Splinterlands Recenze

Splinterlands Recenze

splinterlandsSplinterlands je karetní hra pro automatické bitvy, kde je každá karta sběratelským NFT. Splinterlands, postavený na blockchainu Hive, nabízí denní questy, sezónní odměny každé dva týdny, cechy, turnajový systém a herní tržiště, které zahrnuje bezpečné pronájmy karet! Tento průvodce vám pomůže začít s touto Web3 hrou a přenese pár tipů, jak hrát efektivněji.

Hráči mohou získat odměny pouhým hraním.

Přehled hry Splinterlands

Ve Splinterlands se hráči utkají v bitvách jeden na jednoho. Pro zápas si každý hráč vybere Summonera a poté si vybere montrum, která jsou buď neutrální, nebo patří ke stejnému prvku jako vyvolávač. IE, Water Summoners mohou používat Water Creatures a Neutral Creatures.

Splinterlands Recenze
Informace o bitvě

Summoneři a monstra mají spojenou cenu many a každá bitva má limit na množství dostupné many. To se může pohybovat od pouhých 11 až po 99! Také na vyšších pozicích mají bitvy až tři speciální pravidla. Těchto pravidel je mnoho. Některé příklady jsou, že lze použít pouze útok na blízko nebo nelze použít žádná monstra s magickým útokem a podobně. Tato pravidla poskytují variace zápas od zápasu a nutí hráče přemýšlet strategicky o každém boji.

Splinterlands Recenze
Nastavení bitvy

Jakmile bitva začne, vše se automaticky vyřeší. Vybrat si karty, které spolu dobře fungují a které, doufejme, postaví soupeře, není jednoduchý úkol.

Na umístění záleží, protože většina tvorů útočí na nepřátelskou kartu pouze v přední pozici. Karty s útokem na blízko mohou útočit pouze z první pozice. Na dálku mohou útočit pouze tehdy, když NENÍ na první pozici, a magické bytosti mohou útočit odkudkoli, stejně jako ignorovat brnění.

Většina Summonerů poskytuje nějaký druh bonusu. Mnoho monster má také speciální schopnosti. Ve skutečnosti existuje několik desítek různých schopností! Některé ovlivňují pouze tuto kartu, zatímco jiné jsou týmové buffy nebo nepřátelské debuffy. Příklady zahrnují Sneak (útok na nepřátelskou bytost zezadu), Reflection (vrácení poloviny obdrženého magického poškození zpět útočníkovi) a Bloodlust (získání statistik, kdykoli tato bytost dostane zabití). Některá monstra mají dokonce více schopností, zvláště na vyšších úrovních!

Hráči obdrží sadu bezplatných karet vázaných na účet, které mohou použít, když poprvé začnou hrát.

Zvyšování úrovně karet

Splinterlands obsahuje zajímavou mechaniku umožňující kartám zvyšovat úroveň. To se provádí kombinací více kopií stejné karty. Jak Monstra postupují, získávají statistiky a schopnosti, které mohou často znamenat rozdíl v bitvě. Počet karet potřebných pro kombinování se zvyšuje s každou úrovní. Commons max out na úrovni 10, Rares na úrovni 8, Epics na úrovni 6 a Legendary karty na úrovni 4.

Splinterlands Recenze

Tato funkce nejenže poskytuje další motivaci pro hráče, aby pokračovali v nákupu balíčků, ale také vytváří věčný, deflační mechanismus pro karty, jakmile je jejich minting dokončen. Pokaždé, když někdo zkombinuje karty, tyto extra karty se spálí a celková zásoba této karty se sníží!

Ale možná důležitější než levelování Monster jsou levelování Summonerů. Úrovně Summonera omezují úroveň Monster, kterou můžete použít. Například vzácní Summoneři úrovně 1 mohou používat pouze Monstra úrovně 1 a nemohou používat legendární karty vůbec!

