Greg „Garga“ Solano znovu získává roli generálního ředitele v Yuga Labs

3 min read

Spoluzakladatel Greg „Garga“ Solano se vrátil do vedení Yuga Labs s cílem naplnit  Bored Ape Yacht Club novou energií.

Solano se vrátil do vedení Yuga Labs

Yuga Labs, tvůrci kultovní kolekce NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC), oslovili spoluzakladatele Grega „Garga“ Solana, aby se znovu ujal pozice generálního ředitele. Stalo se tak, když Daniel Alegre, bývalý výkonný ředitel společnosti Activision, po necelém roce ve funkci odchází. Solanoův návrat je připraven nasměrovat Yugu do nové kapitoly se zaměřením na krypto-nativní přístup. 

Pod Alegreovým vedením těžila Yuga z provozních vylepšení a strategického vedení. Solanoův comeback je však poznamenán záměrem vdechnout startupu ducha OG.

„Vracím se zpět jako generální ředitel Yuga Labs,“ tweetoval Solano. „Wylie [spoluzakladatel Yuga Labs] a já jsme vděční za všechny příspěvky a provozní jistotu, kterou Daniel do společnosti přinesl, a oceňujeme jeho ohleduplnost a mentorství v uplynulém roce. Byl jsem vyzván k tomu, abych převzal otěže dovedl nás do další kapitoly.“

Alegre tweetoval: „Jsem vděčný, že jsme měl příležitost vést tento skvělý tým a že se globálně spojil s tolika členy komunity. Yuga má tak světlou budoucnost.“

Změna vedení je v souladu s nedávnou akvizicí Yuga Labs společnosti Proof, startupu stojícího za kolekcí Moonbirds NFT. Yuga si klade za cíl integrovat Moonbirds do své nadcházející hry Otherside metaverse a obohatit tak své portfolio, které zahrnuje kolekce CryptoPunks a TwelveFold. Akvizice a další kroky však zaznamenaly smíšené reakce držitelů BAYC uprostřed širších tržních problémů.

Yuga se musela vypořádat s propouštěním, zpožděním projektů a obavami komunity, což odráží turbulentní povahu sektoru NFT. Solanoovy plány jako takové zahrnují poskytnutí větší nezávislosti týmu Bored Ape založením BAYC LLC jako dceřiné společnosti.

Solano také vidí Otherside metaverse jako „obývací pokoj Web3“. Nadcházející události, jako je playtest „Apes Come Home“, znamenají závazek přetvořit herní platformu. A co víc, Yuga rozšiřuje své herní portfolio se zaměřením na mainstreamovou přitažlivost a krypto-nativní aspekty. Spuštění free-to-play verze Dookey Dash, mimo jiné projekty, podtrhuje její ambice spojit zábavu s blockchainem.

Po Solanoově návratu zaznamenala tržní hodnota BAYC výrazný nárůst, což odráží důvěru držitelů v budoucnost Yugy pod jeho vedením.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář