Morgan Stanley vlastní více než 1 milion akcií Grayscale Bitcoin Trustu

3 min read

Na základě podání u americké komise pro cenné papíry (SEC) vlastní bankovní gigant Morgan Stanley několik akcií Grayscale Bitcoin Trustu (GBTC).

Morgan Stanley vlastní více než 1 milion akcií Grayscale Bitcoin Trustu

Více než 30 fondů Morgan Stanley vlastní velké množství akcií GBTC. Jako největší se jeví fond Morgan’s Insight Fund s 928 051 akciemi v hodnotě kolem 36 milionů dolarů. Zdá se však, že velké částky mají také Morgan Stanley Institutional Fund Inc, Morgan Stanley Institutional Trust, Morgan Stanley Variable Insurance Fund a další.

28. června 2021, kdy se Bitcoin stále obchodoval na minimu 30 000 dolarů, Morgan Stanley odhalil velkou pozici v GBTC prostřednictvím svého fondu European Opportunity Fund. Banka v té době vlastnila 28 298 akcií. Investice byla oceněna na 1,3 milionu dolarů, což je relativně málo ve srovnání s dnešními dokumenty.

Před několika měsíci se bankovní gigant stal první finanční institucí se sídlem v USA, která svým klientům nabídla expozici vůči bitcoinovým fondům.

Morgan Stanley a další chtějí kousek Bitcoinu

Kromě své velké pozice v Grayscale Bitcoin Trustu Morgan Stanley investuje do krypto společností. V dubnu banka přidala další expozici BTC prostřednictvím 12 investičních nástrojů. Banka byla také významným investorem v krypto firmě podporované společností Coinbase. Morgan Stanley vedla financování blockchainové platformy Securitize v hodnotě 48 milionů dolarů.

Wells Fargo, JP Morgan, Goldman Sachs, každá větší banka v USA chce rozšířit svou expozici vůči Bitcoinu prostřednictvím různých investic. Populární kryptoburza Coinbase z tohoto zájmu těžila, protože JP Morgan a další významní hráči nakoupili velké množství jejích akcií.

Včerejší podání Morgan Stanley by mohlo spustit novou vlnu přijetí, podobnou té, která na začátku roku 2021 přenesla cenu BTC na nezmapovaná území.

Některé digitální obrázky stojí více než dům – minulý týden byly prodány NFT za více než 220 milionů dolarů

Roman

Napsat komentář