Amazon: co by se stalo, kdyby začal přijímat Bitcoin

3 min read

Nejnovější a následně vyvrácené spekulace o rozhodnutích Amazonu zahrnout Bitcoin a kryptoměny jako platební prostředek vyvolaly názory na možné důsledky tohoto rozhodnutí.

Minulou neděli, 25. července 2021, americká společnost pro elektronický obchod údajně plánovala přijmout svět kryptoměn a blockchainů. Zvěsti pocházely ze dvou oznámení týkajících se společnosti:

  1. Nabídka práce „Digital Currency and Blockchain Product Leads“ zveřejněná na oficiálních webových stránkách Amazonu.
  2. Rozhovor se zdrojem obeznámeným se situací v Amazonu, který prohlásil, že se společnost skutečně snaží umožnit platby Bitcoinem do konce roku.

Zvěsti okamžitě zamítl mluvčí Amazonu, který však nevyloučil, že má společnost zájem o sektor kryptoměn, ale také uvedl, že Amazon nemá konkrétní plány pro kryptoplatby.

Od neděle zaznamenala cena Bitcoinu výrazný nárůst. Po kolísání na úrovni 32 000 dolarů, přesně od pondělka po této zprávě od Amazonu, pumpa dosáhla 40 000 dolarů, což se od poloviny června nestalo. Čistá náhoda? Faktem zůstává, že navzdory spekulacím o tom, co se tvrdilo o Amazonu a Bitcoinu, cena BTC nyní posunula úroveň.

Co by se stalo, kdyby Amazon začal přijímat Bitcoin

V souvislosti s tím, co se stalo, pozorovatelé a konzultanti poukazují na to, že Amazon skutečně zkoumá trh s kryptoměnami a to by mohlo být spouštěčem pohybu trhu v hodnotě 1,55 bilionu dolarů.

Ve skutečnosti by Amazon nebyl první velkou společností, která přijímá kryptoměny. Ale najímání jedné osoby z 1,27 milionu zaměstnanců po celém světě nemusí svědčit o nějaké iniciativě, která by měla být hned za rohem. Zdá se však, že zájem Amazonu lze chápat jako signál, že digitální měny by se jednoho dne mohly přesunout od okrajových investic k běžným finančním nástrojům, jako jsou hotovost a kreditní karty.

Bitcoin a kryptoměny jsou skutečně přijímány jako aktiva a chápány jako alternativa k akciím nebo zlatu. Zavedení Bitcoinu jako platebního prostředku na Amazonu by ale znamenalo největší mistrovské dílo. V tomto ohledu se Spencer Soper z Bloomberg vyjádřil následovně:

„Společnost [Amazon] by mohla nastavit standard pro ostatní, jako to udělala před lety s dodáním do dvou dnů. Miliarda čtvrtletních příjmů by se mohla stát miliardami v kryptoměnách“.

Nic Carter, generální partner společnosti Castle Island Ventures, investor do blockchainových startupů však řekl:

„Použití Bitcoinu k nákupu notebooku na Amazon.com může způsobit účetní problém pro nakupující, kteří budou muset zvážit daně z kapitálových zisků, když uplatní své kryptoměny. Pokud Kongres nepřijme nějaké osvobození od daně pro malé transakce, nemyslím, že by se kryptoměna chytila ​​jako platební prostředek“.

Cena Bitcoinu na 5 milionech dolarů, to je důvod proč tvůrce modelu S2F neprodává

Napsat komentář