Zpěvák skupiny Rammstein v konfliktu s ruským muzeem kvůli neoprávněnému prodeji NFT

3 min read

Till Lindemann, zpěvák německé metalové skupiny Rammstein, rozhněval ruské renomované muzeum Ermitáž. Tokeny jsou v prodeji bez jejich autorizace.

Zpěvák skupiny Rammstein bez povolení prodává NFT ruského muzea

Zpěvák a skladatel skupiny Rammstein Till Lindemann dal do prodeje pět nezaměnitelných tokenů (NFT), z nichž nejdražší má cenovku 100 000 EUR. Sbírka NFTill obsahuje videoklip z jeho představení populární ruské vlastenecké balady „Milované město“, které bylo natočeno v květnu.

V prohlášení zveřejněném na Facebooku světově proslulé muzeum Hermitage zdůraznilo, že použití NFT ve sbírce tokenů označených „Hermitage Edition“ „nebylo a ani nemohlo být s muzeem dohodnuto“. Rovněž uvedlo, že panu Lindemannovi bylo zasláno varovné oznámení týkající se porušení licenčních podmínek muzea u jeho projektu NFT. Od německého zpěváka zatím nebyla obdržena žádná odpověď a tokeny již byly nabídnuty k prodeji online.

Hermitage dále poukázalo na to, že je pravděpodobně mezi prvními takovými institucemi na světě, které čelí nefér používání svých exponátů v oblasti NFT. Rovněž poznamenalo, že pan Lindemann osobně podepsal s muzeem smlouvu, v níž je jasně uvedeno, že povolení k použití obrázků a jakýchkoli dalších materiálů z Hermitage se vztahuje výhradně na hudební video.

Zpěvák skupiny Rammstein v konfliktu s ruským muzeem kvůli neoprávněnému prodeji NFT

V červenci muzeum oznámilo, že zvažuje vydání NFT pro umělecká díla ze svých bohatých sbírek a jedná s kryptoburzou Binance, která spustila svůj trh s NFT. Do konce letošního roku plánuje Hermitage uspořádat svou první uměleckou výstavu nezaměnitelných tokenů. Její vedení očekává, že tokeny přinesou další finance a doufá, že NFT budou vyňaty ze současných ruských předpisů o digitálních aktivech.

Rammstein je skupina založená v Berlíně v roce 1994, která se stala světoznámou díky své industriální metalové a rockové hudbě, která produkovala hity jako „Du Hast“, „Engel“ a „Amerika“. Till Lindemann píše texty a zpívá písně jako hlavní zpěvák skupiny Rammstein od jejího vzniku.

Jak těžit TRON: Kompletní návod, predikce

Napsat komentář