Mexiko identifikovalo 12 nelegálních místních krypto burz s napojením na kartel

3 min read

Finanční zpravodajská jednotka Mexika (FIU) obdržela informace o 12 krypto burzách, která fungují bez zákonného povolení. Mnoho odborníků se domnívá, že tyto burzy jsou napojeny na notoricky známý drogový kartel Jalisco Nueva Generación.

Zabývají se mexické kartely kryptoměnami?

Po obdržení informací z různých zdrojů finanční zpravodajská jednotka Mexika sledovala a identifikovala 12 místních burz s kryptoměnami, které provozují svoje podnikání nelegálně. Během nedávného semináře Nieto Castillo – ředitel FIU – ujistil, že úřady vynaloží veškeré úsilí k vyřešení tohoto problému:

„Existuje 12 platforem, které nejsou registrovány a o kterých víme, že v současné době fungují nezákonně … připravujeme kroky, aby v tomto ohledu mohla fungovat kancelář generálního prokurátora.“

Castillo vznesl podezření, že výše uvedené burzy mohou souviset se zločinci, kteří při operacích praní peněz používají digitální aktiva. Kromě toho nevyloučil možnost, že by platformy mohly mít spojení s drogovým kartelem Jalisco Nueva Generación, protože všechny v oblasti kartelu sídlí:

„Zásadním problémem bude analýza kryptoměn a jejich vztahu se zločineckými skupinami. Zaráží mě skutečnost, že mnoho kryptoměnových platforem je provozováno v několika obcích ve státě Jalisco. “

Podle mexických zákonů bude každé z 12 nelegálních platforem hrozit peněžitý trest až do výše 15 000 dolarů.

Finanční zpravodajská jednotka dosud identifikovala nejméně tři trestní případy využívající digitální aktiva. V jednom z nich figurovali nigerijští občané v Mexico City, kteří dříve převádeli peníze od mexických obětí na kryptoměny a posílali je do své domovské země.

Člen kolumbijského drogového kartelu pral miliony v kryptoměnách

Není to poprvé, kdy jsou společně zmíněny kryptoměny a drogové kartely. Loni španělská policie zatkla nizozemského obchodníka s narkotiky kolumbijského původu, který údajně vypral zhruba šest milionů eur v digitálních aktivech. Zločinec byl součástí proslulého kartelu Cali a představoval syndikát v Evropě.

Když úřady chytily překupníka v jeho vile v Marbelle, byl obklopen několika luxusními předměty, auty, drahými hodinkami a hotovostí 85 000 EUR. Policie zajistila všechny jeho věci společně s kreditními kartami propojenými s kryptoměnovými účty, počítači a mobilními telefony.

Cena Bitcoinu na 5 milionech dolarů, to je důvod proč tvůrce modelu S2F neprodává

Marketa Tesarkova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *