DeFi: rekordní úrovně na Ethereu a Binance Chain

3 min read

Celkový objem alokovaný v protokolech DeFi opět dosáhl rekordních úrovní. Podle údajů, které přinesla společnost DeFiLlama, celkový objem v posledních dnech opět překročil 150 miliard dolarů. Jedná se o podobné úrovně, jaké byly zaznamenány v polovině května, kdy ETH, BNB a další kryptoměny nebo tokeny související se světem decentralizovaných financí zaznamenaly svá absolutní historická maxima v ceně.

Právě teď je například cena ETH o 28% nižší než maximum z 12. května a ceny BNB jsou o 29% nižší než maximum z 10. května.

Na začátku roku 2021 činila celková uzamčená hodnota (TVL) něco málo přes 20 miliard, ale výrazně vzrostl z 0,6 miliardy dolarů na začátku roku 2020. 21. února , kdy bylo poprvé překročeno 60 miliard dolarů.

Role Bitcoinu v DeFi

Po krátkém a minimálním poklesu se TVL vrátila k růstu a v polovině dubna překonala 100 miliard dolarů, což se zhruba shoduje s historicky nejvyšší cenou Bitcoinu. Je však třeba říci, že Bitcoin ve světě DeFi alespoň prozatím nehraje významnou roli, protože je to hlavně ETH a BNB, které dominují tomuto sektoru a čekají, až se ADA v tomto ohledu také vyjádří.

Po prvním překročení 150 miliard v polovině května TVL poklesla pod 90 miliard dolarů jen o deset dní později. Až do 20. července se TVL snažila znovu překročit 100 miliard dolarů, ale poté znovu prudce stoupala.

DeFi: rekordní úrovně na Ethereu a Binance Chain

Blockchain Solana

Solana zaznamenává zajímavý růst. TVL na protokolech DeFi založených na Solaně se zvýšil z 1,6 miliardy dolarů v polovině května na 2,5 miliardy dolarů před několika dny, což představuje skutečný nárůst z 0,5 miliardy USD na konci června. Stále však zůstává daleko od 107 miliard dolarů ne Ethereu nebo 19 miliard dolarů Binance Smart Chain.

Binance Smart Chain vypadá, že klesá, protože současné úrovně TVL jsou stále hluboko pod rekordní úrovní téměř 30 miliard dolarů v polovině května. Skoro se zdá, že humbuk kolem DeFi na Binance Smart Chain v minulých měsících byl přehnaný a současná situace je více v souladu se skutečným používáním těchto protokolů.

DeFi: rekordní úrovně na Ethereu a Binance Chain

Nejpozoruhodnější růst zaznamenal Avalanche, který se z 0,4 miliardy dolarů v polovině května dostala na současných 1,7 miliardy dolarů, což je čtyřnásobný nárůst.

Na třetím místě za Ethereum a Binance Smart Chain je Terra s přibližně 6 miliardami dolarů.

Některé digitální obrázky stojí více než dům – minulý týden byly prodány NFT za více než 220 milionů dolarů

Napsat komentář