Bitcoin, rostoucí zájem institucionálních investorů

3 min read

Díky rostoucímu zájmu institucionálních investorů se dominance velkých bitcoinových transakcí zvýšila z 30% v roce 2020 na více než 65% v roce 2021.

Analytická platforma Glassnode ve své zprávě o řetězci shrnula svá data o největší kryptoměně a odhalila, že dominují velké transakce BTC.

„Dominance velkých bitcoinových transakcí (> 1 milion USD) stoupla z 30% v roce 2020 na více než 65% v roce 2021. To odráží rostoucí podíl institucionálního zájmu a převádění kapitálu napříč sítí #Bitcoin“.

„Od září 2020 se dominance těchto velkých transakcí zvýšila z 30% na 70% celkové převedené hodnoty. […] Tento týden nadvláda objemu 10 milionů USD+ následovala s nárůstem 20% dominance podporující cenový růst “.

Bitcoin a rostoucí zájem institucionálních investorů
zdroj: Twitter

Zatímco transakce velkých institucionálních investorů stále rostou, transakce pod 1 milion dolarů klesají, přičemž dominance klesla ze 70% na přibližně 30%-40%.

Kapitál od institucionálních investorů dává přednost BTC

Dominantou na scéně BTC jsou strategie, které obvykle nejsou atraktivní pro menší obchodníky na tomto stále se rozšiřujícím kryptotrhu. Institucionální investoři je však upřednostňují.

V srpnu 2021 spustila společnost JPMorgan Chase vlastní BTC fond. Největší banka ve Spojených státech tak začala poprvé nabízet klientům své soukromé banky nové bitcoinové produkty.

Nejen to, ale bitcoinové ETF, které se na americké půdě léta odkládají, byly tento měsíc schváleny v Evropě. Jmenovitě, Melanion BTC Equities Universe Ucits ETF, kótované na Euronext Paris.

ETF jsou finanční nástroje, které institucionálním investorům usnadňují přístup ke kryptoměnám.

Nemluvě o velkém úspěchu akcií GBTC, které stále přitahují velké investory. Od bankovního giganta Morgan Stanley po investiční rockovou hvězdu Cathie Wood a mnoho dalších.

Přerozdělování nabídky BTC, počet mincí v rukou velryb se zvyšuje

Roman

Napsat komentář