Indie vyšetřuje burzu Binance v případu praní peněz

3 min read

Indické úřady údajně vyšetřují burzu kryptoměn Binance v souvislosti s probíhajícím případem praní peněz. Jde o částku přes 10 miliard rupií (134 milionů dolarů).

Regulační potíže burzy Binance pokračují

Indie údajně vyšetřuje, zda největší burza kryptoměn Binance nehrála nějakou roli v čínském schématu praní peněz zahrnujícím sázkové aplikace, informovala v pátek místní média s odvoláním na lidiobeznámenými s touto záležitostí, kteří požádali, aby nebyli identifikováni, protože věc je stále předmětem vyšetřování.

Krajské ředitelství pro vymáhání práva (ED), agentura pro vymáhání práva spadající pod ministerstvo financí, předvolalo k výslechu vedení Binance.

Případ se točí kolem sázkových aplikací provozovaných čínskými operátory. Za posledních 10 měsíců údajně vydělali více než 10 miliard rupií. Byli podezřelí z praní části peněz prostřednictvím místní indické kryptoburzy Wazirx, kterou v roce 2019 koupila společnost Binance.

V reakci na zprávu Binance uvedla v prohlášení:

„V červnu ani v červenci tohoto roku jsme neobdrželi žádné předvolání. Podle dostupných informací bylo předvolání směrováno pouze na Wazirx.“

Burza pokračovala:

„Úzce spolupracujeme s regulačními orgány, donucovacími orgány a vedoucími představiteli sektoru po celém světě, abychom zvýšili bezpečnost a udržitelnost tohoto odvětví a zároveň poskytovali našim uživatelům ty nejlepší služby a ochranu.“

Rostoucí počet regulačních orgánů na celém světě již varoval Binance před působením ve svých jurisdikcích, aniž by k tomu měla povolení. Patří mezi ně regulátoři v Malajsii, Japonsku, Velké Británii, Kajmanských ostrovech, Hongkongu, Thajsku, Německu a Litvě.

V komentáři k rostoucí regulační kontrole generální ředitel Binance, Changpeng Zhao, uvedl, že společnost hledá generálního ředitele se silným povědomím o nových předpisech a zkušenostmi s jejich dodržováním, protože Binance chce mít licenci všude a chce se stát finanční institucí.

Objem obchodování ETH vzrostl v první polovině roku 2021 více u Bitcoinu

Roman

Napsat komentář