Přichází krypto zima? Odborníci sdílejí své názory

4 min read

Odborníci z JP Morgan a DailyFX hovoří o možném příchodu období zvaném krypto zima, ale jiní jako legendární John Bollinger si tím ještě nejsou tak jistí.

Pokud se pokles Bitcoinu ze 62 000 dolarů na úroveň 30 000 dolarů zdá být děsivý, připoutejte se. Někteří analytici se domnívají, že by se to mohlo ještě zhoršit … A pokud podmínky zůstanou stejné, je velmi pravděpodobné, že tomu tak bude.

Prudký pokles z 60 000 dolarů, příchod nechvalně známého kříže smrti, špatné zprávy přicházející z Číny a nedostatek institucionálního apetitu udržují medvědí náladu na trzích a pokládají základy brutální, chladné krypto zimy.

Připravte se … krypto zima se blíží

Ve svém prohlášení, které zveřejnil The Wall Street Journal, analytik DailyFX Peter Hanks uvedl, že bude v dohledné budoucnosti snadnější vidět na cenových grafech červené svíčky než zelené.

„Myslím, že Bitcoin určitě míří k dalším ztrátám … Pokud se dostane pod 30 000 dolarů, pak je krypto zima určitě zpět.“

Bitcoinoví býci dokázali udržet cenovou ŕoveň 30 000 dolarů, i když některé medvědí pokusy byly plodné a ceny se na krátkou dobu ponořily pod tuto zónu. Prozatím se však hodnota 30 000 dolarů upevnila jako silná podpora.

Přichází krypto zima? Odborníci sdílejí své názory

Jiní odborníci, jako je analytik společnosti J.P.Morgan Nikolaos Panigirtzoglou, mají vysvětlení v analýze tržního sentimentu spíše než v technických ukazatelích. V nedávné zprávě vysvětluje, že z jeho pohledu Bitcoin dosud nezískal důvěru institucí, takže na trhy neproniklo dost peněz.

„Více než měsíc po pádu z 19. května bitcoinové fondy nadále krvácejí. Institucionální investoři, kteří mají tendenci investovat prostřednictvím regulovaných nástrojů, jako jsou veřejně kótované bitcoinové fondy nebo CME bitcoinové futures, stále projevují malou chuť koupit bitcoinový dip.“

Je tu prostor pro nový boom

Ne každý si však je jistý, že se tento chladný okamžik promění v mrazivou krypto zimu.

Například Sam Bankman-Fried, generální ředitel burzy kryptoměn FTX, uvedl, že instituce touží investovat do kryptoměn; jen čekají na správný čas nebo trhu plně nerozumí.

Další, kdo si také myslí, že – alespoň v krátkodobém horizontu – trhy dosáhly dna, je samotný John Bollinger, tvůrce slavného technického ukazatele, který nese jeho jméno. V nedávném rozhovoru hovořil o potenciálním dno kolem 30 000 dolarů, což mu vyneslo lavinu podpory na Twitteru.

„Nevím, na co jsem mohl myslet, ale souhlasil jsem, že dnes udělám rozhovor pro @UpOnlyTV. V každém případě jsem připraven, ale zajímalo by mě, jestli i oni? Máme potenciální dno Bitcoinu, o kterém se dá mluvit, takže alespoň nebude mnoho trapného ticha …“

Molly, vedoucí marketingu v HashKey Hub, také sdílela statistiku, která může poskytnout trochu světla na konci tunelu. Nikdy tolik stablecoinů nevstoupilo na centralizované burzy, od doby, kdy Elon Musk oznámil, že Tesla koupila BTC.

Image
zdroj: Twitter

Pokud se dobré věci dějí, mohly by tyto peníze jít do nákupu Bitcoinu, což by přispělo k dalšímu tlaku na vzestup.

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Roman

Napsat komentář