Americký senát schválil návrh zákona o infrastruktuře, mohl by mít pro sektor kryptoměn v USA tragické následky

4 min read

Americký senát schválil návrh zákona o infrastruktuře v hodnotě 1,2 bilionu dolarů obsahující požadavky na hlášení u daňového úřadu, které byly označeny jako „neproveditelné“. Senátor Ted Cruz varoval: „Tento návrh zákona o infrastruktuře obsahuje část, která je navržena tak, aby vyhladila kryptoměny. To by byla tragická chyba.“

Americký senát schválil návrh zákona o infrastruktuře, mohl by mít pro sektor kryptoměn v USA tragické následky

Americký senát schválil návrh zákona o infrastruktuře

Americký senát odhlasoval návrh zákona o infrastruktuře v poměru 69 : 30.

Mnoho lidí vyjádřilo obavy ohledně ustanovení o kryptoměnách v tomto návrhu zákona. Senátor Pat Toomey z Pensylvánie je označil za „neproveditelné“. K nápravě situace byly předloženy dva pozměňovací návrhy. V pondělí se senátoři, kteří tyto dva dodatky navrhli, dohodli s ministerstvem financí a zrodil se kompromisní dodatek o kryptoměně.

O kompromisním dodatku hlasoval Senát v pondělí odpoledne. Vyžadovalo to však jednomyslnou dohodu o souhlasu a senátor Richard Shelby z Alabamy podal námitku poté, co se mu nepodařilo získat podporu pro jeho vlastní dodatek.

Senátor Ted Cruz z Texasu k tomu uvedl:

„Tento návrh zákona o infrastruktuře obsahuje část, která je navržena tak, aby vyhladila kryptoměny. To by byla tragická chyba.“

Senátor Mike Lee z Utahu během sobotního zasedání Senátu varoval, že pokud tento návrh zákona projde, „bude to mít mrazivý dopad na inovace v tomto odvětví … Místa mimo Spojené státy mohou být těmi, které budou těžit ze zákonů zde ve Spojených státech, pokud přijmeme neprokázanou, nevyzkoušenou, neznámou strategii. To, co uvidíte, je odliv investic souvisejících s inovacemi do offshore lokalit po celém světě.“

Mnoho lidí v kryptokomunitě souhlasí, včetně generálního ředitele Coinbase Briana Armstronga, který napsal: „Uvidíme, jak se budoucí vývoj blockchainové technologie přesune do zahraničních zemí jako Čína, které ji v současné době přijímají.“ Souhlasil také generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk a zdůraznil, že „neexistuje žádná krize, která by vyžadovala unáhlené právní předpisy“ pro kryptoměny.

Zásadním problémem zákona je definice „brokera“, který musí podávat hlášení u Internal Revenue Service (IRS) – americký daňový úřad. Podle definice může broker zahrnovat vývojáře softwaru, validátory transakcí a operátory uzlů, kteří neshromažďují informace, které IRS vyžaduje.

Návrh zákona se nyní přesunul do Sněmovny reprezentantů, která se vrací z přestávky až 20. září.

Navzdory nezdaru se kryptoměnoví podporovatelé nevzdávají. Poté, co v Senátu neprošel kompromisní dodatek o kryptoměně, začali čtyři kongresmani usilovat o snížení dopadu zákona.

Zástupce Tom Emmer napsal: „Já a spoluzakladatelé blockchainového Caucusu (výbor pro průmysl a vládu, který studuje důsledky blockchainové technologie) rep. Darren Soto, rep. David Schweikert a rep. Bill Foster poslali dopis každému zástupci ve Sněmovně, ve kterém jsme vznesli obavy ohledně toho, že návrh zákona o infrastruktuře bude mít negativní dopad na náš kryptoprůmysl.“ A dodal:

„Sněmovna musí zvážit změny tohoto ustanovení, které vyjímají subjekty neprovádějící krypto transakce, podílející se na vývoji softwaru a těžící kryptoměny.“

Přerozdělování nabídky BTC, počet mincí v rukou velryb se zvyšuje

Roman

Napsat komentář