Aplikace Coinbase Wallet byla přidána do rozšíření Chrome, aby zlepšila přístup k DeFi

4 min read

Coinbase se rozhodla zjednodušit přístup k DeFi přidáním Coinbase Wallet do googlu Chrome.

Aplikace Coinbase Wallet zjednodušuje přístup k DeFi

Decentralizované finance neboli DeFi jsou v současnosti jedním z nejžhavějších trendů v sektoru kryptoměn, protože profesionálové z oboru bohatnou na obchodování s tokeny na exotických burzách. Ale uživatelský zážitek, který může být zastrašující nebo přímo matoucí, znamená, že DeFi zůstává mimo dosah mnoha běžných fanoušků kryptoměny. To je jeden z důvodů, proč společnost Coinbase podniká kroky k tomu, aby se její aplikace Coinbase Wallet – jeden z několika nástrojů, které lze použít k procházení DeFi – snadněji používala pomocí pluginu prohlížeče Chrome.

Coinbase Wallet, kterou společnost popisuje jako decentralizovaného sourozence své známější burzovní aplikace, existuje od roku 2018, a pomáhá, aby uživatelé měli přístup k dapps (decentralizované aplikace), jako je například Uniswap nebo Compound z aplikace Coinbase Wallet. V roce 2019 společnost přidala funkci, která uživatelům umožňuje přístup k webům na ploše naskenováním QR kódu – proces, který společnost Coinbase sama uznala za „zdlouhavý“..

„Nové rozšíření umožňuje okamžitý přístup k dapps na ploše – po jednorázovém propojení účtu peněženky s rozšířením můžete procházet všechny dapps jediným kliknutím. To zahrnuje přístup k tisícům kryptoměn, obchodování na decentralizovaných burzách (DEX), výdělky na úrocích a NFT.“

Senior produkt manažer společnosti Coinbase Sid Coelhu-Prabhu řekl, že uživatelé Cooinbase Wallet nyní mohou pomocí jednorázového nastavení získat přístup k různým dapps prostřednictvím prohlížeče Chrome. Ale dodal, že uživatelé také obdrží oznámení do svého telefonu s žádostí o ověření transakce – což je důležitá bezpečnostní funkce vzhledem k rizikům spojeným s ukládáním soukromých klíčů do pluginu prohlížeče.

Coelhu-Prabhu dodal, že rozšíření Chrome je součástí většího cíle společnosti, kterým je zpřístupnění DeFi běžným uživatelům. „DeFi“ je termín používaný k popisu různých finančních produktů typu peer-to-peer, většinou v síti ETH, které umožňují služby, jako je půjčování a obchodování s kryptoměnami, bez potřeby třetích stran. Coelhu-Prabhu uznal, že současný zážitek z DeFi „není připraven na mainstream“, a porovnal jej s telefonickými internetovými službami, ale předpovídal, že se to v příštích měsících výrazně změní.

Coinbase Wallet již má 1 milion uživatelů, uvedl a poznamenal, že nedávný zájem o decentralizované aplikace podnítil příležitosti obchodovat s novými tokeny a získávat úroky, stejně jako nedávný boom NFT. Dodal, že Coinbase rozšíří své vzdělávací zdroje, aby pomohl uživatelům dozvědět se o peněžence Coinbase a DeFi.

Zatímco primární aplikace Coinbase byla účinným nástrojem k nasměrování uživatelů k peněžence Coinbase, stále zaostává za nejpopulárnějším dapp navigátorem MetaMask, který má také vlastní rozšíření pro Chrome. Mezi začínající konkurenty zatím patří My ETH Wallet (nyní známá jako MEW) a Rainbow.

MetaMask: kompletní návod

Napsat komentář