Kongresu USA bude tento týden hlasovat o zákonu o infrastruktuře

3 min read

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosi potvrdila, že tento týden proběhnou diskuse před konečným hlasováním o kontroverzním zákonu o infrastruktuře za 1 bilion dolarů. Bude se hlasovat 30. září a předseda sněmovny je přesvědčen, že projde.

Hlasování o zákonu o infrastruktuře bude již tento týden

Pelosi uvedla, že před přijetím legislativy budou 4 dny debaty, která podle agentury Reuters pomůže hlasovat o financování silničních, mostních, letištních, školních a dalších stavebních projektů.

Část zákona obsahuje ustanovení, které vyžaduje povinné vykazování daní pro všechny subjekty, které jsou propojeny s kryptosvětem. Návrh zákona prošel sněmovnou začátkem srpna a bylo použito slovo „broker“ k popisu organizací a společností, jako jsou vývojáři softwaru, validátoři uzlů, stakery, těžaři, výrobci hardwaru a poskytovatelé peněženek.

Pokud by prošel s nezměněným zněním, tyto subjekty by byly nuceny hlásit transakce daňovému úradu (Internal Revenue Service), jejímž cílem je rozšířit zdanění kryptoměn a získat tak další 28 miliard dolarů příjmů.

Několik senátorů, zákonodárců a zástupců, včetně Anny Eshoo, Cynthie Lummis, Rona Wydena a Pata Toomeyho, lobbovalo s tím, že terminologie je příliš široká a mohla by potlačit inovace.

Demokratická zástupkyně Anna Eshoo v dopise adresovaném Pelosi z 12. srpna uvedla: „V decentralizovaném systému kryptoměn tyto osoby a subjekty nevědí, kdo jsou kupující a prodávající, a nebyly by schopny splnit požadavky.“

Pokud by tento návrh zákona prošel, mohlo by dojít k rozsáhlému dopadu na americký kryptoprůmysl a budoucí blockchainové inovace blockchainu.

Další možné zpoždění

Návrh zákona se však může dále odložit, protože někteří zákonodárci trvají na tom, že by měl být zdržen, dokud nebude připraveno lepší opatření. Diskutovat a hlasovat se má také o navazujícím návrhu zákona o sociálním zabezpečení a klimatu ve výši 3,5 bilionu dolarů.

Americkému ministerstvu financí dochází peníze po bezprecedentních opatřeních na podporu pandemie a vláda by mohla čelit selhání, pokud Kongres nebude jednat. Z tohoto důvodu je pravděpodobné, že návrh zákona bude schválen bez ohledu na jakýkoli negativní dopad na kryptoprůmysl nebo potenciální exodus technologických firem z USA.

Legalizace kryptoměn na Ukrajině a přirovnání k Salvadoru je holý nesmysl, proč by nás to mělo zajímat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *