na položky a reklamy: žádné reklamy, náklady na karty od zlomků ETH po několik set, 6/10
Integrace krypto a blockchainu: používá Ethereum, ale pouze pro nákup a prodej karet, aplikace pouze pro PC (Windows a Mac), 5/10.
Celkové hodnocení: 6

Roman

Napsat komentář