Tradingview posílá Bitcoin do vesmíru a vytváří svůj první NFT

2 min read

Bitcoin na Měsíc? Ano, díky portálu Tradingview. Tým inženýrů platformy ve skutečnosti vytvořil letový plán, který umožní grafům společnosti Tradingview dosáhnout stratosféry, asi 35 km od zemského povrchu „s monitorem a speciálním strojem, aby vydržely extrémní teploty a tlak, které jsou v takové nadmořské výšce,“ uvádí tisková zpráva vydaná společností.

Tradingview posílá Bitcoin do vesmíru a vytváří svůj první NFT

A na oslavu této bizarní události použil Tradingview blockchainovou technologii, Ethereum, k vytvoření NFT zachycujícího jejich graf ve vesmíru.

Nezaměnitelný token od Tradingview

Nezaměnitelný token se nachází na Opensea a aukce končí 24. srpna. Počáteční cena byla 0,1 ETH a nyní činí 0,17 ETH, v současné době 549,87 dolarů.

Na profilu Opensea portálu Tradingview najdete také další dva NFT: jeden je graf akcií Virgin Galactics-aktuálně za cenu 0,1 ETH-a druhý s názvem „All-Time Highs“ je video jakési tarotové karty ve vesmíru. Posledně jmenované NFT také slibuje nějaký odemykatelný obsah, který bude oznámen, až aukce skončí.

Popis vysvětluje, že tato iniciativa začala jako vtip během Apríla 2021, ale byla tak úspěšná, že ji chtěli uskutečnit. Tradingview je jedním z nejnavštěvovanějších webů obchodníky, kteří sledují trendy na trhu a analýzují kryptoměny a akciové trhy.

Bitcoin ve vesmíru

V roce 2019 Blockstream také poslal Bitcoin do vesmíru, aby měl alternativní způsob stažení úplného uzlu (full node) Bitcoinu v případě nedostatečného připojení internetu, například v případě státního převratu nebo pro nejchudší země a nejvzdálenější kouty světa.

Řešení bylo také vytvořeno z důvodu ochrany osobních údajů, protože kdokoli vidí IP adresu spojenou s jeho uzlem, zatímco se satelitním připojením je to mnohem obtížnější.

OnlyFans a zákaz pornografie. Mohl by pomoci Bitcoin?

Napsat komentář