Hackerům se podařilo vytvořit 5 miliard tokenů GALA navíc a vydělali 20 milionů dolarů

4 min read

Nedávný hack smart kontraktu GALA, během kterého byly vytvořeny miliardy dalších tokenů, způsobil v komunitě Gala rozruch. Ale tým Gala rychle zareagoval a vypracoval návrh na upgrade jejich tokenového smart kontraktu a vyvážení zásoby tokenů. Tento návrh již prošel a během několika příštích dnů bychom se měli dočkat nového smart kontraktu.

Hackerům se podařilo vytvořit 5 miliard tokenů GALA navíc a vydělali 20 milionů dolarů

Začátkem tohoto týdne se někomu s administrátorským přístupem ke tokenovému smart kontraktu GALA podařilo vytvožit 5 miliard čerstvých, nových tokenů GALA. Poté prodali významnou část, než byla jejich peněženka byla vypnuta! V tuto chvíli není zcela jasné, zda se jednalo o interní hack, nebo o zranitelnost ve smart kontraktu či firemním procesu.

Z vytvořených 5 miliard tokenů GALA bylo přibližně 600 milionů prodáno, což hackerům přineslo skvělých 20+ milionů dolarů! Ale přestože 20 milionů zní hezky, Gala už kontaktovala FBI, ministerstvo spravedlnosti a další podobné úřady. Takže hackeři nemusí mít dlouho na to, aby si užívali svých neoprávněně získaných prostředků!

Oficiální oznámení od Gala Games o incidentu si můžete přečíst zde.

Bez obav! Vše je v pořádku!

Jako opravu tohoto problému navrhl tým Gala Games upgradovat svůj stávající tokenový smart kontrakt. Tento upgrade nejenže učiní kontrakt bezpečnější, ale bude také zahrnovat spálení asi 5 miliard tokenů (stejné množství vytvořené hackery), a to jejich odesláním na spalovací adresu. Návrh byl otevřen pouze 24 hodin. Už prošel hlasováním mezi těmi, kdo vlastní Gala Games Founder Nodes. Realizace by měla proběhnout v nejbližších dnech.

A přestože byl hack objeven rychle a navrhované řešení je již na dobré cestě k implementaci, tento incident upozorňuje na některé problémy s tím, co je stále velmi novým a neustále se měnícím prostředím technologie blockchain. Nejen, že audity smart kontraktů jsou důležitou součástí, ale vývojáři také potřebují poskytnout odpovídající zabezpečení proti hackerům s přístupem k citlivým funkcím (jako je minting nových tokenů!).

Není to poprvé, co se Gala dostala do problémů s jejich tokenem. Kvůli vnitřním sporům v týmu už museli vytvořit zcela nový token (Gala v2). A přestože hodnota tokenu GALA se již od tohoto incidentu odrazila, nový incident Gala Games příliš nepomůže. Ale reagovali rychle a pro průměrného uživatele se nic ve skutečnosti nezměnilo.

Co je to Gala Games?

Hackerům se podařilo vytvořit 5 miliard tokenů GALA navíc a vydělali 20 milionů dolarů

Gala Games je produktový, vývojářský a blockchainový ekosystém pro web3 hraní. To zahrnuje vlastní hry i partnerství s dalšími vývojáři. Mezi jejich hry patří Spider Tanks, Mirandus, Superior, Town Star a mnoho dalších. Zakoupili také společnost Ember Entertainment, mobilní herní společnost, a začali integrovat NFT do svého stávajícího portfolia mobilních her.

Gala ale zahrnuje víc než jen hry. Spustili projekty pro distribuci  hudby a filmu jako NFT! Gala Games také vybudovali svůj vlastní blockchain. Tento řetězec se nazývá GalaChain (dříve GYRI) a bude budoucím domovem pro všechny aplikace a hry související s Gala.

Gala je silným podporovatelem distribuovaných ekosystémů. A tak, aby podpořili tento koncept, nabízejí uživatelem serverové uzly jak pro jejich blockchain, tak pro mnoho jejich her. A samozřejmě mají svůj vlastní token GALA, který je dostupný jak v síti Ethereum, tak na GalaChian. Chcete-li se dozvědět více o Gala Games, navštivte jejich web.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář