3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle

5 min read

Jelikož cena Bitcoinu vykazuje nové známky vzestupné dynamiky, data z různých on-chain indikátorů naznačují, že současný výprodej končí.

Končí výprodej Bitcoinu? Některé indikátory naznačují, že ano

Bitcoin vstoupil do fáze konsolidace po pádu na 30 000 dolarů. Primární kryptoměna rychle obnovila své ztráty a dostala se na 40 000 dolarů, ale nedokázala se udržet a v době psaní zůstává cena pod 40 000 dolary.

Cenová akce na trhu s BTC byla dost neklidná, přičemž obchodníci nevykazovali žádné jasné známky svých krátkodobých tendencí. Někteří analytici dokonce předpovídali, že pokud se cena BTC nedostane nad 40 000 dolarů, může v příštích dnech velmi dobře klesnout až na 20 000 dolarů.

Pár on-chain indikátorů však vypráví jiný příběh. Jedním z nejzajímavějších, který udržuje býčí sentiment ohledně Bitcoinu, je indikátor dlouhodobých držitelů a akumulačních adres, které během nedávného poklesu cen nakupovali více BTC.

3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle

Kromě toho metrika známá jako „SOPR upravený podle bitcoinové entity“ (poměr zisku použitého výstupu) ukazuje, že trh již neprodává BTC se ztrátou.

3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle

Mezitím on-chain data ukazují, že burzy zaznamenaly pokles svých rezerv, signál, že obchodníci stahují svá digitální aktiva do cold peněženek nebo je ukládají do likviditních poolů decentralizovaných financí (DeFi), aby dosáhli lukrativnějších výnosů.

Zatímco krátkodobá perspektiva může být nakloněna směrem k medvědům, následující tři on-chain indikátory naznačují, že cena bitcoinu by mohla být v procesu odrážení se ode dna.

Farmaření Chia – detaily, jak být dlouhodobě efektivní

Průměrný věk BTC pri výstupu

Korekce ceny Bitcoinu vyústila ve tři druhy reakcí na spotovém trhu. První zahrnovala panický prodej krátkodobých držitelů, kteří prodali mince, aby minimalizovali své ztráty, pravděpodobně proto, že kryptoměnu koupili poblíž jejího vrcholu.

Druhá reakce zahrnovala HODLERY, kteří ukázali dlouhodobé přesvědčení ve vzestupné tendenci bitcoinu vůči podpůrným makroekonomickým fundamentům – jako jsou ultra nízké úrokové sazby, špatné výnosy státních dluhopisů, obavy z inflace a klesající americký dolar – díky nimž zajišťovací aktiva jako Bitcoin vypadají pro HODL atraktivně.

Třetí reakcí byla kombinace HODLerů a akumulátorů, kdy obchodníci využili cenový pokles Bitcoin k nákupu více kryptoměny se „slevou“.

Různé on-chain indikátory ukazují obrovský kontrast mezi BTC drženými krátkodobými držiteli a dlouhodobými držiteli během cenového krachu. Například v níže uvedeném grafu „Průměrný věk BTC pri výstupu“ došlo minulý týden k většímu prodeji z mincí starých jeden den až jeden týden. Tyto mince se stále pohybovaly na trhu a odcházely z něj, což přesně odráželo stav vyšší volatility cen na trhu minulý týden.

3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle

Mezitím mince, které zůstaly nevyčerpány jeden až tři měsíce a tři až šest měsíců, také změnily adresy v důsledku nedávného cenového propadu.

3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle

Další metrika Glassnode nazvaná „Bitcoin: Celková nabídka držená dlouhodobými držiteli“ ukazuje, že největšími příjemci tokenů prodávaných krátkodobými držiteli se stali dlouhodobí držitelé – subjekty, které drží BTC déle než šest měsíců.

3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle

Anthony Pompliano, spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital a zakladatel Pomp Investments, v týdenní poznámce pro klienty uvedl:

„Dlouhodobí držitelé nakupují, krátkodobí držitelé prodávají, některé subjekty z krátkodobých nyní dosáhly prahu 155 dnů pro tuto metriku a nyní jsou z nich dlouhodobí držitelé.“ Tato divergence poukazuje na dlouhodobou stabilitu ceny Bitcoinu, protože stále více držitelů zaujímají pozice proti pokračující makroekonomické krizi.

Bitcoinový zůstatek na burzách klesá

Čisté bitcoinové rezervy držené burzami kryptoměn za posledních sedm dní také poklesly, což ukazuje, že stále méně obchodníků chce nyní prodat své BTC. Metrika ukazuje na typické obchodní chování. Obchodníci ukládají BTC do svých burzovních peněženek pouze tehdy, když je chtějí buď prodat za fiat, nebo vyměnit za další digitální aktiva. V důsledku toho rostou rezervy BTC na obchodních platformách.

3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle

Naopak vyšší stupeň výběrů BTC odráží rozhodnutí obchodníků držet kryptoměnu. To znamená, že BTC nebudou čelit okamžitému tlaku na výprodej na spotovém trhu, což ukazují nejnovější údaje z Glassnode.

Predikce pro Dogecoin, jakou bude mít hodnotu v letech 2021 – 2030?

Akumulační adresy a zůstatky BTC rostou

Celkový počet akumulačních adres a zůstatek v těchto peněženkách roste. Akumulační adresa je adresa, která obdržela alespoň dvě transakce BTC, ale nikdy nepřesunula aktiva z adresy.

3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle

Za posledních sedm dní počet těchto akumulačních adres vzrostl a na seznam se přidalo 7 430 nových peněženek.

Další metrika nazvaná „Bitcoin: Nabídka v držení entit s bilancí 0,01 – 0,1“ ukazuje, že do bitcoinové sítě během cenového poklesu vstoupili noví uživatelé. Kromě toho se nabídka držená adresami, které mají mezi 0,001 BTC a 1 BTC, zvýšila, což ukazuje stálý růst zájmu drobných investorů.

3 on-chain indikátory naznačují, že výprodej Bitcoinu ztrácí na síle
Roman

Napsat komentář