V součané době se na burzách nachází pouze 16% všech ETH

3 min read

Celková poptávka po Ethereu (ETH) se stále zvyšuje a podle on-chain dat se celková nabídka držená na burzách jen za poslední rok snížila přibližně o jednu třetinu.

Investoři vybírají tokeny ETH a nabídka na burzách klesá

Blockchain Ethereum je pravděpodobně nejvyužívanější sítí v kryptoměnovém prostoru. Koneckonců je to domov mnoha projektů ze dvou nejžhavějších trendů za poslední rok – nezaměnitelné tokeny a decentralizované finance.

Uvědomujíce si potenciál protokolu, investoři začali začali do jeho nativní kryptoměny alokovat značné finanční prostředky. Mezi nejvýznamnější jména, a to i mimo komunitu, která se otevřeně přiznala k vlastnictví druhé největší kryptoměny, patří Mark Cuban a Robert Kiyosaki.

On-chain data od analytické společnosti Santiment ukazují, že většina investorů je ohledně Etherea býčí, protože se počet tokenů ETH na burzách za poslední rok dramaticky snížil. Procento se snížilo za rok zhruba o třetinu na 16,1%. Analytická firma proto dospěla k závěru, že „to je dobré znamení pro trpělivé hodlery“.

V součané době se na burzách nachází pouze 16% všech ETH
Nabídka ETH na burzách vs. cena ETH. Zdroj: Santiment, Twitter

Klesající nabídka ETH drženého na burzách v zásadě znamená, že investoři nespěchají s prodejem svých coinů, což by se dalo považovat za býčí znamení. Pohled na to, co se stalo s jeho hodnotou ve stejném časovém rámci, ve kterém nabídka na burzách klesla, je sám o sobě docela působivý.

26. září loňského roku se Ethereum obchodovalo kolem 350 dolarů (to byly časy). V následujících měsících se naplno rozjelo a do konce roku 2020 svou hodnotu více než zdvojnásobilo.

Rok 2021 token začal velmi dobře, protože druhá největší kryptoměna stále rostla, dostala se nad své ATH z roku 2018 a dosáhla dalších maxim. Vše vyvrcholilo v polovině května, kdy zaznamenala svůj současný rekord 4 400 dolarů.

Navzdory následné korekci a volatilitě ETH dnes stále stojí kolem 3 100 dolarů. To znamená, že ve stejném časovém rámci cena aktiva vyletěla téměř o 800%.

Doufejme, že za 4 roky tu budeme psát větu: Rok 2025 token začal velmi dobře, protože druhá největší kryptoměna stále rostla, dostala se nad své ATH z roku 2021 a dosáhla dalších maxim. Vše vyvrcholilo v polovině května, kdy zaznamenala svůj současný rekord 20 400 dolarů.

On-chain data ukazují, že nabídka Bitcoinu nebude schopna uspokojit poptávku

Roman

Napsat komentář