Chia Network získala 61 milionů USD a oznámila plány stát se veřejně obchodovanou společností
4 min readChia Network získala v rámci financování vedeného společností a16z 61 milionů dolarů a nastínila plány stát se veřejně obchodovanou společností již v tomto roce.
Další společnost zaměřená na kryptoměny si klade za cíl dostat se na burzy, tentokrát je to China Network. Projekt, který založil tvůrce BitTorrentu, si zvolil tradičnější způsob IPO a přiblížil se o krok blíž poté, co v nedávném kole financování získal 61 milionů dolarů.
Farmaření Chia – detaily, jak být dlouhodobě efektivní
Chia Network získala 61 milionů USD, aby mohla být veřejně obchodovaná
Společnost China Network, kterou v roce 2017 založil Bram Cohen, vyvíjí „ekologickou“ blockchainovou a inteligentní transakční platformu. Projekt nedávno dokončil kolo financování série A. V tomto kole Chia Network získala 61 milionů dolarů od investorů, včetně Andreessena Horowitze (a16z), Richmond Global Ventures, Breyer Capital, Slow Ventures, Cygni Capital a dalších.
Podle posledního kola odhady ukazují, že celkové hodnocení firmy se podle agentury Bloomberg zvýšilo na 500 milionů dolarů.
Gene Hoffman, prezident a výkonný ředitel společnosti Chia, označil nově získané finanční prostředky jako „raketové palivo“ potřebné pro nábor nových zaměstnanců a urychlení ambicí společnosti „stát se obchodním a platebním systémem používaným vládami, bankami a dalšími institucemi“.
Projekt se navíc letos plánuje stát veřejně obchodovanou společností prostřednictvím tradičnějšího přístupu – počáteční veřejné nabídky (IPO). Hoffman nicméně uvedl, že by mohla fungovat i fúze se „správnou“ společností pro speciální akvizice (SPAC), s nimiž se v roce 2020 doslova roztrhl pytel. Tento typ firem v různých podobách funguje již po mnoho desetiletí, nyní však zažívá jakousi renesanci.
SPAC vznikají z jednoho hlavního důvodu – získání kapitálu ke koupi nějaké existující firmy, která dosud není kótovaná na burze. SPAC lze zjednodušeně vnímat jako hromadu peněz určenou k převzetí a uvedení nějaké firmy na veřejné trhy.
„Naším cílem vždy bylo relativně rychlé IPO, protože to významně vyjasní naše regulační prostředí a umožní zákazníkům používat měnu k zajištění volatility na veřejném trhu, která se liší od ostatních mincí.“
Stojí za zmínku, že společnost zaznamenala obrovský nárůst zájmu ještě před oficiálním spuštěním své sítě. V dubnu, došlo po celé Asii k nedostatku SSD a prudkému nárůstu cen.
Další krypto společnosti se stávají veřejně obchodovanými
Zveřejňování společností zabývajících na kryptoměnami je relativně nový trend, který zaznamenal nárůst. Tento trend odstartovala největší americká burza Coinbase, akcie společnosti se v polovině dubna začaly obchodovat na Nasdaq s hodnotou společnosti 100 miliard dolarů.
Podobné plány uvedla také obchodní platforma s BTC futures vlastněná ICE, Bakkt. Společnost se spojila se SPAC a její odhadovaná hodnota je více než 2 miliardy USD. Krátce nato další americká burza – Gemini – řekla, že také zkoumá takovou možnost.
V nedávné době také kryptoměnová obchodní platforma eToro uvedla, že bude veřejně obchodována později v tomto roce prostřednictvím fúze s SPAC s názvem FinTech Acquisition Corp V. Hodnota kombinovaného kapitálu obou subjektů činí více než 10 miliard dolarů.
- Co jsou CBDC, jejich výhody a nevýhody – Vše, co potřebujete vědět - 26 března, 2024
- Známý kryptoanalytik předpovídá nárůst ETH na 20 000 USD - 20 března, 2024
- ECB ztrácí odvahu a obnovují se nákupy dluhopisů - 15 března, 2024