Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

7 min read

Vzhledem k rostoucímu síťovému prostoru (netspace) je získávání bloků Chia velmi obtížný úkol a může trvat měsíce pro uživatele s více pevnými disky vygenerovat Chia. Pooling vám umožňuje vydělávat pravidelně v malém množství.

Pooling protocol vám umožňuje přiřadit ploty k „Plot NFT“, což je něco jako smart kontrakt na blockchainu, který ovládáte, a ve kterém můžete nastavit aktuálně přiřazený pool. Můžete také kdykoli změnit pool, kterému je přiřazen Plot NFT.

Díky Pooling protokolu bude váš farmář komunikovat s konkrétním serverem poolu a do tohoto poolu bude často posílat důkazy o prostoru, aby prokázal, v kolika TB máte ploty. Proto může pool sledovat prostor každého ze svých členů (farmářů) a kdykoli jeden z členů vyhraje blok, může rozdělit odměny úměrné množství prostoru, kterým každý farmář přispěl.

Proto je pooling něco jako pojištění loterie: všichni členové se účastní „loterie“ Chia, a kdykoli jeden člen vyhraje, dostane odměnu a rozdá ji všem členům, mínus malý poplatek. 1,75 XCH je rozděleno mezi členy poolu a 0,25 XCH jde přímo farmáři, který tento blok vyhrál. Jako vítěz bloku byste také vydělali malý kousek z této 1,75 na základě toho, kolik místa máte a jak se pool rozhodne rozdělit odměny.

Jak začít s Pooling protokolem

Staré ploty, které byly vytvořeny při sólo farmaření, nelze použít. Abyste se mohli podílet na poolu, budete muset vytvořit nové ploty. Můžete však farmařit jak sólo, tak i v poolu na stejném počítači.

Krok 1: Synchronizujte celý svůj uzel a peněženku

Chcete-li začít, musíte provést aktualizaci na Chia 1.2 (stáhněte ZDE) a synchronizovat celý uzel a peněženku Chia. Na kartě celého uzlu by měl být stav „Synced“ a na kartě peněženky vpravo nahoře by mělo být také Synced.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu - Pooling protokol

DŮLEŽITÉ: Pokud používáte stejný klíč (24 slov) na více než jednom počítači, měli byste před vytvořením Plotu NFT aktualizovat oba počítače na verzi 1.2+. Pokud jste již vytvořili plot NFT a ve starší verzi než 1.2, nebude tento Plot NFT vidět. To lze opravit vypnutím aplikace a odstraněním složky ~/.chia/wallet/db a všech souborů v ní.

Krok 2: Potřebujete nějaké XCH

Chcete-li začít poolovat, potřebujete v peněžence nejprve malé množství Chia. Můžete požádat své přátele, aby vám poslali nějaké mojos (1 mojo je 0,000000000001 XCH), nebo je získat například pomocí https://faucet.chia.net/. Můžete použít adresu na stránce Peněženky a můžete také vytvořit nové přijímací adresy. Lze použít libovolnou z přijímacích adres, všechny jsou součástí stejné peněženky.

Seznam faucetů naleznete v naší sekci Chia.

Krok 3: Vytvořte Plot NFT

Jakmile máte v peněžence nějaké XCH, přejděte na kartu Pool a klikněte na „Add a Plot NFT“. Nyní máte dvě možnosti:

  • Self-pooling: tento plot NFT nebude připojen k žádným poolům a 1,75 XCH půjde přímo do vaší peněženky. Z příkazověho řádku: chia plotnft create -s local
  • Připojte se k poolu: připojte se k poolu a začnete farmařit, jakmile vytvoříte nějaké ploty. Z příkazového řádku: chia plotnft create -s pool -u https://bar.examplepool.org

Seznam poolů najdete v naší sekci Chia.

Všimněte si, že i když vyberete možnost 1, můžete se k poolu připojit později a můžete jej kdykoli změnit. Pokud se rozhodnete připojit k poolu, zadejte adresu URL (musí začínat https: //) a podívejte se na popis. Pokud souhlasíte, vytvořte Plot NFT a počkejte na jeho potvrzení (klikněte pouze jednou). Může trvat několik minut, než se to potvrdí a zobrazí se na kartě Pool. Potřebujete pouze 1 Plot NFT.

join_pool

Krok 4: Přidejte ploty

Nyní můžete začít vytvářet ploty pro tento Plot NFT, což znamená, že se tyto ploty budou „poolovat“ a mohou získávat odměny častěji. Klikněte na 3 tečky v Plotu NFT, pro které chcete vytvořit ploty, a vyberte „Add a Plot“. Tím se na plotrovací obrazovce vybere tento Plot NFT. Pokud nic nevyberete nebo vyberete možnost „None“, vytvoří se plot OG (sólo).

Pokud používáte rozhraní příkazového řádku nebo plotter třetí strany, najeďte myší nad otazník na stránce Plot NFT a zkopírujte adresu smlouvy poolu. Toto je adresa, kterou musíte použít při plotování zadáním argumentu -c. Poznámka: Při plotování pomocí rozhraní příkazového řádku pro pooling již NEPOUŽÍVEJTE argument -p, pouze -c. Stále můžete zadat argument -f jako dříve a další argumenty se nezměnily.

Krok 5: Spravujte svůj Plot NFT

Měli byste vidět své ploty v rozhraní Plot NFT. Stav by měl být „Pooling“. Odtud můžete vidět svoji obtížnost, počet získaných bodů a kolik bodů si pool myslí, že máte (zůstatek bodů).

Obtížnost je hodnota, která je pro každý Plot NFT odlišná, což určuje, jak těžké je najít důkaz pro tyto ploty. Hodnoty se nastavují automaticky, aby vaše ploty našly důkazy častěji (každých pár minut nebo hodin). Každý nalezený důkaz vám udělí body obtížnosti. Farmáři, kteří mají mnoho plotů, budou mít vyšší obtížnost, aby se minimalizovalo využití disku.

Body jsou způsob, jak spočítat, kolik důkazů vaše ploty našly. Každý plot k32 získá v průměru 10 bodů za den, bez ohledu na obtížnost. Body nejsou v Chia (XCH). Body jsou jen hodnota, která odráží to, jak moc jste farmařili. Berte to jako účetní nástroj. Je v odpovědnosti poolu, aby vás pravidelně odměňoval XCH na základě toho, kolik bodů získáte, a poté body resetoval zpět na 0.

Chcete-li změnit pool, klikněte na tlačítko „Change Pool“ a zadejte novou URL adresu poolu. Při změně poolů budete nějakou dobu čekat, může to být od několika minut do hodiny. Pooly můžete měnit jak často chcete a není vyžadován žádný poplatek ani registrace.

Měli byste se ujistit, že vaše body nalezené za posledních 24 hodin jsou přesné. Měli byste získávat kolem 10 bodů za den na k32, takže pokud máte 100 k32 plotů, měli byste získat kolem 1000 bodů za den. Ujistěte se, že zůstatek vašich bodů stoupá. Jakmile dostanete zaplaceno, zůstatek bodů se vynuluje. Body přicházejí v náhodných dobách, protože hledání důkazů je stále náhodné. Proto očekávejte velkou variabilitu a časy dobré i špatné.

points

Krok 6: Počkejte na výplaty

Nyní jste hotovi. Pokud se váš zůstatek bodů zvyšuje, správně „poolujete“ a měli byste zkontrolovat svůj pool, abyste zjistili, jak často dochází k výplatám a případně se přihlásit do rozhraní poolu.

Roman

Napsat komentář