NFT Leonarda da Vinciho a Van Gogha na Binance

3 min read

Binance oznámila, že její tržiště NFT nabídne k prodeji tokenizovaná umělecká díla, včetně některých od Leonarda da Vinciho a Van Gogha. Vše vychází ze spolupráce mezi Binance NFT a Státním muzeem Ermitáž v ruském Petrohradu a rozsáhlé sbírky muzea.

NFT Leonarda da Vinciho a Van Gogha na Binance

Výsledkem je, že v srpnu 2021 budou na trhu debutovat NFT digitálních kopií mistrovských děl, jako je Madonna Litta od Leonarda da Vinciho, Judith Giorgione, Lilac Bush Vincenta van Gogha, Skladba VI Wassilyho Kandinského a Roh zahrady v Montgeronu Clauda Moneta. .

Na podzim se NFT představí během speciální umělecké výstavy NFT pořádané muzeem.

Každá digitální kopie bude osobně podepsána Mikhailem Piotrovským, ředitelem muzea, který zajistí její autentičnost a limitovanou edici. Každé tokenizované dílo bude mít dvě identické kopie NFT, z nichž jedna zůstane v Ermitáži a další bude dražena na tržišti Binance NFT.

Cílem této iniciativy je poskytnout novou úroveň přístupnosti ke sbírkám muzea a zdůraznit jeho demokratickou povahu, stejně tak význam digitalizace jako nové inovace ve světě sbírání umění.

Vzhledem k skepticismu ruských zákonodárců vůči kryptoměnám muselo právní oddělení muzea vyvinout přesný model pro vytváření a prodej NFT společně s právní poradenstvím LFCS, aby byl plně v souladu s přísnými ruskými právními předpisy týkajícími se tohoto tématu a stanovil důležitý precedens, který v budoucnu umožní další podobné iniciativy v zemi.

Piotrovskij uvedl:

„Nové technologie, zejména blockchain, otevřely novou kapitolu ve vývoji trhu s uměním. Toto je důležitá fáze ve vývoji vztahu mezi člověkem a penězi, osobou a věcí. NFT – tímto způsobem vytváří demokracii, dělá luxus dostupnějším, ale zároveň výjimečným a exkluzivním. Rozšíříme další příležitosti, zejména digitální, které představí sbírky a palác. Budeme zkoušet nové experimenty založené na nových technologiích. “

Vedoucí Binance NFT, Helen Hai, dodala:

„Využití technologie blockchain a NFT jedním z největších muzeí na světě je dalším krokem k globální digitalizaci. Velmi si vážíme příležitosti spolupracovat, protože společně tvoříme historii. Zkušenost, kterou Hermitáž ukazuje celému trhu s uměním, je neocenitelná, otevírá spoustu nových příležitostí pro rozvoj. Jsem si jista, že se brzy dočkáme ještě více projektů, které pozitivně ovlivní vývoj jedinečného spojení blockchainu a umění “.

Jak těžit Ravencoin

Marketa Tesarkova

Napsat komentář