Každá liga má také limity na maximální úroveň Summonera, kterou lze použít. Stále můžete používat karty, které jsou vyšší úrovně, ale jejich statistiky budou automaticky vyhodnoceny tak, aby odpovídaly maximální povolené úrovni pro boj.

Splinterlands Play-to-Earn mechanika

Splinterlands se může pochlubit silnou ekonomikou s denními a sezónními odměnami, systémem pronájmů ve hře, žebříčky a turnaji (také s odměnami) pro ty, kteří mají rádi extra výzvu.

Splinterlands Recenze

Počáteční investice

Hra Splinterlands je technicky zdarma, ale pro získání odměn si musíte zakoupit Summoner’s Spellbook za 10 USD. Tato kniha kouzel není NFT a není obchodovatelná. Je to upgrade vašeho účtu, který vám umožní přístup ke všem aspektům Splinterlands.

Splinterlands Recenze
Kniha kouzel Summonera

Systém odměn Splinterlands

Hráči obdrží odměnu v podobě tokenů Splintershards s každým vyhraným zápasem spolu s body do hodnocení. K dispozici jsou také denní úkoly a odměny na konci sezóny. Počet obdržených truhlic s odměnami závisí na počtu nasbíraných bodů. Truhly odměn mohou obsahovat karty, tokeny SPS, zásluhy (používané k nákupu balíčků Gladiátorů), lektvary a někdy dokonce balíčky karet!

Lektvary přicházejí ve dvou příchutích, Legendary a Alchemy. Ty zvyšují vaše šance na nalezení legendární nebo zlaté karty. Lektvary však fungují pouze při otevírání balíčků karet, nikoli truhly s odměnami.

Hra obsahuje vestavěný turnajový systém. Týdenní turnaje pořádá tým Splinterlands, i když je jich mnohem více provozovaných komunitou. Vše je řešeno přes herní rozhraní. Není třeba sledovat turnaj na sekundární webové stránce. Hráči se také mohou připojit k cechům, což jim umožňuje účastnit se dvakrát týdně týmových soutěží proti jiným cechům o odměny související s cechem a tokeny SPS.

Karty a balíčky karet lze prodávat nebo s nimi obchodovat. Kromě standardních truhel odměn obdrží 30 nejlepších hráčů v každé úrovni na konci sezóny bonusovou platbu v podobě tokenů SPS.

Splinterlands Recenze

Tokeny Splinterlands

Splinterlands obsahuje dva hlavní tokeny — DEC (Krystaly temné energie) a SPS (Splintershards), token „Voucher“ a stablecoin s názvem Credits. Jediný způsob, jak si ve hře koupit balíčky a lektvary, jsou Credits nebo DEC. Naštěstí Splinterlands obsahuje swapový mechanismus, který hráčům umožňuje snadno získat Credits pomocí Paypalu nebo řady různých kryptoměn. Hráči mohou získat DEC spálením karet Splinterlands nebo výměnou tokenů SPS.

Krystaly temné energie (DEC) jsou herní měnou používanou pro nákup, prodej a půjčování karet.

Splintershards (SPS) jsou tokenem řízení hry a také se používají téměř pro všechno v ekosystému. Používají se k nákupu nových balíčků a dalších předmětů Splinterlands, pálí se za účelem výroby nových tokenů DEC. Hráči mohou také stakovat tokeny SPS a hlasovat o návrzích hry prostřednictvím rozhraní ve hře.

Vouchery existují pouze na blockchainu Hive a používají se pro speciální akce a propagační akce. Majitelé stakovaných SPS dostávají denně VOUCHERy. Ty byly dříve vyžadovány pro předčasný nákup balíčků Chaos Legion a nedávnou akci Waka Spiritblade.

To vše lze obchodovat na  trhu Hive-Engine. Tokeny SPS a DEC lze také přenášet mezi jinými blockchainy, jako je Ethereum a Binance Chain.

splinterlands recenze

Jak začít ve Splinterlands

Hra poskytuje základní sadu karet 1. úrovně, které můžete používat, i když je nevlastníte. Patří mezi ně Summoners a Creatures. Hra také obsahuje krátký tutoriál, který by noví hráči měli dodržovat, aby se naučili základy. Poté je nejlepším způsobem, jak se to naučit, ponořit se a vyzkoušet různé Summonery a kombinace karet.

Splinterlands vyžaduje účet Hive. Naštěstí je lze vytvořitt zdarma a aplikace Hive Keychain funguje dobře pro přihlášení a zpracování transakcí. Pokud nemáte účet, Splinterlands vám pomůže, když si koupíte Spellbook.

Tipy pro hraní Splinterlands

Summoneři jsou často vstupní branou k dosažení vyšší úrovně. Podle potřeby si pronajměte ty vyšší úrovně. Vyberte si dvě nebo tři, na které se zaměříte, pokud si vytváříte vlastní sadu karet.

Experimentujte. Nevkládejte vždy jen karty nejvyšší hodnoty. Často je lepší mít konkrétní zaměření. Léčení může znamenat obrovský rozdíl. Nezanedbávejte přidání léčitele, pokud se žádná z vašich monster sama nevyléčí.

Podívejte se na vylepšení svých karet a rozhodněte se, které se vám líbí nejvíce. Prodejte nebo pronajměte karty, které nepoužíváte. Aktualizujte karty, které často používáte.

Prozkoumejte tržiště. Je zcela možné si pronajmout výběr karet, které vás mohou přenést na vyšší pozice. Pokud jste ochotni strávit nějaký čas zvykáním si na pokročilejší rozhraní, PeakMonsters je skvělým zdrojem pro hledání nabídek a lepší přehled o trhu.

Jakmile pochopíte herní mechanismy, ujistěte se, že si před výběrem týmu zkontrolujte nedávnou historii zápasů vašeho soupeře. Můžete to udělat tak, že najedete myší na jejich ikony historie bitev v horní části obrazovky zahájení zápasu. Všímání si vzoru v jejich herním stylu může často poskytnout významnou výhodu!

Propracujte se nahoru. Bronzové pozice nerozdávají smysluplné odměny. Pár Credits vás daleko nedostane. Jakmile však dosáhnete stříbrných pozic, odměny se změní z Credits na SPS a začnete dostávat více karet. To znamená více možností bitvy, šanci vylepšit duplicitní karty pro ještě silnější týmy.

Stabilní, každodenní hraní funguje lépe než maraton. Každý hráč má faktor ‚Capture Rate‘, který ovlivňuje množství bodů SPS a Ranking bodů, které získá z vítězných zápasů. Každý zápas snižuje kurz, který se postupem času pomalu vrací.

Recenze Splinterlands

Hra se může na začátku zdát trochu nudná. Zejména s omezeným výběrem karet a simulací bitvy bez použití rukou. Jakmile ale budete mít více karet, se kterými můžete hrát, a dostanete se do řad, kde mají bitvy speciální pravidla, hra se stane mnohem poutavější.

Jako hráč k tomu můžete přistupovat jako ke hře „play-to-earn“, v závislosti na tom, jak moc chcete zápasy vybrousit. Ale i když jste jen příležitostný hráč, nenechte si ujít šanci pronajmout si karty pro pasivní příjem nebo je držet pro airdrop SPS!

Mít stvoření na vyšší úrovni může mít velký rozdíl ve výsledcích zápasů. Vyhrát častěji znamená více odměn a vyšší úrovně a ještě více odměn! Tržiště, kde si můžete pronejmout karty, dělá hodně. Je velmi jednoduché pronajmout si cestu na vrchol žebříčků nižších úrovní a zároveň budovat svou vlastní sbírku.

Tým pořádá týdenní AMA s aktualizacemi, novinkami a dotazy z publika.

Metamask – kompletní návod