Známý kryptoanalytik předpovídá nárůst ETH na 20 000 USD

3 min read

Kromě Dogecoinu (DOGE) není mezi deseti nejlepšími kryptoměnami žádná tak tvrdě zasažena jako Ethereum (ETH). Za poslední týden kryptoměna ztratila téměř 18 %, a před několika hodinami se obchodovaka na nových minimech! Podle špičkového kryptoanalytika by to však mohl být ideální čas k nákupu: Očekává spektakulární zotavení a předpovídá nárůst až na 20 000 dolarů! Je teď ten pravý čas koupit Ethereum?

Jak hluboko může ještě ETH spadnout?

Současná kryptoměnová korekce výrazně tlačí trhy dolů: Hodnoty coinů se rychle odrážejí od novým minim – a nikdo neví, jak dlouho bude tento stav trvat! Postiženy jsou všechny kryptoměny: Například Bitcoin (BTC) za posledních sedm dní ztratil 12,97%, a od včerejška k tomu přibylo dalších 1,58%. Ripple (XRP) klesl za týden o -13,39% a Cardano (ADA) dokonce o -17,59%.

Bitcoin si připisuje hořké týdenní ztráty, zatímco největší meme coin Dogecoin (DOGE) je opět na čele ztrát s poklesem o -21,65% za poslední týden. Není to o mnoho lepší ani u druhé nejhodnotnější kryptoměny podle tržní kapitalizace, Etherea (ETH).

Ethereum zaznamenalo drastický pokles. Investoři lamentují nad propadem o -20,03%. Jeden Ether během dnešní obchodní seance klesl na pouhých 3 217 dolarů, což je daleko od nedávného maxima 4 066 dolarů, kterého bylo dosaženo teprve před týdnem. Přesto je měsíční bilance stále v kladných číslech, s nárůstem o +14,83% pro Ethereum. Ať tak či tak, kryptoměna míří k novým maximům, domnívá se špičkový kryptoanalytik Raoul Pal. Věří ve spektakulární výkon a předpovídá pětimístné ceny! Jeho prognóza pro Ethereum v současném býčím trhu zní:

„Ethereum dosáhne mezi 15 000 až 20 000 USD.“

Z aktuálního minima 3 217 dolarů až na 20 000 dolarů – to by v ideálním případě znamenalo nárůst o více než +521%. Ačkoliv ne každý je takto býčí, mnoho analytiků vyjadřuje podobný optimismus. Jedním z nich je pseudonymní analytik InvestAnswers. Ten používá speciální prognostický model („Layer-in, layer-out“) pro svou cenovou předpověď, o které říká:

„Myslím, že by to mohlo být hodně vysoko.“ A podle našeho modelu by [Ethereum] mohlo dosáhnout 8 000 USD.“

Svým sledujícím však radí: „Každý, kdo drží pozici v Ethereu, by měl začít uvažovat o přesedlání na rychlejšího koně“. To znamená – Solana (SOL).

„Solana požírá ETH zaživa. […] SOL porazil ETH téměř o 400 %. A to bylo na několikaletých maximech…“

Analytici skutečně považují za možné, že Solana předstihne Ethereum. Vysoké poplatky a chronicky přetížená síť tomu jen nahrávají.

Napsat komentář