Kevin O’Leary: investování do Dogecoinů je horší než hazard

3 min read

Investice do meme coinu, jako je Dogecoin, je jako dát své prostředky na červenou nebo černou v kasinu, řekl populární investor – Kevin O’Leary. V nedávném rozhovoru zašel ještě dále a uvedl, že nemá žádnou inherentní hodnotu a měl by být klasifikován jako čistá spekulace.

Kevin O’Leary: investování do Dogecoinů je horší než hazard

Kevin O’Leary: Dogecoin je čistá spekulace

Token, který se zrodil v roce 2013, si získal popularitu v roce 2021, protože obdržel podporu od Elona Muska a později od dalších celebrit. Když jeho cena vystřelila na historická maxima 0,75 dolarů, někteří zněli opatrně, že to není nic jiného než bublina, která byla náchylná k prasknutí.

Kanadský obchodník Kevin O’Leary pravděpodobně nejlépe známý pro svou účast jako jeden z investorů v televizní reality show Shark Tank, zjevně podporuje druhý narativ. V rozhovoru pro CNBC nastínil rozdíly mezi Dogecoinem a jinými blockchainovými projekty, které mají ve skutečnosti inherentní hodnotu, jako je Etheruem, Solana a Bitcoin.

Věří, že investování je z velké části hra spekulací, ale s různými aspekty. Pokud například lidé alokují finanční prostředky do akcií, „spekulují o tom, že odhady zisku budou splněny“.

„Když spekulujete na něco jako Dogecoin – neliší se to od návštěvy Las Vegas a vsazení peněz na červenou nebo černou – je to čistá spekulace.“

Všechno jsou spekulace

Jak již bylo uvedeno výše, Kevin O’Leary považuje „veškeré investice za spekulace“. Věří, že nákup pouze fiat měn může některým lidem zajistit lepší spánek, ale ve skutečnosti by o své investice pomalu přišli, kvůli inflaci.

Nákup a držení konkrétního aktiva je spekulace a kryptoměny nejsou výjimkou. Jejich nechvalně známá volatilita však může být pro některé investory příliš extrémní.

V důsledku toho O’Leary, který nedávno řekl, že Bitcoin jako špičkové digitální aktivum nikdy nic nenahradí, doporučil, aby investoři považovali své kryptoměny za spekulace a připomněli, že na trzích není nic zaručeno.

Cena Bitcoinu na 5 milionech dolarů, to je důvod proč tvůrce modelu S2F neprodává

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář