Býčí signál: díky masivnímu odlivu BTC, klesají zůstatky na burzách k úrovním v roce 2018

3 min read

Tento týden byly BTC přesunovány z kryptoburz, a ne ve zrovna malých částkách, což vedlo k poklesu zůstatků. Podle údajů poskytovatele analytických služeb Glassnode klesly zůstatky BTC na buzách na nejnižší úrovně od hluboké krypto zimy na konci roku 2018.

Analytik Will Clemente tuto metriku pozoroval s tím, že za posledních 48 hodin došlo k dalším dvěma velkým odlivům.

„Přišli dva obrovské odlivy: jeden v hodnotě 23 530 BTC a další v hodnotě 40 181 BTC.“

Díky masivnímu odlivu BTC, klesají zůstatky na burzách k úrovním v roce 2018
zdroj: Twitter

Zůstatky BTC na burzách klesají

Když Bitcoin opouští centralizované kryptoburzy, je to obvykle považováno za býčí znamení. Aktivum může být přesunuto do úschovy nebo do offline peněženky nebo může být investováno do DeFi. Naopak, když dochází k velkým přílivům na burzy, považuje se to za medvědí, protože se investoři připravují na likvidaci.

Jak ukazuje výše uvedený graf, v dubnu a květnu se mnoho BTC přesouvalo na burzy, čímž se trend obrátil. V dubnu aktivum dosáhlo svého historického maxima 64 800 dolarů a trhy od té doby stále klesají. Masivní exodus Bitcoinu z burz by mohl signalizovat další posun výše a zlepšení nálady na trhu.

Velryby přesunují BTC

Tento týden detektor blockchainu a velkých transakcí Whale Alert detekoval téměř 50 transakcí v celkové hodnotě 465 000 BTC v hodnotě neuvěřitelných 18,5 miliardy dolarů při současných cenách. Bybt a CryptoQuant také odhalily, že tento týden došlo k nejvyššímu jednodennímu odlivu mincí za nejméně rok, přičemž 57 000 BTC opustilo burzy během 24 hodin.

Není jasné, kterým subjektům tyto adresy patří nebo kam se aktiva přesouvají, ale vzorec je jasný – BTC se stahují z burz.

Výhled ceny Bitcoinu

Bitcoin se za posledních pár dní třikrát dostal přes psychologickou úroveň odporu 40 000 dolarů, ale nedokázal se posunout výše. Analytik a krypto YouTuber Lark Davis poukázal na to, že Bitcoin právě uzavřel devátý den zelených svíček za sebou, ale varoval, že se blíží červená.

Image

Analytik Pentoshi si také myslí, že brzy dojde k útlumu:

„Myslím, že trh musí jít dolů, aby zaznamenal vyšší minimum, než bude pokračovat nahoru.“

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Roman

Napsat komentář