Co očekávají tradeři, když se cena Bitcoinu vrátila na úroveň 50 000 dolarů?

3 min read

Bitcoin je „zpět na území býčího trhu“, ale tradeři varují, že brzy bude pravděpodobně muset dojít k opětovnému testování základních úrovní podpory.

Co nyní očekávají tradeři od Bitcoinu

V krypto ekosystému 23. srpna pohled na Bitcoin zpět nad 50 000 dolary vyvolal znovu naděje na dosažení dalšího ATH do konce roku 2021.

Data ukazují, že býčí hybnost, která zvedla cenu BTC na vnitrodenní maximum na 50 514 dolarů, začala slábnout, jak den postupoval v současné době se cena obchoduje mírně nad 49 000 dolary. Co tedy analytici a tradeři říkají, že by mohlo přijít na řadu, když je nyní blízko psychologicky důležité úrovně 50 000 dolarů?

Co očekávají tradeři, když se cena Bitcoinu vrátila na úroveň 50 000 dolarů?

Nízké objemy naznačují krátkodobé stažení

Růst Bitcoinu na 50 000 dolarů vedl mnohé k domněnce, že cena odtud jen poroste, ale analytici z Decentrader vyzvali k opatrnosti, protože nevýrazný objem pozorovaný během posledního pohybu by mohl být signálem, že se cena možná bude muset přeskupit na nižší úrovně podpory.

Image
zdroj: Twitter

Jak poznamenal Decentrader, během tohoto nedávného pohybu nebyl dostatečný objem na to, aby se cena BTC dostala nad 52 000 dolarů, a nyní to vypadá, že by se mohla vrátit zpět na 48 000 nebo možná ještě níže, protože býci si dají pauzu a přeskupí se před dalším náporem.

Analytici z Decentrader identifikovali 44 000 a 41 000 dolarů jako úrovně podpory, které je třeba sledovat, pokud by cena BTC utrpěla medvědí tlak.

Očekává se akumulace poblíž 49 200 dolarů

Vyhlídku na krátkodobý pokles vyzdvihl také pseudonymní analytik Crypto_ED_NL. Na základě poskytnutého grafu Crypto Ed identifikoval oblast mezi 49 100 a 49 300 dolary jako dobrou zónu, kde by obchodníci mohli otevírat dlouhé pozice.

75 000 dolarů do konce roku

Více býčí přístup k aktuální cenové akci nabídl pseudonymní uživatel Twitteru „RookieXBT“, který zveřejnil následující tweet, v němž uvedl, že cena BTC nevyhnutelně dosáhne do konce roku 75 000 dolarů.

Image
zdroj: Twitter

V následném tweetu RookieXBT poznamenal, že i když „to téměř nikdy nevyjde tak, jak je to nakresleno, celková myšlenka je, že BTC vytvoří nové historické maximum do konce roku“.

Některé digitální obrázky stojí více než dům – minulý týden byly prodány NFT za více než 220 milionů dolarů

Roman

Napsat komentář