Sabrent odhalil přelomový Plotripper Plotting SSD pro farming Chia Coinu

3 min read

Sabrent představil nové možnosti pro plotování, které zlepší odolnost pevného disku a pomohou plotru lépe zvládat škody způsobené těžbou XCH, Plotripper Plotting SSD.

Sabrent představuje přelomový SSD

Americká technologická společnost Sabrent připravila novou řadu SSD určených pro hardcore farming Chia coinu (XCH). Podrobností je stále docela málo, ale SSD disky Plotripper by měly každého farmáře Chia velmi potěšit. Uvedení přichází v době, kdy vzrostly obavy ohledně udržitelnosti Chia coinu po poškození, které těžba způsobovala pevným diskům.

Podle webu Coinspeaker přibližně 6 týdnů těžby Chia drasticky sníží trvanlivost 512 GB pevného disku. Současný ředitel Chia Network, Gene Hoffman navzdory tomu, že na tuto skutečnost přistoupil, již dříve vysvětlil jako ospravedlnění, že při těžbě XCH jsou náchylné k poškození pouze nejlevnější dostupné pevné disky.

S novými možnostmi plotru, Plotripper a Plotripper PRO si však mohou zájemci o těžbu kryptoměny Chia oddechnout díky efektivně zvýšené životnosti.

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD

Plotripper Plotting SSD: dobrá zpráva pro Chia Coin

To je také velmi dobrá zpráva pro společnost, která byla nedávno oceněna na přibližně 500 milionů USD před možnou počáteční nabídkou (IPO). Také získala 61 milionů USD z financování série D. Kolo financování vedly Richmond Global Ventures a Andreessen Horowitz, venture společnosti v Silicon Valley a New Yorku.

Sabrent odhalil přelomový Plotripper Plotting SSD pro farming Chia Coinu

Nová řada Plotripper Plotting SSD se může pochlubit fenomenálním výkonem. Běžný Plotripper je dodáván s 10 000 terabajtovým zápisem (TBW), zatímco Plotripper PRO je dodáván s kapacitami 1 TB a 2 TB s 27000 TBW a 54000 TBW. Tyto nové možnosti SSD řady Plotripper posunou možnosti plotování na zcela jinou úroveň.

Pro srovnání je typická 2TB spotřebitelská jednotka TLC dobrá pro přibližně 3 000 TBW. To znamená, že Plotripper má 2,3krát vyšší výdrž než běžný spotřebitelský SSD, zatímco Plotripper Pro má 18krát vyšší výdrž.

Sabrent však dosud nesdílel kompletní specifikace pro SSD Plotripper nebo Plotripper Pro, takže měření výkonu nejsou prozatím k dispozici. Pokud disky použijí řadič Phison E18, můžeme očekávat rychlosti PCIe 4.0. To bohužel znamená, že k plnému využití budete potřebovat řady Rocket Lake nebo Ryzen 3000 poslední generace.

Se specifikací na takové úrovni neočekáváme, že Plotripper nebo Plotripper Pro budou stát o něco méně než ledvina. Sabrent však tvrdí, že její nejnovější produktová řada nabízí „nejlepší jednotkové náklady na plotting“. Bohužel budete muset v této věci věřit slovu firmy Sabrent, zatímco budeme čekat na další podrobnosti o cenách a dostupnosti SSD.

Chia Network byla založena v srpnu 2017, aby pomohla zlepšit finanční a platební transakce pomocí technologie blockchain. Je nabízena jako první podniková digitální měna a lepší alternativa k energeticky náročným BTC. Během prvního týdne obchodování, se XCH obchodoval až za 1 934,51 USD. Po zalistování na burzu Huobi cena byla 1350 USD, poté poklesla v souladu s aktuální korekcí trhu až na 614,00 USD.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář