Bitcoinový hashrate se zotavuje na úrovně roku 2020

3 min read

Data Blockchain.com ukazují, že se bitcoinový hashrate pomalu zotavuje a 7denní klouzavý průměr je téměř na 100 EH / S – úroveň naposledy zaznamenaná v květnu 2020. Nyní se očekává, že se těžaři usadí v jejich nových domovech a ještě poroste.

Ale vzhledem k tomu, že byl hashrate kolem 200 EH/S, je před námi ještě dlouhá cesta, než bude dosaženo úplného zotavení.

Bitcoinový hashrate se zotavuje na úrovně roku 2020

Bitcoinový hashrate se zotavuje

Analýza bitcoinového hashratu ukazuje na zotavení z čínského FUD. Od dubna čínské úřady začaly zakazovat finančním institucím obchodovat s kryptoměnami a nařídily těžařům, aby ukončili svou činnost z důvodu ochrany životního prostředí.

To nejen spustilo pokles ceny Bitcoinu, ale následoval také exodus těžařů. Analytici přirovnávají pokles hashratu stavu limbu, protože čínští těžaři pozastavili své operace a hledají nová, přátelštější místa.

„Vzhledem k tomu, že nejzávažnější dopad čínského zákazu těžby je ukončen, bude mít hashrate v příštích měsících pravděpodobně vzestupný trend, protože se více těžařů stěhuje do jiných regionů.“

Několik zemí lákalo čínské těžaře, kteří se chtějí přestěhovat, včetně USA, Salvadoru a sousedního Kazachstánu.

Výzkum z Cambridgeské univerzity ukazuje, že se Kazachstán stává těžebním hubem. V dubnu 2020 představoval Kazachstán 6,2% celosvětového podílu těžby. O rok dále a toto číslo nyní činí 8,2%.

Částečně je to díky obratu kazašské vlády, který v roce 2019 změnil názor na těžbu kryptoměn. Za vlády prezidenta Nursultana Nazarbajeva učinila vláda řadu kroků na podporu tohoto odvětví. To zahrnuje právní status a příznivé daňové předpisy pro zisky z krypto těžby.

Kazachstán je plně krypto

Jak uvádí místní sdělovací prostředky, kazašští občané budou mít brzy příležitost otevřít si krypto bankovní účty. To umožní držitelům účtů obchodovat s BTC a dalšími kryptoměnami. V pilotním projektu budou registrované kryptoburzy při poskytování služeb spolupracovat s místními bankami.

V komentáři k situaci hovořil Sergey Putra, koordinátor vládních vztahů Kazašské asociace sektoru blockchainu a datových center, o miliardách dolarů globálního denního obratu v kryptoměnách. Dodal, že pokud Kazachstán dokáže zachytit jen malý zlomek, ekonomické výhody by byly obrovské.

„I když Kazachstán dostane zlomek procenta, dokonce jedno procento z tohoto obratu, jsou to velké peníze, které do Kazachstánu přijdou ve formě investic a které zde zůstanou ve formě daní, pracovních míst a platů.“

Navzdory postoji Kazachstánu k těžbě jsou kryptoměny v současné době nezákonné. Obecně se však předpokládá, že vláda zruší omezení, pokud se pilotní projekt osvědčí.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Marketa Tesarkova

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář