Willy Woo: „Cena Bitcoinu se zvednout nemusí“

3 min read

V nedávném rozhovoru analytik Willy Woo nastínil zcela odlišnou hypotézu ohledně ceny Bitcoinu, než je obvyklé.

Cykly ceny Bitcoinu

Podle Wooa může mít současný čtvrtý cyklus Bitcoinu jiný výsledek než předchozí.

Bitcoinové cykly jsou určovány halvingy. K první půlení došlo v listopadu 2012, což mělo za následek konec prvního cyklu. Následující dva cykly, které skončily v červenci 2016 a v květnu 2020, měly podobné znaky.

V obou případech rok po halvingu došlo k výraznému bull runu, který v posledních třech měsících 2013 a 2017 skončil naplno propuklou spekulativní bublinou.

Mnozí očekávají, že se podle tohoto vzoru bude řídit také bull run roku 2021, a to zejména podobným způsobem jako v roce 2013, který v prvních měsících roku zaznamenal počáteční býčí fázi, následnou korekci s lateralizací a spekulativní bublinu, která začala v říjnu.

To vedlo k tomu, že cena Bitcoinu dosáhla ATH mezi listopadem a prosincem s následujícím kolapsem, který následně ponechal cenu nad úrovní před bublinou.

Podle Wooa by čtvrtý cyklus, který začal v květnu 2020, mohl mít jiný výsledek.

Ve své nové analýze Woo uvádí, že příliš mnoho lidí očekává scénář, jako je ten popsaný výše, a to natolik, že se to nemusí splnit. Nová hypotéza je, že cena Bitcoinu nemusí vstoupit do fáze charakterizované skutečnou spekulativní „mánií“ na konci roku, ale jít pomalu nahoru s menší volatilitou, i když stále s výkyvy a pády.

Woo popisuje tento hypotetický pohyb cen jako „opilou chůzi“, která je jako procházka opilce, který se houpá, ale pokračuje.

Woo nyní radí, že bychom se neměli soustředit na hypotetický vrchol 200 000 dolarů současného cyklu a nesnažit se určit, jaká by mohla být nejvyšší cena v roce 2021.

I když připouští, že mnoho investorů si koupilo BTC, aby je zkusili prodat za vyšší cenu, spíše navrhuje, aby ti, kteří vlastní BTC, za každou cenu letos neprodávali a aktivum drželi.

Čínská centrální banka: Bitcoin nemá žádnou hodnotu

Napsat komentář