Slavný polibek Madonny a Britney na prodej jako NFT

3 min read

Fotografie slavného vášnivého polibku mezi hvězdami Madonnou a Britney Spears, ke kterému došlo během udílení cen MTV 2003, bude vydražena jako NFT.

Aukce NFT s polibkem Madonny a Britney

John Shearer, hvězdný fotograf, který zachytil okamžik, se rozhodl fotografii zveřejnit na NFT platformě Cryptograph a pravděpodobně se stane jedním z nejvyhledávanějších kousků. Jak je obvyklé u aukcí pořádaných platformou, část výtěžku bude věnována přímo na charitu. V tomto případě bylo rozhodnuto věnovat část výtěžku GLAAD, organizaci, která pracuje proti diskriminaci v LGBT komunitě.

Slavný polibek Madonny a Britney na prodej jako NFT

Společnost Cryptograph, kterou v roce 2020 založila skupina podnikatelů, investorů a průkopníků ve světě blockchainu a kryptoměn, dokázala zaujmout důležité místo na trhu NFT. Díky své inovativní technologii a především svému filantropickému účelu dokázala za něco málo přes rok pomoci 26 charitativním organizacím.

Cryptograph je ve světě aukcí NFT jedinečný díky svému inovativnímu systému nabídek bez poplatků za transakci na Ethereu.

Nabídku umožňuje jedinečný vytvořený sidechain, který eliminuje vysoké poplatky, které uživatelé musí platit. Platforma vytvořila inovativní nový typ nabídek, aukci Gonnaud-Bessire-McDonaugh („GBM“), která poskytuje bezpečný a spravedlivý model, ve kterém uchazeči získají pobídky až do výše 10% své nabídky, dokud nebudou nabídnuty.

Spojení mezi neziskovými organizacemi, blockchainem a kryptoměnami je již dlouho blízko. Důvodem je, že technologie blockchain se díky své dezintermediaci, ochraně osobních údajů a bezpečnostním funkcím dobře hodí pro charitativní organizace. Mnoho z nejdůležitějších charitativních organizací již používá blockchain a kryptoměny k získávání finančních prostředků. Patří mezi ně Červený kříž, Save the Children, United Way, Wikimedia Foundation a Electronic Frontier Foundation.

Rostoucí sektor NFT

Od rekordního prodeje digitálního uměleckého díla od Beeple za více než 69 milionů dolarů začalo na trhu NFT období exponenciálního růstu. Nedávná zpráva společnosti nonfungible.com ukazuje, že jen za první tři měsíce roku 2021 by bylo na NFT vynaloženo přes 2 miliardy dolarů, což je nárůst o 2,100% ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2020. DappRadar odhaduje, že NFT vygenerovaly 1,2 miliardy dolarů za jediný měsíc v červenci 2021. Denní objem obchodování na trhu OpenSea, největší světové obchodní platformě NFT, přesáhl první srpnový den 49 milionů dolarů.

Tento neuvěřitelný úspěch by podle odborníků mohl stimulovat aukční a umělecký trh, který je již nějakou dobu v hluboké krizi. Dalším hnacím motorem trhu NFT by navíc mohlo být vytvoření nových blockchainů, jako jsou Solana, Polkadot, Cosmos a EOS, které jsou rychlejší a levnější než Ethereum.

NFT se staly nástrojem vydělávání peněz nejen pro umělecký svět, ale také pro sportovní svět. A to dokazují rekordní prodeje některých historických NBA game clips nebo memorabilií NFL, prodaných sběratelům za tisíce dolarů.

Může být bitcoinová transakce větší než blok?

Napsat komentář