Potenciální býčí katalyzátory pro Ethereum v červnu

4 min read

Kombinace technických a fundamentálních ukazatelů naznačuje, že by si Ether mohl i přes nejnovější cenovou korekci udržet svůj měsíční býčí výhled.

Bude červen pro Ethereum býčí?

Vývoj ceny druhé největší kryptoměny na světě podle tržní kapitalizace přiměl mnoho analytiků předpovědět další poklesy. Například Clem Chambers, výkonnému řediteli portálu pro finanční analýzu ADVFN, připoměl nedávný propad ETH začátek krachu kryptoměn v roce 2018.

Potenciální býčí katalyzátory pro Ethereum v červnu
Srovnání ETH (černých) a BTC (modrých) bull runů v letech 2017–2018 a 2020–2021. Zdroj: ADVFN

Ether vzrostl o více než 4 500% poté, co v březnu dosáhl dna a za dva týdny květnového obchodování vymazal téměř 60% těchto zisků. Chambers poznamenal, že směnný kurz ETH/USD je nadále vystaven riziku nižšího poklesu a dodal, že může trvat „tři a půl roku“, než se pár získá zpět své historické maximum.

Akash Girimath, finanční analytik FXStreet, také uvedl, že Ether by mohl klesnout na 1 200 dolarů, s odvoláním na 365denní model tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV). Index měří stav zisku / ztráty investorů, kteří si koupili ETH za posledních 12 měsíců.

Potenciální býčí katalyzátory pro Ethereum v červnu
zdroj: FxStreet


Odečty metriky se od 11. května snížily ze 120% na 57% a po pádu cen z 19. května poklesl počet investorů s portfolii ETH v zisku. Ale uprostřed pesimistických scénářů se objevily také příběhy, které podporovaly vyhlídky na další oživení cen Etheru.

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Významný upgrade sítě v červenci

Vzhledem k tomu, že se blockchainový projekt připravuje na zásadní upgrade sítě, který má přijít v červenci, mají investoři ještě měsíc na to, aby upravili své předpojatosti vůči Ethereu. Předpokládá se, že tato aktualizace nazvaná Ethereum Improvement Proposal 1559 neboli EIP-1559 odstraní hlavní problém sítě Ethereum: vyšší transakční poplatky. Učininí to nahrazením modelu poplatků „first-price-action“ základním poplatkem za síť, který by kolísal na základě poptávky po síti.

Vitalik Buterin a Eric Conner, autor EIP-1559, předpokládají, že by aktualizace vytvořila efektivnější trh poplatků a zjednodušila proces plateb pro klienty a decentralizované aplikace (DApp). EIP-1559 také navrhuje spálit transakční poplatky a tím zavést deflaci do ekosystému Ethereum. Dopad na ceny ETH by mohl být podobný tomu, když halvingy ovlivňují ceny BTC, přičemž nižší nabídka proti vyšší poptávce vede k vyšším cenám.

Snižující se množství Etherea na burzách

Nedávná data společnosti Glassnode ukazují, že ETH i nadále odchází z kryptoměnových burz i po 40% propadu cen.

Metrika „Ethereum: Balance on Exchange – All Exchanges“ ukazuje, že rezervy ETH držené v hot peněženkách obchodních platforem poklesly z 13,9 milionu 1. května na 13,1 milionu 31. května – pokles o 5,75%.

Potenciální býčí katalyzátory pro Ethereum v červnu


Konzistentní výběry ETH naznačují, že obchodníci buď chtějí držet své kryptoměny v očekávání vyšších výnosů nebo je chtějí uložit do poolů likvidity decentralizovaných financí (DeFi), aby dosáhli konzistentních výnosů z úrokových sazeb.

Marketa Tesarkova

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář