Ripple zapojil Binance do svého soudního sporu s SEC

3 min read

Ripple se rozhodl zapojit Binance do svého soudního sporu s americkou komisí pro cenné papíry (SEC).

Podle zpráv právní tým Garlinghouse požaduje dokumenty „relevantní pro tento případ, které jsou nedosažitelné jinými způsoby“ od Binance Holdings Limited, dceřiné společnosti velké kryptoburzy se sídlem na Kajmanských ostrovech.

Zapojení Binance do soudního sporu s SEC

Právníci zastupující generálního ředitele společnosti Ripple v zásadě tvrdí, že nabídky a prodeje, které SEC zpochybňuje, se ve Spojených státech neprobíhaly a nepodléhají tedy zákonu, kterého se SEC dovolává. Proto je Binance zapojena, aby dokázala toto tvrzení. Krypto burza by měla být povinna poskytnout takové důkazy, protože se na sporu podílejí vládní instituce jako ministerstvo zahraničí a ústřední orgány.

„Pan Garlinghouse žádá o dokumenty na základě svého přesvědčení o dobré víře, že [Binance Holdings Limited] vlastní jedinečné dokumenty a informace týkající se tohoto případu“.

„Jak SEC ví, prodeje jeho XRP byly v drtivé většině uskutečněny na digitálních platformách pro obchodování s aktivy mimo Spojené státy […] důkaz, který pan Garlinghouse hledá, bude relevantní pro prokázání toho, že nabídky a prodeje, se v této zemi neprováděli a tak nepodléhají zákonům, kterých se SEC v tomto případě dovolává. “

Americká agentura, která dohlíží na finanční trhy, SEC, podala žalobu na Ripple loni v prosinci 2020.

Kromě generálního ředitele Garlinghouse sje obžalován i bývalý generální ředitel Christian Larsen a celá společnost Ripple Labs Inc. Obvinění bylo, že vydali XRP jako neregistrované cenné papíry v hodnotě 1,3 miliardy dolarů. A konkrétně Garlinghouse a Larsen jsou obviněni za to, že provedli neregistrované osobní prodeje XRP v celkové výši přibližně 600 milionů dolarů.

Z technicko-právního hlediska podle SEC obžalovaní údajně porušili registrační ustanovení zákona o cenných papírech z roku 1933.

Nyní, za účasti Binance, by Garlinghouse mohl dokázat, že v tomto případě nelze uplatnit tento zákon a jednou provždy se zbavit obvinění vzneseného přímo proti němu.

Současně se zdá, že cena XRP se od srpna 2021 obchoduje na 0,75 USD. Zatímco tržní kapitalizace, navzdory poklesu v důsledku současné situace společnosti a také vstupu nových, inovativnějších hráčů do kryptotrhu, se drží na šestém místě. XRP si stále drží 2,5% dominanci na kryptotrhu s tržní kapitalizací 35 miliard dolarů.

Indie vyšetřuje burzu Binance v případu praní peněz

Napsat komentář