Těžba Bitcoinu: Taproot téměř schválen

3 min read

Bitcoinoví těžaři pravděpodobně dosáhnou 90% prahové hodnoty pro schválení největší aktualizace Bitcoinu za posledních pár let, Taproot, během nasledující epochy obtížnosti.

Během současné epochy nebude 90% pravděpodobně dosaženo. Ikdyž se zdá, že podle průběžných výsledků je dosažení prahové hodnoty na spadnutí. To však nestačí, protože důležité je procento bloků signalizujících pro Taproot ve srovnání s celkovým počtem bloků v celé epoše.

Bitcoinové epochy obtížnosti trvají asi dva týdny, takže je nepravděpodobné, že prahové hodnoty bude dosaženo již na konci současné epochy, která pravděpodobně skončí 28. května. Pokud se však nynější tempo signalizace udrží, měla by příští epocha počínaje 28. květnem dosáhnout 90% hranice, což by definitivně potvrdilo aktivaci aktualizace v listopadu tohoto roku.

Přestože během poslední epochy bylo procento bloků signalizujících Taproot hluboko pod prahovou hodnotou, současná epocha již začala nad 50%, ale ještě nestačí k dosažení prahové hodnoty. Zdá se tedy, že cíl je na dosah během další.

Elon Musk, John McAfee a manipulace s BTC a DOGE: mohou tweety změnit hodnotu aktiva?

Cesta ke schválení aktualizace Taproot

Bodem obratu je pravděpodobně aktivace signalizace pro Taproot prostřednictvím Binance poolu. Společnost již dříve požádala své followery, zda si myslí, že by měli signalizovat pro aktivaci a odpovídající průzkum skončil drtivou většinou ano (78,2%). Takže na základě zpětné vazby od komunity začal Binance Pool signalizovat pro Taproot.

Kromě Binance Pool byly mezi prvními, které podporovaly aktualizaci, dva největší pooly pro těžbu Bitcoinu, AntPool a F2Pool a SlushPool byl historicky prvním poolem, který těžil blok obsahující signál Taproot. Nyní již všech 10 hlavních poolů signalizuje pro Taproot.

Taproot bude znamenat významnou aktualizaci protokolu Bitcoin, i když nebude vyžadována hard fork. Bude to tedy soft fork bez štěpení blockchainu. Pravděpodobně to bude největší vylepšení bitcoinového protokolu za poslední čtyři roky, po roce 2017, kdy byl představen SegWit.

Výhody upgradu taproot

  • Zvýšené soukromí. Taproot provede složité transakce, například ty, které vyžadují více podpisů k nerozeznání od jednoduchých transakcí, pokud jde o stopu v řetězci.
  • Nižší poplatky. Velikost dat složitých bitcoinových transakcí bude snížena, což povede k nižším transakčním nákladům.
  • Více flexibility. Nový typ podpisu zvýší funkčnost smart kontraktů v Bitcoinu, což uživatelům usnadní a zlevní nastavení složitějších podmínek transakce.
  • Podpora Lightning. Taproot učiní transakce v Lightning network levnější, flexibilnější a soukromější.
Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář