Mezinárodní měnový fond (MMF) proti Bitcoinu

2 min read

Mezinárodní měnový fond (MMF) uvedl, že učinit Bitcoin oficiální měnou země „by mohlo být hrozné“.

MMF nesouhlasí s postupem Salvadoru

Odkaz na Salvador se zdá docela zřejmý, i když není přímo zmíněn v příspěvku na blogu MMF.

Marketingový ředitel MMF Tobias Adrian a hlavní právní zástupce Rhoda Weeks-Brown ve skutečnosti uvedli, že Bitcoin by mohl být všelékem pro země s vysokou inflací a mohl by pomoci lidem, kteří namají účet v bance, ale poukazují na to, že by to také mohly nést velká rizika.

Podle MMF existuje riziko, že ceny budou nestabilní, protože kryptoměny mají vysokou volatilitu a že nebudou dodržována opatření proti praní peněz a financování terorismu. A dodává:

„Pokud by ceny zboží a služeb byly v reálné měně i v kryptoměně, domácnosti a podniky by ztrácely čas výběrem, které peníze budou držet, na rozdíl od produktivních činností. Vládní příjmy by byly vystaveny kurzovému riziku. “

Adrian a Weeks-Brown rovněž poukázali na rizika pro životní prostředí, v souladu s dnes již dobře známou námitkou proti Bitcoinu ohledně spotřeby energie v důsledku těžby a Proof of Work, konsensuálním mechanismu, na kterém je založen blockchain BTC.

Volatilita

Je však také jasné, že Mezinárodní měnový fond, jehož účelem je podporovat měnovou spolupráci po celém světě, nemůže být stoprocentně nadšený něčím tak decentralizovaným, jako je BTC.

Zdá se však, že především zdůrazňuje strach MMF z volatility Bitcoinu a poznámka dále hovoří o „obrovských výkyvech cen kryptoměny“.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář