Index strachu a chamtivosti pro Dogecoin je tady

2 min read

I Dogecoin má svůj vlastní index strachu a chamtivosti.

Parametr obvykle spojený s Bitcoinem, který je však také ukazatelem pro celý sektor kryptoměn, má nyní také svou vlastní verzi věnovanou králi meme coinů.

Dogecoin Fear and Greed Index byl spuštěn na Twitteru v posledních dnech. Vytvořili ho stejní lidé, kteří provozují Twitterový kanál Bitcoin Fear and Greed Index.

V červnu spustili podobný index pro Ethereum, Ethereum Fear and Greed. Dne 8. srpna zahájil kanál věnovaný bitcoinu výzvu: „10 000 retweetů spustíme index strachu a chativosti věnovaný Dogecoinu.“

Ve skutečnosti bylo obdrženo jen asi 3 200 retweetů. Jak ale bylo později upřesněno, neodolali a Dogecoin index stejně spustili.

Index strachu a chamtivosti Dogecoinu naznačuje chamtivost

Když se podíváme na data, poslední aktualizace ukazuje, že Dogecoin Fear and Greed Index má hodnotu 70, což naznačuje chamtivost.

Image

Způsob, jakým funguje, je podobný Bitcoinu. Je to stupnice od 0 do 100, kde 0 znamená extrémní strach a 100 znamená maximální chamtivost. Obvykle, když je trh ve strachu nebo extrémním strachu, převládají prodeje a panika. Naopak v zóně chamtivosti nebo maximální chamtivosti převažují nákupy. Poté existuje mezilehlá hodnota, definovaná jako neutralita.

V těchto dnech se meme coin vrátil přibližně na 27 centů. DOGE je stále daleko od svého vrcholu 73 centů z 8. května, ale přesto se těší mimořádnému roku 2021, ve kterém mnohonásobně vzrostl, vyšplhal se na žebříčku kapitalizace a stává se stále známějším.

DOGE jsou přijímány a obchodovány nyní i burzami, jako je Coinbase, existují tací, kteří ho dokonce považují za způsob platby. V podstatě dny, kdy jej považovali jen za meme minci, skončily. Za Dogecoinem nyní stojí tým vývojářů podporovaný generálním ředitelem Tesly Elonem Muskem, kteří pracují na tom, aby byl stále více konkurenceschopný. K tomu je ještě dlouhá cesta.

Bitcoin, rostoucí zájem institucionálních investorů

Napsat komentář