Bitcoin stále zaznamenává málo transakcí

3 min read

Přestože se cena Bitcoinu nedávno vrátila na úroveň z poloviny května, počet denních transakcí zaznamenaných na blockchainu stále neroste.

Ve skutečnosti se od konce července počet denních transakcí v řetězci v BTC neustále pohybuje mezi 180 000 a 270 000, což je hluboko pod hranicí 300 000, která byla od června loňského roku téměř nepřetržitě překračována.

Bitcoin: stále málo transakcí?

Podíváme-li se na průměrnou hodnotou jednotlivé transakce, zjistíme, že roste od září loňského roku, přičemž vrchol byl na konci července tohoto roku. Skutečná současná úroveň z tohoto úhlu pohledu je na historickém maximu.

Bitcoin stále zaznamenává málo transakcí

Zdá se však, že mnoho malých BTC transakcí se „přesouvá“ off-chain za nižší poplatky protřednictvím Lightning Network, zatímco v řetězci zůstávají pouze velké transakce .

Zpráva Glassnode

Nedávná zpráva od Glassnode také odhaluje, že zatímco cena Bitcoinu v posledních týdnech stoupá, klesají další metriky v řetězci.

Skutečně se zdá, že úrovně některých aktiv v řetězci stále nereagují na pokračující vzestupné pohyby a od květnového krachu zůstávají na historicky relativně nízkých úrovních. Glassnode upozorňuje, že počet denních on-line transakcí za posledních pět let, jen několikrát byl tak nízký a je dokonce podobný tomu, jaký byl během medvědího trhu 2018/2019.

Bitcoin stále zaznamenává málo transakcí

To neubírá na skutečnosti, že celková dynamika nabídky zůstala na vzestupu, například objem BTC drženého dlouhodobými držiteli dosáhl nového historického maxima na 12,69 milionu BTC, což překonalo předchozí rekord z října 2020.

Bitcoin stále zaznamenává málo transakcí

S metrikami na řetězci, které mají stále značný prostor pro růst, a jasnými náznaky možné nerovnováhy mezi nízkou nabídkou a možnou rostoucí poptávkou se to zdá vhodné ke spuštění nového býčího cyklu.

Jinými slovy, pokud by tržní poptávka po BTC rostla, což se v současné době zdá pravděpodobné, povede to k dalšímu zvýšení cen. Nízké metriky využití Bitcoinu v řetězci naznačují, že poptávka má stále velký prostor pro růst, i když prozatím pouze teoreticky.

K tomu je třeba dodat, že objemy obchodování na trzích s kryptoměnami v současné době nejsou příliš vysoké, zvláště ve srovnání s objemy zaznamenanými během bull runu na začátku roku, což potvrzuje hypotézu, že stále existuje velký prostor pro růst, i když prozatím znovu pouze teoreticky.

Některé digitální obrázky stojí více než dům – minulý týden byly prodány NFT za více než 220 milionů dolarů

Roman

Napsat komentář