Přerozdělování nabídky BTC, počet mincí v rukou velryb se zvyšuje

3 min read

Proces přerozdělování nabídky BTC mezi různými úrovněmi pokračuje.

Zejména, jak zdůrazňuje Santiment, akumulace velryb pokračuje, zatímco úroveň burzovních peněženek zůstává nízká. Ke konci června vzrostl počet jak adres s 0,1 až 10 BTC, tak adres s 10 až 1 000 BTC. Naproti tomu počet adres s více než 1 000 BTC zůstává do značné míry stabilní.

Přerozdělování nabídky BTC, počet mincí v rukou velryb se zvyšuje
zdroj: Twitter

Konkrétně nyní existuje asi 2 100 adres, které obsahují více než 1 000 BTC, zatímco na začátku roku jich bylo mnohem více.

Mnoho z těchto adres pochází z burz nebo podniků, které je spravují jménem svých zákazníků, a skutečnost, že se jejich počet v průběhu roku snižuje, dává jasně najevo, že mnoho uživatelů pravděpodobně své mince vybírá a přesouvá do vlastních peněženek. .

Proces přerozdělování nabídky BTC

Vynechme více než 35 milionů adres s méně než 0,1 BTC, které od poloviny května nerostou. Nejzajímavější dynamikou zůstává nárůst adres s více než 0,1, ale méně než 1 000 BTC.

Počet adres průměrných uživatelů, tj. těch, na kterých se pohybuje mezi 0,1 BTC a 10 BTC, je přibližně 3 miliony. To je více než počet na konci června a na začátku roku, ale nižší než v polovině dubna, kdy cena Bitcoinu dosáhla historického maxima.

Naproti tomu počet adres velryb, tj. těch, na kterých je mezi 10 BTC a 1 000 BTC, se pohybuje kolem 145 000 a je vyšší, než tomu bylo na konci června. Stále je však nižší než na začátku roku a více méně odpovídá polovině dubna.

Jde tedy o dva různé trendy, jediné, co mají společné, je nárůst od konce června, kdy pravděpodobně začala akumulační fáze.

Jak EIP-1559 a „trojí halving“ ovlivní cenu Etherea?

Roman

Napsat komentář