MicroStrategy a její první rok s Bitcoinem

2 min read

MicroStrategy, softwarová společnost, ukončila svůj první rok s Bitcoinem. Vedená Michaelem Saylorem byla první společností kótovanou na burze Nasdaq, která integrovala BTC jako primární rezervu.

Její první zveřejněný nákup činil 21 454 BTC za celkem asi 250 milionů dolarů, ke kterému došlo, když Bitcoin měl hodnotu nižší než 10 000 dolarů.

Analytik Willy Woo to komentoval následovně:

„Přesně před rokem Microstrategy oznámila svůj první nákup BTC. Od té doby nakoupila celkem 14krát, v průměru jednou za 3,7 týdne. 0,56% z celkové nabídky BTC je uloženo v její pokladně “.

Jde o akumulační strategii ze strany společnosti zabívající se business intelligence, která již měsíc po svém prohlášení měla polovinu svých aktiv v BTC.

Ve skutečnosti to byl tehdy sám Saylor, kdo tehdy prohlásil, že jeho záměrem je držet Bitcoin dlouhodobě jako uchovatel hodnoty, přičemž počítal s možným nárůstem hodnoty v průběhu času, na rozdíl od amerických dolarů, jejichž skutečná hodnota v průběhu let mohla klesat .

A tak se stalo!

MicroStrategy, Bitcoin a Michael Saylor: dnes více než včera

V připnutém tweetu na účtu Saylora, spoluzakladatele MicroStrategy, je jedna z jeho myšlenek o Bitcoinu, vyjádřená loni v září 2020.

„Bitcoin je rojem kybernetických sršňů sloužících bohyni moudrosti, živících se ohněm pravdy…“.

V tomto smyslu lze také říci, že akcie MicroStrategy do určité míry sledovaly dosavadní cenový trend BTC.

Na konci července 2021 se akcie MSTR uzavřely na 682 USD, stejně jako BTC prorazil odpor 40 000 USD. Úroveň, kterou MicroStrategy neviděl od 28. dubna 2021, několik dní po ATH BTC.

V ten den také Saylor oznámil, že má v úmyslu přidat více Bitcoinu ke svým 105 000 BTC, které již vlastní. To vše naznačuje, že budoucím záměrem MicroStrategy je pokračovat v akumulaci největší kryptoměny.

Americký senát schválil návrh zákona o infrastruktuře, mohl by mít pro sektor kryptoměn v USA tragické následky

Napsat komentář