Exodus Wallet recenze 2023

15 min read

Exodus, který byl založen v roce 2015, je non-custodial (samoobslužná) peněženka, která podporuje širokou škálu kryptoměn. Je ale Exodus Wallet tou nejlepší peněženkou na trhu?

Exodus Wallet Recenze: Co je Exodus?

Exodus recenze 2023

Exodus je kryptoměnová peněženka, která nabízí samoobslužné úložiště. Tento typ peněženky osloví investory, kteří chtějí spravovat své vlastní soukromé klíče bez zásahů třetích stran. Exodus přichází jako mobilní aplikace, desktopový software a rozšíření prohlížeče.

Exodus je jedna z nejlepších samoobslužných krypto peněženek. Je to proto, že Exodus dává investorům plnou kontrolu nad jejich kryptoměnami. Uživatelům jsou při prvním nastavování peněženky předloženy jejich soukromé klíče. Soukromé klíče jsou podloženy 12, 18 nebo 24 slovním heslem.

Podstatné je, že Exodus nemá přístup k přihlašovacím údajům peněženky, což investorům umožňuje ukládat kryptoměny mimo centralizované strany. Exodus je kompatibilní s více zařízeními a operačními systémy. Na mobilních zařízeních to zahrnuje iOS a Android. Desktopový software je k dispozici pro Windows, Mac a Linux. Nechybí ani podpora webových prohlížečů včetně rozšíření pro Chrome a Brave.

Primární funkcí Exodus Wallet je uchovávání kryptoměn. Existuje podpora mnoha síťových standardů, včetně Bitcoinu, Etherea, Polygonu a Cardana. Ve výchozím nastavení Exodus podporuje 260 kryptoměn. Pokud je příslušná síť podporována, uživatelé mohou ručně přidat libovolný token. Například Exodus podporuje všechny nejlepší tokeny ERC20.

Exodus navíc usnadňuje a zlevňuje odesílání a přijímání kryptoměn. I když uživatelé platí sí ťové transakční poplatky, nepřidávají se žádné přirážky. Exodus je nabitý dalšími funkcemi, včetně podpory dApps. To umožňuje investorům do kryptoměn vydělávat na jejich tokenech, aniž by opustili Exodus. Například prostřednictvím stakingu, yield farmingu nebo spořících účtů.

Exodus také umožňuje investorům nakupovat kryptoměny pomocí debetních/kreditních karet a elektronických peněženek. Exodus pro tento účel používá Ramp. To však znamená, že investoři zaplatí poplatky až 5,45 %. Další funkcí Exodus Wallet je, že se může připojjit k hardwarovým peněženkám Trezor. To umožňuje investorům udržovat své kryptoměny offline a zároveň mít přehled o svých portfoliích.

Jaké kryptoměny Exodus Wallet  podporuje?

Přestože Exodus tvrdí, že je kompatibilní s 260 kryptoměnami, ve skutečnosti podporuje tisíce tokenů. Je to proto, že vlastní tokeny lze přidat ručně. Tokeny však lze přidat pouze v případě, že je základní síť podporována peněženkou.

Za prvé a především, Exodus přichází s předinstalovanou podporou pro některé z nejpopulárnějších kryptoměn, včetně:

Bitcoin, Ethereum, XRP, BNB, XRP, Cardano, Solana, Tron, Litecoin, Polkadot, Avalanche, Cosmos, Monero, Stellar.

To znamená, že Exodus podporuje všechny tokeny pro všechny sítě, se kterými je kompatibilní. Například Exodus podporuje BNB Smart Chain. Investoři tak mohou ručně přidat jakýkoli token BSC do své softwarové peněženky Exodus. Podobně je kompatibilní s Arbitrum. Jako takové jsou podporovány všechny nejlepší síťové tokeny Arbitrum.

Nejen, že Exodus podporuje některé z nejlepších kryptoměn, ale také NFT. To zahrnuje NFT v sítích Ethereum, Solana a Algorand.

Je Exodus Wallet centralizovaná nebo decentralizovaná?

Exodus je poskytovatel samoobslužných peněženek. To znamená, že uživatelé ukládají své kryptoměny v decentralizovaném prostředí. A co víc, uživatelé Exodus jsou jediní, kdo má přístup ke svým soukromým klíčům.

Exodus je zcela decentralizovaná peněženka pro mobily, stolní počítače a webové prohlížeče. Poskytovatel peněženky nikdy nemá přístup k soukromým klíčům, které poskytuje uživatelům. Místo toho jsou soukromé klíče generovány kryptograficky a šifrovány přímo na zařízení uživatele.

 • Jinak řečeno, Exodus zajišťuje, že uživatelé mají plnou a neomezenou kontrolu nad svými investicemi do kryptoměn.
 • To znamená, že to také přichází se zvýšeným rizikem.
 • Pokud dojde k napadení peněženky nebo ke ztrátě soukromých klíčů, kryptoměny budou neobnovitelné.
 • To je však případ všech samoobslužných peněženek.

Přestože je Exodus decentralizovaný, navázal partnerství s vybranými centralizovanými subjekty. To zahrnuje Ramp, který uživatelům peněženky usnadňuje platby debetními/kreditními kartami.

Ti, kteří chtějí používat fiat měny k nákupu kryptoměn, budou muset projít procesem KYC. To znamená nahrát nějaké ID a poskytnout osobní údaje. Ramp, ani žádný jiný partnerský subjekt však nemá přístup k peněžence nebo jejím soukromým klíčům.

Exodus Wallet Poplatky

Další část naší recenze prozkoumáme poplatky.

Poplatky za peněženku

Za stažení nebo používání peněženky Exodus se neplatí žádné poplatky. To platí pro všechny podporované typy zařízení.

Poplatky za převod

Stejně jako většina kryptoměnových peněženek platí odchozí převody odesílatel. Jako takové neexistují žádné poplatky za příjem kryptoměn z jiné peněženky.

Exodus recenze 2023

Odchozí převody jsou účtovány poplatky GAS  To je určeno blockchainovou sítí. Například poplatky ERC20 GAS jsou uváděny blockchainem Ethereum. Zatímco poplatky BSC GAS jsou určeny BNB Smart Chainem.

Zaplacené poplatky však jdou přímo těžařům.

Poplatky třetích stran

Zmínili jsme například, že platby debetní/kreditní kartou zpracovává Ramp. V tomto případě se poplatky platí přímo poskytovateli.

Exodus wallet také vydělává peníze ze swapů tokenů. Dosahuje toho prostřednictvím spreadu, což je rozdíl mezi nabídkovou a poptávkovou cenou. Exodus nezveřejňuje, jaké spready si účtuje – jen to, že je to zahrnuto v ceně.

Příchozí převody Bez poplatku
Odchozí převody Standardní síťové poplatky GAS
Integrovaný Swap tokenů Účtuje blíže nespecifikované spready
Nákup kryptoměn za fiat měny Zpracováno Ramp s poplatky až 5,45 %

Exodus recenze: Klady a Zápory

Klady

 • Zavedená samoobslužná peněženka, která byla uvedena na trh v roce 2015
 • Podporuje více síťových standardů, včetně Bitcoinu, Etherea, Solana, Cardano a Polygonu
 • Ručně přidejte vlastní tokeny do jakékoli podporované sítě
 • Zdarma k použití a žádné přirážky na poplatcích
 • Připojuje se k dApps a nabízí integrovaný stakingový nástroj

Zápory

 • Uživatelé zaplatí až 5,45 % za platby debetní/kreditní kartou
 • Omezené bezpečnostní funkce

Exodus recenze: Zabezpečení peněženky

Ochrana heslem

Stejně jako většina samoobslužných peněženek, Exodus vyžaduje, aby si uživatelé vytvořili silné heslo. To chrání peněženku před neoprávněným přístupem.

Tuto funkci je však potřeba zapnout ručně. Pokud tak neučiní, uživatel pro přístup k peněžence nemusí zadávat své heslo.

!Uživatelům důrazně doporučujeme chránit svou peněženku Exodus silným heslem.

Šifrované soukromé klíče

Exodus poskytuje uživatelům jejich soukromé klíče při prvním vytváření peněženky. Ty jsou zašifrovány do zařízení uživatele.

Exodus jako takový nemá přístup k soukromým klíčům. To znamená, že nemůže pomoci obnovit peněženku, pokud je zapomenuto heslo a soukromé klíče jsou ztraceny.

Záložní přístupová fráze

Exodus zobrazuje soukromé klíče jako záložní přístupovou frázi. To může být 12, 18 nebo 24 slov, v závislosti na preferencích uživatele. Záložní přístupová fráze by měla být zapsána na list papíru. Papír by pak měl být uložen na bezpečném místě.

Pokud je záložní přístupová fráze nesprávně umístěna nebo poškozena, lze ji přesto obnovit. To však platí pouze v případě, že uživatel má stále přístup k peněžence. Pokud tak neučiní, Exodus nemá žádný způsob, jak obnovit záložní přístupovou frázi nebo soukromé klíče.

Exodus recenze: Funkce peněženky

Dále se podívejme, jaké funkce má kryptopeněženka Exodus.

Swap tokenů

Umožňuje uživatelům plynule swapovat kryptoměny, aniž by opustili peněženku. To zahrnuje cross-chain swapy, jako je ETH za BNB nebo LTC za DOGE.

Exodus recenze 2023

Přestože je tato funkce integrována do rozhraní peněženky, poskytují ji vybrané třetí strany. Navíc swapy tokenů jsou jedním z mála způsobů, jak Exodus vydělává peníze. Je to proto, že Exodus přidává swapy.

 • Předpokládejme například, že Ethereum se aktuálně obchoduje za 1 500 USD.
 • Uživatelé Exodu mohou zaplatit 1 530 USD, což představuje přirážku 2 %.

Tato funkce osloví začátečníky, kteří preferují pohodlí.

Připojte se k dApps přes WalletConnect

Exodus usnadňuje připojení k dApps jako Uniswap, Compound, OpenSea a SushiSwap.

Mobilní aplikace Exodus totiž podporuje WalletConnect.

 • Pro přístup k dApps budou uživatelé muset nejprve vybrat možnost „WalletConnect“ na svém  zařízení.
 • Tím se zobrazí jedinečný QR kód.
 • Poté budou uživatelé muset naskenovat QR kód prostřednictvím aplikace Exodus.
 • To poskytuje soukromé a anonymní připojení k vybranému dApp.

Nástroje pro staking

Naše recenze také narazila na pohodlný staking. Ten umožňuje uživatelům vydělávat pasivní příjem na jejich nečinných kryptoměnách. Zjistili jsme, že Exodus podporuje některé z nejlepších stakingových tokenů, včetně:

 • Solana
 • Cardano
 • Ontology
 • VeChain
 • Algorand
 • Tezos
 • Kosmos

Výjimkou je zde Ethereum. Peněženka se připojuje k Lido – decentralizovanému stakingovému poolu. To umožňuje uživatelům přístup k odměnám, aniž by se museli stát validátorem.

Pokud jde o poplatky, Exodus nevydělává žádné peníze, když uživatelé stakují své kryptoměny. Poplatky však mohou být uplatněny v závislosti na poskytovateli sázek.

Například ti, kteří stakují Ethereum přes Lido, zaplatí 10 %, což znamená, že si ponechají 90 % odměn. Zatímco ti, kteří stakují Tezos zaplatí 15 %.

Ramp: Nakupujte a prodávejte kryptoměny za fiat měny

Jak již bylo zmíněno dříve, Exodus také umožňuje uživatelům nakupovat kryptoměny prostřednictvím svého partnerského procesoru Ramp. Mezi podporované typy plateb patří:

 • Bankovní převod
 • Debetní/kreditní karty
 • ApplePay
 • GooglePay

Kromě toho mohou uživatelé Exodus také prodávat své kryptoměny zpět za fiat měny.

Zde je shrnutí toho, jaké poplatky se účtují:

Nákup kryptoměn za fiat Minimální poplatek Pod 2 500 EUR
Nad 2 500 EUR
Bankovní převody (manuální) 2.49 EUR Až 1,40 % Až 0,90 %
Debetní/kreditní karty a elektronické peněženky (USD, EUR, GBP) 2.49 EUR až 3,9 % až 3,9 %
Debetní/kreditní karty a elektronické peněženky (jiné měny) 2,49 EUR (místní ekvivalent) Až 5,45 % Až 5,45 %

 

Prodej kryptoměn za fiat Minimální poplatek Poplatek (%)
Bankovní převod 3.99 USD 0.99%
Platby v reálném čase prostřednictvím bankovního převodu 3.99 USD 0.99%
Visa nebo MasterCard 3.99 EUR 4.49%

Exodus recenze: Správa portfolia

Poskytovatel nabízí skvělou funkci správy portfolia kryptoměn.

Kryptoměny držené v peněžence se zobrazují vedle hodnot v reálném čase. Uživatel si může vybrat, ve které fiat měně chce zobrazovat ceny. Exodus navíc nabízí užitečné statistiky portfolia.

Exodus recenze 2023

Například kryptoměny s nejlepším a nejhorším výkonem za posledních 24 hodin. Všechny tyto metriky lze upravit ručně, což investorům poskytuje celkový přehled o jejich investicích do kryptoměn.

Uživatelská zkušenost

Exodus nabízí vynikající uživatelskou zkušenost pro investory všech úrovní zkušeností, zejména začátečníky. Všechny funkce účtu jsou jasně zobrazeny, takže je snadné ukládat, obchodovat a stakovat  kryptoměny. Vytvořit novou peněženku je navíc velmi jednoduché.

Exodus recenze 2023

Konkrétní kroky však budou záviset na zvoleném typu zařízení. Například uživatelé softwaru pro stolní počítače nebo rozšíření prohlížeče si budou muset vytvořit silné heslo. Zatímco uživatelé aplikace Exodus si mohou vybrat z PIN nebo ID obličeje/otisku prstu.

Exodus recenze 2023

Také jsme zjistili, že odesílání a přijímání kryptoměn přes Exodus je jednoduché. Uživatelé mohou například posílat finanční prostředky kliknutím na ikonu ‚Peněženka‘ následovanou příslušným tokenem. Poté mohou uživatelé vložit adresu peněženky. Nebo, pokud používáte aplikaci Exodus, mohou uživatelé naskenovat adresu příjemce svým chytrým telefonem.

Take si můžete stahnou peněženku Exodus přes Google Play a App Store.

Exodus recenze: Jak převádět prostředky a nakupovat kryptoměny

Nyní se podíváme na to, jak převádět a nakupovat kryptoměny v rámci peněženky Exodus.

Převeďte prostředky do jiné peněženky

Chcete-li odeslat kryptoměny do jiné peněženky:

 • Klikněte na ikonu ‚Wallet‘.
 • Poté klikněte na kryptoměnu, která bude převedena
 • Klikněte na ikonu šipky na levé straně
 • Vložte adresu peněženky, na kterou budou kryptoměny odeslány
 • Potvrďte převod

Převody jsou zpracovány okamžitě.

Nákup kryptoměn prostřednictvím peněženky Exodus

Ačkoli  existují mnohem levnější možnosti, někteří uživatelé mohou chtít použít Exodus k nákupu kryptoměn za fiat měny.

Exodus recenze 2023

 • Nejprve klikněte na ikonu ‚Buy/Sell‘ podle šipky výše
 • Vyberte měnu platby, například USD nebo EUR
 • Poté vyberte kryptoměnu, kterou chcete koupit, například Bitcoin nebo Ethereum

Uživatelé pak budou přesměrováni na Ramp, což usnadní nákup. To bude vyžadovat proces KYC. Po dokončení nákupu budou kryptoměny přidány do peněženky.

Výběr z peněženky Exodus

Výběr kryptoměn je stejný proces jako převod finančních prostředků. 

Jednoduše klikněte na ikonu ‚Wallet‘, vyberte kryptoměnu, kterou chcete odeslat, a vložte adresu příjemce.

Exodus recenze: Zákaznický servis

Exodus nabízí 24/7 zákaznickou podporu prostřednictvím živého chatu. To je hlavní plus pro začátečníky, kteří mohou vyžadovat živou asistenci. Čekací doby se budou lišit v závislosti na vytíženosti týmu podpory.

Exodus recenze 2023

Exodus také nabízí prémiovou podporu. To je nabízeno prostřednictvím Zoom a stojí 49 USD za 35minutový videohovor. 

Exodus Wallet návod

V této části naší recenze vysvětlujeme, jak začít za méně než pět minut. To zahrnuje stažení peněženky a její zabezpečení heslem a záložní přístupovou frází.

Krok 1: Stažení peněženky Exodus

Nejprve navštivte webovou stránku Exodus a klikněte na tlačítko ‚Download‘. Poté vyberte, do kterého zařízení chcete peněženku stáhnout.

Exodus recenze 2023

Mobilní uživatelé si mohou stáhnout aplikaci pro Google Play a App Store. Uživatelé stolních počítačů si mohou vybrat z Windows, Mac a Linux. Zatímco ti, kteří preferují rozšíření prohlížeče, si mohou vybrat z Chrome nebo Brave.

Krok 2: Vytvořte peněženku a získejte záložní přístupovou frázi

Dále otevřete Exodus a vyberte tlačítko ‚Create New Wallet‘.

Poté klikněte na tlačítko peněženky „Backup“. Klikněte na tlačítko ‚Reveal‘ a Exodus zobrazí 12slovné heslo pro zálohování.

Exodus recenze 2023

Napište si to na list papíru. Ujistěte se, že pořadí slov je napsáno správně. Nikdy s nikým nesdílejte přístupové heslo.

Krok 3: Zabezpečte peněženku heslem 

Po potvrzení, že heslo bylo zapsáno, dá Exodus možnost nastavení hesla.

Exodus recenze 2023

To se důrazně doporučuje, protože to přidává vrstvu zabezpečení peněženky. Ujistěte se, že zvolené heslo je dostatečně silné, aby ho nikdo jiný nemohl uhodnout.

Krok 4: Přidejte kryptoměny 

Nyní, když je peněženka zabezpečena, je posledním krokem přidání některých kryptoměn.

Exodus recenze 2023

Závěr

Exodus nabízí uživatelsky přívětivý způsob ukládání a správy kryptoměn. Podporuje širokou škálu sítí a neúčtuje poplatky za úložiště ani transakce. Exodus však zaostává, pokud jde o bezpečnost. Peněženky nejsou zpočátku zabezpečeny heslem, protože tuto možnost musí uživatelé zapnout. Kromě toho je vždy online, takže je zranitelný vůči hackerům.

Další nevýhodou je, že Exodus používá Ramp pro fiat platby. To má za následek poplatky za debetní/kreditní karty až 5,45 %. Kromě toho si Exodus účtuje spread při použití svého integrovaného  nástroje pro swap tokenů.

Mohlo by vás zajímat:

Marketa Tesarkova

Napsat komentář