Dostane se Bitcoin na 15 tisíc dolarů? Co si o tom myslí investiční ředitel Guggenheim Partners

3 min read

Scott Minerd, investiční ředitel společnosti Guggenheim Partners, muž, který loni v prosinci řekl, že „Bitcoin by měl mít hodnotu přibližně 400 000 dolarů“, se podělil o své nejnovější myšlenky týkající se Bitcoinu.

Guggenheim Investments je „divize globálního managera aktiv a investičního poradce společnosti Guggenheim Partners a má více než 233 miliard dolarů v celkových aktivech napříč pevných výnosů, vlastním kapitálem a alternativními strategiemi.“ Zaměřuje se na „potřeby návratnosti a rizika pojišťoven, podnikových a veřejných penzijních fondů, státních investičních fondů, nadací, správců majetku a investorů s vysokým čistým jměním.“

Investiční ředitel Guggenheim Partners o Bitcoinu za 400 a 15 tisíc dolarů

Dne 16. prosince 2020, poté, co cena Bitcoinu konečně prolomila úroveň 20 000 dolarů na všech kryptoburzách, aby dosáhla nového historického maxima, mluvil Minerd, CIO Guggenheim, o Bitcoinu během rozhovoru v Bloomberg TV.

Scartlet Fu, hlavní redaktorka Markets Desk agentury Bloomberg se zeptala na Fond makro příležitostí Guggenheim a rozhodnutí jeho manažerů investovat až 10% své čisté hodnoty aktiv do Grayscale Bitcoin Trustu. Dále byl dotázán, nakolik bylo toto rozhodnutí „svázáno s mimořádnou politikou Fedu“.

Minerd odpověděl:

„Abychom odpověděli na druhou otázku, Scarlett, náš zájem o Bitcoin je spojen s politikou Fedu a nekontrolovatelným tiskem peněz, který se děje.

Samozřejmě jsme měli zahájit alokaci do Bitcoinu, když byl na 10 000 dolarech. Se současnou cenou blížící se 20 000 dolarů je to trochu náročnější. Ale naše analýza ukazuje, že Bitcoin by měl mít hodnotu kolem 400 000 dolarů. “

Poté vysvětlil, jak přišli k ocenění 400 000 dolar; za Bitcoin:

„Je to založeno na nedostatku a relativním ocenění, jako zlato, jako procento HDP. Takže, víte, Bitcoin má ve skutečnosti mnoho atributů zlata a zároveň má neobvyklou hodnotu z hlediska transakcí. “

22. června Minerd tweetoval, že Bitcoin může klesnout až na 20 000 dolarů:

„Čekejte další poklesy kryptoměn, protože Bitcoin prolomí podporu. Další pravděpodobná úroveň podpory je 20 000 USD.“

Dne 25. června se však CIO v Guggenheim zdál ještě více medvědí ohledně Bitcoinu, alespoň v krátkodobém až střednědobém horizontu.

Během rozhovoru pro CNBC Minerd sdílel svá očekávání, že cena Bitcoinu bude klesat níže a že investoři nemusí spěchat s vložením peněz do BTC hned teď, protože věří, že cena Bitcoinu bude ještě několik let v konsolidačním režimu a poté zamíří ještě výše.

To byla jeho předpověď, kdy Bitcoin dosáhne dna:

„Skutečné dno, když se podíváte na technickou stránku, 10 000 dolarů by mohlo být skutečné dno, ale to je pravděpodobně trochu extrémní, tak bych řekl 15 000 dolarů.“

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Napsat komentář