Ještě ne: Amazon popřel zvěsti o plánech přijímat Bitcoin

2 min read

Mluvčí Amazonu uvedl, že zprávy o tom, že společnost plánuje letos přijímat Bitcoin, jsou nepravdivé.

Amazon popřel zvěsti o plánech přijímat kryptoměny

Mluvčí Amazonu uvedl, že dřívější zprávy o plánu přijímat Bitcoin a možném budoucím vydáním vlastního tokenu v příštím roce, jsou nepravdivé.

Zpráva deníku City AM s odvoláním na zdroj z Amazonu tvrdila, že přední světový online maloobchodník plánuje přijímat Bitcoin a zkoumat vydání vlastního tokenu v roce 2022. Podle zprávy zašel zdroj ještě dále a uvedl, že:

„Nejde jen o procházení návrhů na nastavení platebních řešení pro kryptoměny v určitém okamžiku v budoucnosti – toto je plná, dobře diskutovaná a nedílná součást budoucího mechanismu fungování Amazonu. […] Začíná to Bitcoinem – toto je klíčová první fáze tohoto krypto projektu a směrnice vychází ze samého vrcholu … od samotného Jeffa Bezose.“

Mnoho lidí v komunitě zpochybňovalo autenticitu zprávy a důvěryhodnost uvedeného zdroje. Netrvalo dlouho, než společnost přišla s oficiálním prohlášením a bohužel prohlásila zprávu City AM za nepravdivou.

„Bez ohledu na náš zájem o sektor nejsou spekulace kolem našich konkrétních plánů ohledně kryptoměn pravdivé. Pouze se zaměřujeme na zkoumání toho, jak by to mohlo fungovat pro zákazníky nakupující na Amazonu.“

V každém případě novinky dopadly na trh tvrdě, protože Bitcoin během několika minut ztratil kolem 2 000 dolarů. V době psaní tohoto článku se BTC obchodoval za 37 000 dolarů poté, co dosáhl svého vnitrodenního maxima kolem 40 500 dolarů.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář