Bitcoin stále zaznamenává málo transakcí

3 min read

Přestože se cena Bitcoinu nedávno vrátila na úroveň z poloviny května, počet denních transakcí zaznamenaných na blockchainu stále neroste.

Ve skutečnosti se od konce července počet denních transakcí v řetězci v BTC neustále pohybuje mezi 180 000 a 270 000, což je hluboko pod hranicí 300 000, která byla od června loňského roku téměř nepřetržitě překračována.

Bitcoin: stále málo transakcí?

Podíváme-li se na průměrnou hodnotou jednotlivé transakce, zjistíme, že roste od září loňského roku, přičemž vrchol byl na konci července tohoto roku. Skutečná současná úroveň z tohoto úhlu pohledu je na historickém maximu.

Bitcoin stále zaznamenává málo transakcí

Zdá se však, že mnoho malých BTC transakcí se „přesouvá“ off-chain za nižší poplatky protřednictvím Lightning Network, zatímco v řetězci zůstávají pouze velké transakce .

Zpráva Glassnode

Nedávná zpráva od Glassnode také odhaluje, že zatímco cena Bitcoinu v posledních týdnech stoupá, klesají další metriky v řetězci.

Skutečně se zdá, že úrovně některých aktiv v řetězci stále nereagují na pokračující vzestupné pohyby a od květnového krachu zůstávají na historicky relativně nízkých úrovních. Glassnode upozorňuje, že počet denních on-line transakcí za posledních pět let, jen několikrát byl tak nízký a je dokonce podobný tomu, jaký byl během medvědího trhu 2018/2019.

To neubírá na skutečnosti, že celková dynamika nabídky zůstala na vzestupu, například objem BTC drženého dlouhodobými držiteli dosáhl nového historického maxima na 12,69 milionu BTC, což překonalo předchozí rekord z října 2020.

S metrikami na řetězci, které mají stále značný prostor pro růst, a jasnými náznaky možné nerovnováhy mezi nízkou nabídkou a možnou rostoucí poptávkou se to zdá vhodné ke spuštění nového býčího cyklu.

Jinými slovy, pokud by tržní poptávka po BTC rostla, což se v současné době zdá pravděpodobné, povede to k dalšímu zvýšení cen. Nízké metriky využití Bitcoinu v řetězci naznačují, že poptávka má stále velký prostor pro růst, i když prozatím pouze teoreticky.

K tomu je třeba dodat, že objemy obchodování na trzích s kryptoměnami v současné době nejsou příliš vysoké, zvláště ve srovnání s objemy zaznamenanými během bull runu na začátku roku, což potvrzuje hypotézu, že stále existuje velký prostor pro růst, i když prozatím znovu pouze teoreticky.

Některé digitální obrázky stojí více než dům – minulý týden byly prodány NFT za více než 220 milionů dolarů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.