Krypto hacky a podvody v roce 2021 jsou na cestě k novému rekordu

3 min read

Krypto hacky a podvody nejsou v sektoru kryptoměn ničím novým, ale pokaždé, když k nim dojde, jsou pro investory stále šokem. Zvláště pro oběti těchto útoků. Zdá se, že býčí trhy vždy přicházejí se zvýšeným počtem útoků.

Tyto útoky se s nedávným nárůstem kryptoměn zrychlily. Ceny se plošně zvýšily a zapojilo se mnoho nových investorů, zdá se, že to bylo lákadlo pro útočníky. Ať už je to jakkoli, počet útoků se v roce 2021 se navýšil a data ukazují, že pravděpodobně překoná rekord z minulého roku.

Krypto útoky v roce 2021 akcelerují

K nejvíce hackům a podvodům došlo v roce 2020. Při celkem 38 identifikovaných případech to byl rok s největším počtem hackerských a podvodných incidentů na krypto trhu. Avšak za 8 měsíců v roce 2021 již bylo zjištěno 32 případů hackerství a podvodů . Do konce roku zbývá šest měsíců a zuří býčí trh. Lze tedy očekávat, že k dalším útokům ještě před koncem roku dojde.

Podle analýzy společnosti Crypto Head se počet útoků od roku 2017 každoročně neustále zvyšuje. V roce 2017 začal jeden z nejpamátnějších bull runů v sektoru kryptoměn. Není tedy překvapením, že došlo k skokovému nárůstu počtu útoků. V roce 2016 bylo zjištěno pouze 5 případů krypto hackingu a podvodů. Následující rok v roce 2017 však toto číslo vyskočilo na 21.

Krypto hacky a podvody v roce 2021 jsou na cestě k novému rekordu
zdroj: CryptoHead

Protože zbývají čtyři měsíce a exploity DeFi stále přibývají, počet útoků v roce 2021 může rekord překonat velmi znatelně. Tyto hacky a narušení jsou ještě důmyslnější. Útočníci nyní vyvíjejí nástroje, díky nimž je jejich útoky obtížnější zachytit a vysledovat.

2017 – nejvyšší ukradená částka

V průměru jen v roce 2017 útočníci utratili v průměru 223,5 milionu dolarů. Celkový počet 21 útoků za rok vyšel na bilanci 4,7 miliardy USD ukradených při krypto hackech a podvodech. Vytvoření rekordu v nejvyšší částce ukradené za jediný rok.

Přestože má 2020 vyšší počet útoků, bylo ukardeno celkem 1,8 miliardy USD. Tato částka již byla v roce 2021 překonána. Doposud 32 kombinovaných útoků v roce 2021 vyšlo na hodnotu 2,9 miliard dolarů.

Tyto útoky se většinou zaměřily na špičkové coiny na krypto trhu, které mimochodem také poskytují největší likviditu. Asi třetina těchto narušení byla zaměřena na přední kryptoměnu, Bitcoin. Ethereum je na druhém místě s 12,8%. Neznámé mince tvoří asi 9,2%, zatímco tokeny ERC-20 byly zaměřeny 7,4% času.

Targeted Currencies
zdroj: CryptoHead

Co je NEO a jak funguje?

Roman

Napsat komentář