Play-to-Earn hry

Obchodní model Play-to-Earn je nejnovějším vývojem v herním průmyslu. Je to obchodní model, který zahrnuje koncept otevřené ekonomiky a poskytuje finanční výhody všem hráčům, kteří přidávají hodnotu tím, že přispívají do herního světa. Pravděpodobně představí nové herní koncepty a modely udržení, které v moderním hraní ještě nejsou k vidění.

Obchodní modely kolem videoher se vyvíjely s tím, jak se technologie stala pro publikum dostupnější. Koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let jsme hráli naše hry na arkádových automatech v místních herních centrech.

V současné době hrajeme hry na svém chytrém telefonu, když jedeme hromadnou dopravou nebo si děláme chvilku pro sebe. Když chceme hlubší zážitek, spustíme hru na našem osobním počítači nebo domácí konzoli. Bez ohledu na platformu existují obchodní modely, které vyhovují každému hráči.

Co je Play-to-Earn

Poskytnout hráčům vlastnictví nad aktivy ve hře a umožnit jim zvýšit jejich hodnotu aktivním hraním hry jsou klíčové součásti obchodního modelu „play-to-earn“. Účastí v ekonomice ve hře vytvářejí hráči hodnotu pro ostatní hráče a vývojáře. Na oplátku jsou odměněni aktivy ve hře. Tato digitální aktiva mohou být cokoli, od kryptoměn až po herní zdroje, které jsou tokenizovány na blockchainu. To je důvod, proč se obchodní model play-to-earn velmi dobře hodí k blockchainovým hrám .

V obchodním modelu „play-to-earn“ hra a vývojáři odměňují hráče za to, že do své hry vložili čas a úsilí. Například v Axie Infinity hráči vydělávají tokeny SLP. Hráči tyto žetony potřebují k vyšlechtění nových Axies, ale mohou je také prodat jiným hráčům na otevřeném trhu. Dalšími příklady jsou zdroje v League of Kingdoms nebo ceny, které mohou hráči získat ve fantasy fotbalové hře Sorare.