Coinbase: hacknuté účty a zklamaní uživatelé

4 min read

Již mnoho uživatelů Coinbase zjistilo, že jejich účty byly prázdné, hacknuté. Někomu se podařilo vklouznout do jejich profilů a vybrat kryptoměny.

Hacknuté účty

Několik incidentů je popsáno v dlouhém článku CNBC. Vyniká zejména jeden: Tanja a Jared Vidovic, kteří říkají, že ztratili 168 000 dolarů v kryptoměnách vedených na účtu Coinbase. Obdrželi bezpečnostní upozornění a jakmile přistoupili ke svému účtu, učinili hořké zjištění.

Jsou líčeny další podobné zkušenosti se značnými ztrátami. Všichni mají jedno společné. Tuto zranitelnost nezpůsobila společnost Coinbase, ale jednotliví uživatelé, pravděpodobně oběti případů SIM Swap.

Ve skutečnosti se stává, že se útočníkovi podaří převzít kontrolu nad SIM kartou uživatele. Tímto způsobem mají přímý přístup k telefonu, jeho ovládání, krádež dat a citlivých informací a jejich prodej na darknetu. Uživatelé se tak ocitnounechráněni kvůli chybě zabezpečení, kterou nelze připsat Coinbase.

Podpora

Ale všichni se obrátili na podporu Coinbase o pomoc. Téměř vždy je odpověď, že Coinbase nemůže nic dělat, protože je to porušení, které nelze připsat burze a je nemožné transakci vrátit zpět, jakmile je ověřena na blockchainu.

Příběhy vyprávěné CNBC jsou jen malou částí. Podívejte se na twitterový profil podpory Coinbase, oficiální profil věnovaný zákaznické podpoře a objevíte mnoho komentářů od uživatelů, kterým byly hacknuty účty a nedostalo se jim požadované pomoci.

Mnozí si stěžovali, zejména na to, že pomoc byla omezena pouze na výměnu e -mailů.

Co dělá Coinbase

Společnost Coinbase nedávno na svém blogu uvedla, že si tohoto jevu jsou plně vědomi. Takzvané ATO (převzetí účtu) se týkají 0,01% uživatelů, což ze 68 milionů uživatelů činí 6800 případů. Určitě to není málo. V každém případě Coinbase pro tyto uživatele aktivovala telefonickou podporu.

Burza dělá vše pro to, aby chránila své zákazníky:

  • 2FA je povinná,
  • Ověření je vyžadováno v případě přístupu z neznámého zařízení;
  • K ochraně účtů se doporučuje používat hardwarové bezpečnostní klíče.

Nemůže však zabránit případům phishingu, SIM swapu a různých podvodů, které ohrožují zabezpečení zařízení a otevírají dveře účtu neznámým osobám.

Přesto z Coinbase uvedla:

„Naším cílem je chránit naše zákazníky, kteří se podílejí na kryptoekonomice, a zároveň jim poskytovat co nejlepší uživatelský zážitek. To znamená, že si uvědomujeme, že naše práce nikdy nekončí, pokud jde o zabezpečení a podporu – a zůstávají pro Coinbase nejvyšší prioritou.“

Co dělat, abyste se chránili

Ať už se to nešťastným obětem líbí nebo ne, Coinbase za jejich ztráty nenese odpovědnost. Ve skutečnosti ti, kteří žijí ve světě kryptoměn, vědí, že jedním z prvních pravidel je neuchovávat své finanční prostředky uložené na burzách. Vždy je lepší přesunout je na hardwarovou peněženku. Lídry v oboru jsou Ledger a Trezor.

Pak existují další jednoduchá pravidla, která je třeba dodržovat, abyste se vyhnuli podvodům. Jedním z nich je věnovat zvláštní pozornost phishingovým e -mailům, což je komunikace, která vypadá, že pochází z důvěryhodného zdroje a která vyžaduje, abyste resetovali své uživatelské jméno a heslo. I když jsou tyto e -maily naprosto identické v rozložení s těmi, které byste očekávali od tohoto typu odesílatele, kdykoli obdržíte takovou žádost týkající se resetování vašich dat, měli byste si vždy položit otázku: proč? V tuto chvíli není nikdy špatná volba kontaktovat přímo odesílatele a ujistit se, že je e -mail originální.

Co očekávají tradeři, když se cena Bitcoinu vrátila na úroveň 50 000 dolarů?

Napsat komentář