NFT bublina? Náhodná čísla na černém pozadí na prodej za 6,5 tis. dolarů za kus

3 min read

NFT náhodných čísel na černém pozadí se prodávají za vyvolávací cenu kolem 6,5 tisíc dolarů za kus. Hype pokračuje a každý den přicházejí nové projekty, každý z nich nabízí něco zdánlivě nového. Tentokrát je to The N Project – „náhodně generovaná čísla v řetězci“.

Náhodná čísla na černém pozadí

Pouze čas ukáže, zda pro investory bude EtherRocks, Punky, Opice nebo jakýkoli jiný propagovaný projekt dlouhodobě dobrá sázka. Ale faktem je, že vidíme nové projekty každý den a jejich myšlenka může být tak abstraktní, že pro běžného člověka by bylo těžké ospravedlnit utracení 6,5 tis. dolarů na jeden NFT.

NFT bublina? Náhodná čísla na černém pozadí na prodej za 6,5 tis. dolarů za kus
zdroj: opensea

Dotyčný projekt se nazývá „The N Project“ a vygeneroval 8888 NFT, z nichž každý obsahuje 8 náhodných čísel na černém pozadí. Samozřejmě to není všechno. Každé číslo má náhodnou šanci, že bude zařazeno do sekvence, a některá čísla jsou „vzácnější“ než jiná, přičemž 0 je nejvzácnější.

Celá kolekce je na OpenSea k mání a podle webových stránek se v současné době spodní cena pohybuje nad 2 ETH. Ačkoli existují některé NFT, které se prodávají za přibližně 1,75 ETH, což je v době tohoto psaní přibližně 6,5 tis. USD. Abychom rozluštili záhadu, proč se náhodná čísla na černém pozadí prodávají za tuto cenu, podíváme se blíže na twitterové vlákno od Daniala – analytika z 0x.

Za prvé, takto vypadá pravděpodobnost zařazení každého čísla:

NFT bublina? Náhodná čísla na černém pozadí na prodej za 6,5 tis. dolarů za kus
zdroj: Twitter


Zjevně jsou nuly nejvzácnější a údajně by získání jednoho NFT s 0 hodně posunulo ocenění.

Srovnává to s dalším velmi populárním projektem NFT – Loot, kde místo čísel uživatelé generují náhodná slova nebo fráze, tematicky vytvořené tvůrci, jejichž konečným cílem je vytvořit prostředí pro digitální roleplay, hry atd.

S N Project – je to skoro stejné. Jak říká samotný projekt – uživatelé mohou z čísel vytvořit cokoli, po čem touží. Daniel tedy zdůrazňuje, že je lze použít pro DAO, hry, digitální pasy a podobně. V zásadě mohou být „prvkem čehokoli, co vytváříte“.

Pro většinu lidí jsou to však jen čísla na černém pozadí, nic víc, nic míň. Samozřejmě by se dalo argumentovat, že každá revoluční myšlenka je na začátku odsuzována. Ale promění se tato čísla v něco víc? Uvidíme případy použití založené na nich? Pouze čas ukáže.

Krypto hacky a podvody v roce 2021 jsou na cestě k novému rekordu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *